Avalon » Serie komiksowe » Annihilation » Annihilation #4

Annihilation #4

Annihilation #4

"Revelation"

Postacie
Zapowiedź

Pozostawiony samemu sobie Drax musi walczyć o przetrwanie. Thanos wykonuje swój ruch, a tymczasem Nova decyduje się na misję, która może okazać sie misją samobójczą.

Cytat

Peter Quill (widząc, że Nova zdecydował się wyruszyć zabić Annihilusa): "I'll get my things."
Nova: "Huh?"
Peter Quill: "Did you really think I'd let you run off and get yourself killed without my being there to tell you 'I told you so'?"
Nova (do siebie, z uśmiechem): "Never even crossed my mind..."

Streszczenie

Planeta Caul 7, kiedyś należąca do imperium Skrullów. Kilka dni temu Drax pomógł uciec flocie koalicji z Daedalusa 5. Od tego czasu nie robi nic innego, tylko zabija robale Annihilusa i szuka sposobu, aby dostać się do jego obecnego sprzymierzeńca – Thanosa. Zgładzenie Tytana było przeznaczeniem Draxa od czasu, kiedy został przywrócony do życia. Tym razem sprawa jest jeszcze bardziej osobista, ponieważ Thanos porwał Moondragon, córkę Draxa. Po zdobyciu statku kosmicznego, Drax opuszcza Caul 7.

Dwa dni później w imperium Kree, Thanos po raz kolejny demonstruje Annihilusowi działanie maszyny do niszczenia planet, której centralną częścią jest Galactus. Tytan tłumaczy, że cała energia wysysana z niszczonej planety zasila Falę, oprócz małej części potrzebnej do podtrzymywania Galactusa przy życiu i utrzymywaniu jego oraz Silver Surfera w niewoli. Annihilus nie jest zadowolony, ponieważ chce mieć wszystko dla siebie i nie obchodzi go, czy Galactus umrze. Stwierdza, że to błąd w maszynerii, którą stworzył Thanos i każe mu to naprawić. Po jego odejściu, Tytan pyta się Moondragon czy nie ma nic do powiedzenia. Ona odpowiada, że zobaczy śmierć Thanosa i zastanawia się, od kiedy ten stał się chłopcem na posyłki. Thanos mówi, że Heather i Annihilus mogą sobie myśleć, co im się podoba. Moondragon chce wiedzieć, jaki interes ma Tytan w pomaganiu najeźdźcy. Ten nie odpowiada, lecz zwraca uwagę kobiety na robaki, którymi jest pokryta, a których zadaniem jest kontrola jej ciała i mówi, że one są jeszcze mniej przyjemne, kiedy dostaną się pod skórę, po czym spala jej tkankę z ramienia. Mówi, że Heather może cierpieć jeszcze bardziej, ale na jej szczęście jest użyteczna dla Thanosa, ponieważ za pomocą telepatii może się dowiedzieć, jakie są dalsze plany Annihilusa. Każe medykom opatrzyć ją, a następnie dostarczyć do jego kwatery.

Niedaleko Ziemi, pozostałości floty koalicji. Nova jest gotowy do wyruszenia na misję. Znajduje go Peter Quill i mówi, że to jest niebezpieczne i zapewne zginie w walce. Richard odpowiada, że nie zmieni zdania, ponieważ jeżeli nie uda mu się zabić Annihilusa, Fala w końcu dosięgnie Ziemię. Quill mówi, że planeta ma swoich obrońców. Ryder przypomina o transmisjach mówiących o wojnie między super-bohaterami i w przeciwieństwie do Petera nie wierzy, że zdołają się oni zjednoczyć i uratować Ziemię. Im nie udało się mając znacznie liczniejsze i lepiej współdziałające siły. Peter mówi, że pójdzie po swoje rzeczy. Widząc pytające spojrzenie Richarda dodaje, że ten chyba nie sądził, że pozwoli mu się dać zabić i nie być tam razem z nim, żeby powiedzieć „A nie mówiłem?”.

Drax czując, że zbliża się do Thanosa, dostaje się na okręt flagowy królowej Eradicki. Stwór posyła na niego kolejne zastępy insektów, ale Niszczyciel przedziera się przez nie ani na chwilę nie zwalniając. Wreszcie dociera do królowej, wbija jej noże w łeb i wyrywa wnętrzności. Podobnie jak wcześniej, kiedy Firelord zabił inną królową, tak i teraz cała flota przestaje walczyć pozbawiona swojej władczyni. Drax uruchamia statek i kontynuuje drogę ku swojemu celowi.

