Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Phoenix - Warsong » X-Men: Phoenix - Warsong #3

X-Men: Phoenix - Warsong #3

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy pozostałości Phoenix Force próbują przedostać się do tego świata z pomocą Stepford Cuckoos, X-Men odkrywają kolejne tajmnice z ich przeszłości. Poznajcie twórców i rodziców dziewczyn.

Cytat

Esme: "(...)we're on the same side now."
Wolverine: "The 'Zombie-Cuckoo Weapon Plus destroy all mutants' side?"

Streszczenie

Sublime właśnie oświadczył Kukułkom, że wróciły do domu i powinny pogodzić się ze swoim przeznaczeniem, jednak Phoebe zdecydowanie się temu sprzeciwia, a Celeste nawet go nie poznaje. Tylko Mindee zdaje się postępować zgodnie z oczekiwaniami doktora i zbliża się do zamkniętych w zbiornikach sióstr. Phoebe powstrzymuje ją jednak przed otwarciem jednego z trzech przygotowanych dla nich zbiorników i mówi, że teraz ich przeznaczenie zależy od Phoenix. Mindee sprzeciwia się, ale wtedy z wnętrza zbiornika wystrzeliwują macki, które wbijają się w jej ciało i wciągają do zbiornika. Zanim połączy się z maszyną całkowicie, zdąży jeszcze tylko powiedzieć, że teraz wszystko rozumie. Sekundę później, z ziemi wydobywa się sterowana przez Sublime'a machina podobna do ośmiornicy i swoimi licznymi mackami próbuje pochwycić pozostałe dziewczęta. Phoebe zostaje schwytana, chociaż próbuje użyć ognia Phoenix, ale Celeste udaje się uciec.


W tym samym czasie, nad Światem zawisa pierwszy Black Bird. Cyclops oświadcza, że to ostatnia chwila, by zdecydować, czy chcą ratować Kukułki, czy je zniszczyć. Szybki skan Emmy nic nie daje, a systemy elektroniczne wykrywają tylko komunikat na częstotliwości SHIELD. Dopiero po chwili Frost odbiera stłumione wołanie o pomoc. Summers stwierdza, że mogą podjąć decyzję, jak już znajdą dziewczyny, a tym czasem wydaje rozkaz ataku.


Agent Jake Oh właśnie kończy swój meldunek, chociaż już całkowicie wątpi, aby ktokolwiek go słuchał. Nagle, ktoś go dotyka, więc natychmiast wyciąga broń i celuje nią prosto w głowę Celeste, która jak nakręcona powtarza, żeby ją zabił. Na pytanie, dlaczego miałby to zrobić słyszy, że chodzi o Phoenix.


X-Men przebijają się na coraz niższe kondygnacje. Kiedy w oddali słychać strzały, Kitty zostaje wysłana aby to sprawdzić, natomiast reszta podąża za Emmą, która kieruje się telepatycznym wołaniem. Po chwili trafiają do laboratorium pełnego zniekształconych klonów, zamkniętych w zbiornikach. To one domagały się pomocy Emmy, a teraz nazywają ją swoją matką. Ponieważ Frost stanowczo zaprzecza, telepatycznie okazują jej, jak Sublime wykradł jej komórki jajowe w czasie gdy przebywała w śpiączce po bitwie z Sentinels Fitzroya [Uncanny #281 - Gil] i użył ich do wyhodowania tysięcy jej córek. Emma natychmiast przechodzi w diamentową formę, aby zablokować połączenie telepatyczne, ale Scott próbuje ją przekonać, aby zbadała umysły klonów, bo to może być jedyny sposób na poznanie planów Sublime'a. W tej samej chwili, przez ścianę wpada Kitty, ścigana przez mechanicznego potwora. X-Men odpierają atak i docierają do agenta Oh i Celeste, którzy dołaczają się do walki. Emma odciąga dziewczynę na bok i próbuje dowiedzieć się, co się stało z jej siostrami, ciągle słyszy jednak o Phoenix, która chce się uwolnić. Próbuje sondować umysł Celeste, ale ona się opiera, więc proponuje, że zastosuje takie same blokady, jakich Xavier użył na Jean Grey, aby zablokować Phoenix [Uncanny #136 jeśli dobrze pamiętam - Gil]. Celeste wie jednak, że blokady nie są skuteczne i podejrzewa, że Frost chce jej zafundować telepatyczną lobotomię, zgadza się jednak, z obawy przed gorszym losem. Ale zanim Emma cokolwiek zdziała, zostaje trafiona mechaniczną macką i traci przytomność. Przestraszoną Celeste ogarniają płomienie.


Nadlatujący drugi Black Bird z Wolverinem i Beastem na pokładzie prawie zostaje zestrzelony przez wiązkę płomieni, która przebiła się przez kopułę Świata. Obaj panowie domyślają się o co chodzi i zamierzają zeskoczyć na dół, ale zaraz po otwarciu drzwi zostają zaatakowani przez Kukułki-zombie i wyrzuceni z samolotu. Zanim jednak spadną na ziemię, zostają pochwyceni przez mechaniczne macki, na które czekały zombie-Kukułki, aby - jak twierdzą - uratować świat, bo są po tej samej stronie.


Celeste za wszelką cenę stara się zapanować nad sobą, podczas gdy obok Scott cuci Emmę, aby spróbowała jej pomóc. Frost wie jednak, że nic nie może zrobić i radzi przejść do części planu zakładającej zniszczenie Kukułek. Colossus wpada na pomysł, aby Kitty spróbowała zakłócić działanie nanomaszyn w ciele Celeste, ale zanim wykonają manewr fastball special, na Celeste spada Wolverine, przecinając pazurami jej głowę. Cios ten nie robi jednak na dziewczynie najmniejszego wrażenia, bo płomień zabliźnia rany i już po chwili, jako Phoenix opuszcza teren Świata, powodując zawalenie się jego kopuły.


X-Men powoli wygrzebują się z gruzowiska, podczas gdy Emma stwierdza, że najwyższa pora utemperować krnąbrną córeczkę.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Phoenix - Warsong #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.