Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #543

Fantastic Four #543

Fantastic Four #543

"C'mon, Suzie, don't leave us hanging" - Civil War epilogue

Postacie
Zapowiedź

Czy 45. rocznica wydawania Fantastic Four będzie miała większy wpływ na grupę niż Civil War? Czy w ogóle da się tu jeszcze coś naprawić? A moze to doskonały moment na przedstawienie nowej Fantastic Four?

Cytat

Johnny Storm: "Another key to the city."
Ben Grimm: "Yep. If we ever find the door to the city, we're in."

Streszczenie

Budynek Baxtera. Johnny z Franklinem siedzą na kanapie przed telewizorem. Ben próbuje nakłonić małą Valerie do przebrania się w pidżamę i pójścia spać. Ta jednak chce oglądać telewizję. W efekcie "negocjacji", dziewczynka może posiedzieć z nimi przed telewizorem przez pół godziny. Gdy cała czwórka usadowiła się już na kanapie w telewizji zaczyna się właśnie program poświecony Fantastycznej Czwórce. Wypowiedzi na ich temat udzielają najróżniejsze osoby: od pracownika ochrony w bazie, z której Reed wykradł prom kosmiczny po Henry'ego Pyma. Przedstawione są również zdjęcia z pierwszej konferencji prasowej niesamowitej rodziny. Franklin zauważa, że jego ojciec był kiedyś znacznie chudszy. Ben dodaje, że wszyscy wtedy byli i zastanawia się nad tym, czy Reed i Sue zostaną dalej w drużynie.


W tym czasie, Reed i Sue spędzają razem czas na tylnym siedzeniu fantastycznego pojazdu, w świetle księżyca. Kobieta żartuje, że mogłaby uznać tę sytuację za romantyczną i podkreśla, że nigdy nie przestała go kochać. Ostatnie wydarzenia nie mają nic wspólnego z brakiem miłości, tylko zaufania. Reed mówi że już raz wyjaśniał jej, dlaczego tak postąpił. Sue ripostuje, że wyjaśniał to Thinkerowi, a ona może wciąż nie miałaby o niczym pojęcia, gdyby nie podsłuchiwała. Wraca wspomnieniami do sytuacji, w której Reed w czasie zamieszek osłonił ją własnym ciałem [patrz Civil War #7 - Foxdie]. Jakaż to była ironia, mogła stracić go, ponieważ starał się ją chronić. Reed mówi, że nie mógłby jej stracić. Wyznaje iż nie czuł, że żyje, dopóki nie pojawiła się ona w jego życiu. Cały czas był pustą skorupą, którą próbował wypełnić nauką, ale żadna wiedza nie była w stanie wypełnić tej próżni. Do momentu gdy pojawiła się ona. Zapełniła całą tą przestrzeń aż po brzegi. Bez jej miłości nie jest on człowiekiem. Sue odpowiada, że był on najwspanialszym mężczyzną, jakiego poznała i zakochała się w nim od pierwszego spotkania. Richards jest trochę zaskoczony, gdyż miał on wtedy dwadzieścia lat, a ona była zaledwie trzynastoletnią dziewczynką. Mimo wszystko ona wiedziała już wtedy i gdy spotkali się po latach ona była już dorosłą kobietą, jednak wciąż widziała Reeda swoimi dziewczęcymi oczami. Wysoki, przystojny, błyskotliwy, ciekawy i dobry. Zawsze dbający o to, co słuszne i pomagający ludziom w potrzebie. Człowiek, który zaryzykuje wszystko dla słusznej sprawy. Obraz ten nie był jednak rzeczywisty, gdyż zaślepiony miłością. Teraz wie lepiej i chociaż nadal go kocha, to już nigdy nie będzie tak samo.


W telewizji ciąg dalszy programu poświęconego Fantastycznej Czwórce. Pokazywane są zdjęcia z czasów, gdy doktor Doom jakimś cudem wysłał budynek Baxtera w przestrzeń kosmiczną [takie cuda tylko w FF - Fantastyczny Foxdie]. Wypowiadają się T'Challa, Namor i Victor Von Doom próbujący upokorzyć Reeda, zadaje pytanie, dlaczego do tej pory nie udało mu się poprawić wyglądu swojego najlepszego przyjaciela Bena Grimma. Wściekły Thing rzuca popcornem w telewizor. Johnny smaży kolejną paczkę prażonej kukurydzy i drażni się z olbrzymem. Grimm nie wytrzymuje, gdy Storm posyła wiązkę ognia w gaśnicę, a ta wystrzeliwuje białą cieczą wprost na Bena. Dwaj herosi zaczynają kolejną ze swoich domowych potyczek. Dzieci w tym czasie obstawiają, który z wujów wygra. Widząc tę sytuację, mężczyźni natychmiast się uspokajają i wracają do oglądania telewizji. Pokazywane są zdjęcia z ich potyczki z Galactusem i Silver Surferem, uzupełniane komentarzami ich listonosza. Następnie do głosu dopuszczeni zostają byli członkowie FF: Luke Cage, She-Thing i She-Hulk. Przypominane są ich występy w telewizyjnych talk-showach. Dalej przychodzi kolej na Wolverine'a i samego dyrektora S.H.I.E.L.D. - Tony'ego Starka. Johnny nie może uwierzyć, że Captain America mógł się poddać. Ben zapewnia, że jeśli wydaje mu się, że Cap się poddał to nie ma on o nim pojęcia. Human Torch trzyma w ręku kolejny klucz do miasta, który Reed i Sue otrzymali na jakiejś ceremonii. Ben zastanawia się, dlaczego Sue zdecydowała się pójść na nią z Reedem, na co Johnny wyjaśnia że w jej przypadku działa prosta zasada: "jeśli Cię kocha, to Cię wspiera". Po chwili niezręcznej ciszy Storm zapytuje Grimma, czy on również zamierza dalej wspierać Reeda? Thing oznajmia, że tak, o ile uzna to, co robi za słuszne. Johnny również przytakuje. Program w telewizji dobiega końca. Mężczyźni są przekonani, że Sue z Reedem już się dzisiaj nie zjawią, są jednak w błędzie. Do domu właśnie wchodzi wspomniana para. Ben z radości podnosi i ściska kobietę. Jest ciekaw czy udało im się wszystko wyjaśnić? Reed mówi, że mają niezły początek. Thing jest przekonany że wszystko jest już OK i wyciąga dłoń czekając aż wszyscy ją przyklepią. Jedynie Johnny kładzie swoją. Sue przeprasza, ale, nie jest jeszcze na to gotowa i wraz z Reedem postanowili, że muszą wyjechać i popracować nad swoim małżeństwem. Wszyscy są usatysfakcjonowani tą odpowiedzią. Reed podkreśla, że nie zamierzają ich pozostawić w osłabionym składzie i tak się składa że jest pewna para, która z powodu problemów z ambasadą musi zostać w kraju. Ben i Johnny zaczynają się niecierpliwić. Sue oznajmia, że zastępująca ich para to Black Panther i Storm.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Fantastic Four #543 Fantastic Four #543

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.