Avalon » Serie komiksowe » Doctor Strange: The Oath » Doctor Strange: The Oath #2

Doctor Strange: The Oath #2

Doctor Strange: The Oath #2

"Part 2 of 5"

Postacie
Zapowiedź

On jest bohaterem, chociaż chciałby być lekarzem. Ona jest lekarką, chociaż chciałaby być bohaterką. W tym numerze Night Nurse dołącza do paranormalnej misji Doctora Strange, by ocalić miliony istnień.

Cytat

Stephen Strange: "How quaint. But I'm afraid bobby pins only work in the movies"

Streszczenie

Oko Agamotto widzi wszystko. Ma zaszczyt służyć doktorowi Stephenowi Strange'owi, niegdyś zarozumiałemu chirurgowi będącego teraz największym magiem na świecie. Trzyma on w swych rękach życie zaufanego służącego - Wonga. Gdy składał przysięgę Hipokratesa obiecał za wszelką cenę ratować ludzkie życie. Lecz cienista figura, dawny znajomy, wynajął złodzieja by skradł serum przeznaczone dla Wonga. Postrzelony mag musiał szukać pomocy w klinice dla super bohaterów. I teraz, aby się dowiedzieć gdzie jest eliksir musi skorzystać z mocy Oka…

W bogato wyposażonym laboratorium mężczyzna bada lek zdobyty przez Strange'a. Po zrozumieniu, z czym ma do czynienia każe sekretarce zwołać awaryjne spotkanie, aby mógł skontaktować się z Overlords. W klinice czarodziej dziękuje nocnej pielęgniarce za pomoc i obiecując, że koszt leczenia pokryje ubezpieczenie dla starych bohaterów zamierza opuścić szpital. Lekarka zdecydowanie się temu sprzeciwia przypominając, że został postrzelony. Maga nachodzi wspomnienie tego wydarzenia; jak w progach jego sanktuarium pojawił się zamaskowany, ubrany na czerwono mężczyzna - Brigand, jak z zadziwiającą łatwością uniknął wiązki magicznej energii. I przedziwny sposób, w jaki kula z jego pistoletu przeniknęła pole siłowe raniąc Stephena. Nie, on wie, że musi jak najszybciej odzyskać medykament: stawką jest życie milionów chorych na raka. Pielęgniarka zgadza się z takim przedstawienie sprawy, ale nie zamierza tego tak zostawić i rusza z nimi.

Poszukiwania rozpoczynają na Bronxie, Strange czuje się pewnie bo kontroluje te ulice na długo przed pojawieniem się Spider Mana. Rozwiewając gęstą mgłę mag odsłonił swym towarzyszom budynek laboratorium, do którego oddał serum i którego laborant był jedyną osobą wiedzącą o odkryciu. Jednak czarodziej ufa mu, ponieważ Dr. Jonas Hilt jest jego starym znajomym ze szkoły medycznej. Kolejne wspomnienia dopadają Strange'a; Jonas zawsze stał po jego stronie, nawet jak jako zarozumiały chirurg czasami odmawiał pomocy potrzebującym, po wypadku, w którym stracił dotychczasową biegłość w dłoniach także go nie opuścił. Pomagał i opiekował się rannym, choć każdy niedoszły pacjent życzył mu śmierci. Nie, on nigdy nie mógł się dopuścić zdrady.

Po otwarciu drzwi do tajnego laboratorium oczom poszukiwaczy ukazał się straszny chaos i bałagan. Próbka eliksiru znikłą, a sam Dr. Hilt leżał martwy na podłodze. Został zastrzelony z broni o tym samym kalibrze, co ta, która raniła czarownika. Korzystając z mocy Oka Agamotto mag postanawia dojść do tego, co się wydarzyło. Przy jego pomocy odkrywa, że tylko jedna osoba mogła przeniknąć jego osłonę i tą osobą był Mordo.

Już w metrze Wong tłumaczy lekarce, kim ów jest. Baron Karl Amadeusz Mordo był także uczniem tybetańskiego mędrca i jako jeden z wybitniejszych był czołowym rywalem Strange'a, a że był demologiem ścierali się często. Jednakże przypuszczali, że umarł w czasie ostatniej walki. Wykorzystując swą moc Stephen zatrzymuje wagon metra pośrodku mostu twierdząc, że właśnie w tym miejscu znajduje się przejście do tajemnej fabryki. Pielęgniarka odmawia skoku do wody zostaje jednak pociągnięta przez czarodzieja, a za nimi skacze Wong.

Gdy przerażona kobieta otworzyła oczy dostrzegła, że znajduje się na dziwnym pomoście prowadzącym do tajemnych drzwi. Magiczne znaki na nich nie pozwoliły użyć w celu ich sforsowania czaru. Szybko dochodząc do siebie lekarka otwiera je spinką do włosów. Zdziwionym towarzyszom tłumaczy, że prowadząc klinikę o takiej specjalności, jaką prowadzi nie raz musiała uciekać przed różnej maści łotrami i musi mieć w zapasie kilka sztuczek. Gdy tylko przekraczają próg pomieszczenia aktywują się alarmy ostrzegające i bohaterów atakują androidy ukradzione najprawdopodobniej ze starej posiadłości Avengers.
Mag i jego służący bez większych trudności rozprawiają się z nimi i gdy wszystko zdaję się w porządku pojawia się Brigand i przystawia pielęgniarce pistolet do głowy.

Autor: Nadia

Galeria numeru

Doctor Strange: The Oath #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.