Kwatera Thanosa. Tytan każe powtórzyć Moondragon to, czego dowiedziała się czytając umysł Annihilusa. Heather odpowiada, że to nie jest takie łatwe, ponieważ myśli stwora to bardziej obrazy niż słowa i każdy mógłby zinterpretować je na swój sposób. Jej wrażenie jest takie, że tu nie chodzi wcale o podbój i Thanos nie docenił władcy. Tytan stwierdza, że podejmie duże ryzyko i wpuści Moondragon do swojego umysłu, aby mogła mu pokazać to, co widziała. Thanos widzi Annihilusa, którego marzeniem jest zniszczenie wszelkiego życia we wszechświecie i tylko wtedy zazna on spokoju. Po chwili krzyczy, że dosyć już widział. Heather stwierdza, że Thanos wbudował w aparaturę do niszczenia planet zabezpieczenie, dzięki któremu on i tylko on jest w stanie uwolnić Galactusa. Tytan mówi, że Annihilus jest szalony i zmienił Pożeracza Planet w kosmiczną bombę, która zniszczy cały ten wszechświat, jak i Strefę Negatywną. Cała wojna to tylko przykrywka i Annihilus już zwyciężył. Ale Thanos uważa, że to jeszcze nie koniec, ponieważ to, co zbudował może również zniszczyć. Nikt nie będzie go oszukiwał i władca również pozna zemstę Tytana. Moondragon mówi, że Thanos nie powiedział jej jeszcze, dlaczego w ogóle pomagał Annihilusowi. Ten stwierdza, że po prostu był ciekawy co się stanie, kiedy do rozgrywek między różnymi siłami we wszechświecie wkroczy jeszcze jedna, tak potężna.

Ruiny Xandaru. Nova, Peter Quill, Phyla-Vell i Cammi przygotowują się rozpoczęcia podróży. Cammi zauważa, że nigdzie nie ma statku kosmicznego. Richard odpowiada, że będą się teleportować, choć przyznaje, że jest pewna szansa, że nie dotrą do celu w całości. Phyli się to nie podoba, ale wyruszają. Nova uruchamia portal i wtedy zaskoczona Cammi zauważa, że tylko pozostała trójka znika, a ona zostaje sama.

Thanos, Skreet i Moondragon pokonują strażników i dostają się do centrum sterowania maszynerią. Tytan mówi, że wyłączyć więzy Galactusa może tylko moc o takiej sygnaturze jak jego. Ostrzega Heather, że będą musieli się teleportować od razu jak skończy, ponieważ Pożeracz Światów nie będzie zadowolony, kiedy zostanie uwolniony. Nagle Moondragon, której ciało jest pod wpływem robaków atakuje Thanosa fizycznie i psychicznie, ale ten chwyta ją i używając swojej mocy oczyszcza ciało Heather z insektów. Nagle wyczuwa zbliżającego się Draxa i stwierdza, że to nie jest właściwa pora na starcie z nim.

Drax również czuje bliskość Thanosa. Wbija się swoim statkiem w jego okręt i dostaje się na jego pokład. Thanos każe Moondragon powstrzymać swojego ojca, aż zakończy uwalniać Galactusa. Drax, wyrzynając kolejne oddziały insektów wpada wreszcie do sali. Moondragon atakuje go telepatycznie i próbuje wytłumaczyć, że tylko Thanos może pokonać Annihilusa, ale Niszczyciel jej nie słucha i trafia ją w głowę rękojeścią noża. Thanos włącza pole siłowe i każe Draxowi wstrzymać się przez chwilę, aż dokończy zadanie. Ten zaczyna przebijać się przez barierę nie zważając na słowa Tytana. Nagle Thanos zauważa stojącą przed nim Śmierć pod postacią czarnowłosej dziewczynki. Rozumie, że nadszedł jego czas i po chwili czuje ból w piersi: Drax przebił dłoń przez jego korpus i wyrwał mu serce. Podczas gdy Thanos pada na podłogę, Moondragon mówi ojcu, że zgubił wszystkich, ponieważ teraz nikt nie uwolni Galactusa z niewoli Annihilusa.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Annihilation #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.