Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #538

Amazing Spider-Man #538

Amazing Spider-Man #538

"The War At Home" - part 7

Postacie
Zapowiedź

Finał tego tie-ina miał sie zbiec z finałem Civil War, więc może zostać przesunięty. Tak czy inaczej, Spidey trafia w sam środek największej bijatyki i tu zadecyduje się jego przyszłość.

Cytat

Mary Jane: "Hey, Tiger. (...) So, when're you coming home? We cleaned out the roaches just for you."

Streszczenie

Snajper informuje swojego pracodawcę, że ma na celowniku drugorzędny cel, czyli Mary Jane. Otrzymuje jednak polecenie, aby się wstrzymać do czasu, aż upewnią się, co z głównym celem.


Nieświadoma niczego Mary Jane stoi zadumana przy oknie. Z zamyślenia wyrywa ją May, podając telefon i mówiąc, że Peter chce z nią rozmawiać. MJ żartuje, że spóźnił się na kolację, ale zaraz zauważa, że jego głos jest nadzwyczaj poważny i pyta, czy coś się stało. Peter odpowiada, że dopiero może się stać, bo zapadły decyzje o ataku na projekt 42. Czując, co chce powiedzieć, Mary Jane stanowczo stwierdza, że nie zamierza się z nim żegnać, ale on twierdzi, że chciał ją tylko uprzedzić i obiecuje, że niedługo wróci do domu.


Wkrótce doszło do bitwy, której wszyscy się spodziewali [a której dokładny opis znajdziecie w Civil War #7 - Gil]. Buntownicy starli się z oddziałami rządowymi najpierw w tajnym więzieniu, a później na ulicach miasta. Obserwując walki, Peter znalazł czas na zastanowienie się, dlaczego walka o ideały zawsze musi przekształcić się w czystą przemoc. Nie znalazł odpowiedzi na to pytanie, ale nie potrzebował go, ponieważ miał silne poparcie dla tego, w co wierzy, a oparciem tym był Captain America. Martwiło go tylko to, czy ludzie rozumieją, że ta bitwa nie toczy się o racje jednej czy drugiej strony, ale o ich bezpieczeństwo, nie ograniczone przepisami i decyzjami urzędników. Ma nadzieję, że przynajmniej jego rodzina to rozumie, bo bez nich nie miałby o co walczyć.


Tymczasem, Wilson Fisk obserwuje, wraz z innymi więźniami całe zajście w telewizji, w więziennej świetlicy. Podczas gdy inni fascynują się bijatyką, on cały czas jest w kontakcie ze swoim zabójcą i cierpliwie czeka. Snajper zauważa, że jeśli sprawy dalej tak się potoczą, jest duża szansa, że Spider-Man zginie i nie będzie musiał pociągać za spust. Kingpin nie zgadza się jednak - twierdzi, że chodzi o zasady, a gdyby stało się tak jak mówi, jego zadanie zmieniłoby się z zabójstwa w akt łaski. Kiedy bitwa kończy się nagle, jeden z więźniów zagaduje Fiska, że na pewno nie przewidział takiego zakończenia. Ten odpowiada, że jest wręcz przeciwnie - w każdej wojnie musi być zwycięzca i przegrany, a los właśnie rozdał mu najlepsze karty.


Kiedy wiadomości telewizyjne nadają komentarze do ostatnich wydarzeń, Fisk uśmiecha się, a jego snajper słucha z kamienną twarzą. Jonah Jameson podchodzi do tablicy z zestawem wszystkich możliwych nagłówków i wybiera jeden, który każe wysłać do druku. W tym czasie, ludzie próbują odnaleźć się w gruzowisku, które niedawno było częścią Manhattanu, a bohaterowie wspólnie zbierają z pola walki rannych i poległych.


Gdy dziennikarz odczytuje listę poległych i zaginionych, a wśród nich wymienia Spider-Mana, Mary Jane natychmiast wychodzi z pokoju, nie zwracając uwagi na zapewniania May, ze wszystko będzie dobrze. Czujnik przy drzwiach informuje o tym snajpera, który bierze ją na cel, kiedy tylko wychodzi na parking przed motelem. Odkłada jednak broń i czeka cierpliwie.


Po jakimś czasie, Peter w końcu wraca do domu. Gdy szczęśliwa MJ otwiera mu drzwi, czujnik budzi snajpera, który chwyta za broń. Pajęczy instynkt reaguje, ale Peter nie może zlokalizować zagrożenia do momentu gdy pada strzał. W ostatniej sekundzie rzuca się na Mary Jane i oboje padają na podłogę, unikając trafienia. May nie miała tyle szczęścia.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #538

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.