Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #480

Uncanny X-Men #480

Uncanny X-Men #480

"Rise and Fall of the Shi'ar Empire" - