Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 2 » Heroes For Hire vol. 2 #4

Heroes For Hire vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

Po ucieczce z więzienia, Celia Ricadonna postanawia systematycznie wymordować wszystkich Heroes For Hire, a za pierwszy cel obiera sobie Tarantulę. Tymczasem Shang Chi bada sprawę nielegalnych przeszczepów organów Skrullów.

Cytat

Tarantula: "Ninjas tried to kill me, I killed them back."

Streszczenie

Heroes for Hire w smutku obserwują dogaszanie ich kwatery, a właściwie tego, co z niej pozostało wskutek eksplozji. Misty chce wiedzieć, kto i dlaczego dopuścił się zniszczenia Golden Dragon. Nakazuje grupie udać się do domów, podczas gdy ona i Coleen zajmą się szukaniem śladów. Dziewczyny, starając się wydedukować sprawcę, stwierdzają, że podłożenie bomby to dziwny atak, gdyż większość ich wrogów mogłaby zniszczyć taki budynek jednym ciosem lub strzałem. Na miejscu pojawia się detektyw Summerset i przekazuje bohaterkom wiadomość o odbiciu Ricadonny przez jej zmiennokształtnych wspólników. Misty i Coleen, znając sposoby Ricadonny, od razu łączą ten fakt z wybuchem Golden Dragon.


W swym mieszkaniu, Humbug ogląda telewizję i opowiada o serialu "Ed- koń, który mówi" panoszącym się wszędzie karaluchom. Nagle, przez okno wpada Insecticide. Jest on najemnikiem i ma pozbyć się Humbuga, który będzie jego pierwszą ofiarą w tym fachu. Buck ucieka, lecz przeciwnik atakuje gazem, który zabija wspomagające bohatera karaluchy. Insecticide łapie Humbuga i rzuca nim tak mocno, że ten wpada przez drzwi do jakiegoś ciemnego pomieszczenia. Gdy zapala się światło, okazuje się, że pokój jest zamieszkany przez pszczoły. Insecticide nic sobie z tego nie robi, lecz Humbug złowieszczo oznajmia mu, iż są to afrykańskie pszczoły mordercy, a to robi wielką różnicę.


Tymczasem, na cmentarzu w Stamford, Tarantula wraz z ojcem odwiedza grób siostry. Podczas rozmowy, mężczyzna przez łzy odradza dziewczynie żywot super-bohaterki, gdyż boi się straty drugiej córki . Maria musi jednak działać pod przykrywką, aby to on był bezpieczny. Nagle, plecy ojca Tarantuli przebijają shurikeny oraz strzały z łuku. Zewsząd pojawiają się wojownicy ninja. Dziewczyna jest zdruzgotana, lecz staje do walki by pomścić ojca. W ferworze potyczki, bezlitosna Tarantula dosłownie tnie przeciwników na kawałki i zwycięża. Pomimo wielu ran, największym ciosem jest strata ojca.


W chińskiej restauracji w Chinatown, posiłek Shang-Chi przerywa nagły atak potężnego Shadow Stalkera. Rozpoczyna się wymiana ciosów. Shadow Stalker atakuje mocno, lecz Chi przypomina mu, że dotąd jeszcze nigdy go nie pokonał. Po paru uderzeniach, Shang traci cierpliwość i rozpoczyna kontrę. Uważa Shadowa za utalentowanego przeciwnika, którym kierują jednak gniew i głupota. Bohater wykorzystując ten fakt i bez problemu pokonuje złoczyńcę.


Z powrotem pośród ruin Golden Dragon, Humbug opowiada reszcie grupy o ataku Insectcide'a. Pojawia się mocno pobita Tarantula i informuje o potyczce z wojownikami ninja nie wspominając jednak nic o śmierci ojca. Misty i Coleen są już pewne, że za atakami na członków Heroes for Hire oraz wybuchem ich kwatery stoi Ricadonna, którą parę miesięcy wcześniej posłały do więzienia. Maria jest wściekła na dziewczyny za to, że znów o niczym nie została poinformowana. Odwraca się i wychodzi, aby znaleść Ricadonnę. Misty ostrzega, że jeśli Tarantula zrobi to sama to wylatuje z drużyny, lecz ta nie słucha. Shang wyczuł ból jaki odczuwa Maria po stracie ojca. Misty każe nie przejmować się Tarantulą i przypomina o sprawie transplantacji organów Skrulli. Tym mają zająć się Humbug, Shang, Black Cat oraz Orca. Aby znaleść trop, Felicia ma uruchomić swe kontakty ze światkiem przestępczym a Buck niech dowie się czegoś od swych szpiegów - owadów.


Godzinę później, Coleen wraz z Misty pojawiają się w dziwacznym klubie. Bohaterki nienawidzą tego miejsca. Wszystko jest tu infantylne i różowe, a ludzie przebrani są za niemowlaki. Muszą jednak uzyskać informacje od szefa tego klubu - obleśnego Toddlera. Drzwi do niego otwierają rzucając ochroniarzem, który nie chciał ich wpuścić. Toddler nie jest zachwycony ich wizytą i wypuszcza mordercze, rażące laserami z oczu - pluszowe zabawki. Dziewczyny zgadzają się, że jest to żałosne posunięcie i szybko pozbywają się pluszaków. Mając ostrze miecza Coleen na gardle, Toddler zaczyna płakać jak dziecko a Misty stanowczo domaga się od niego informacji na temat Ricadonny.


Tymczasem, reszta drużyny koncentruje się na Humbugu, który poprzez muchę-szpiega stara się zdobyć informacje na temat przeszczepu organów. Owad złapał trop na Hart Island. Najpierw, Buck widzi więźniów kopiących groby na polu. Gdy następnie mucha wlatuje do zakamuflowanego laboratorium, Humbug wie, że to jest to czego szukali. Poprzez owada widzi naukowców krojących na stole organy Skrulli oraz pokój w którym siedzą King Size, Blue Streak, Ferocia oraz Flame. Złoczyńcy w jednej sekundzie morphują w cywilów, by zaraz znów powrócić do swoich kostiumów. Do pokoju wkracza emanująca jakąś energią Ricadonna. Kobieta powiadamia towarzyszy o klęsce wynajętych przez nią najemników. Teraz ich pora, aby dokończyć robotę. Humbug, przerażony tym widokiem każe wezwać Misty i Coleen.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 2 #4 Heroes For Hire vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.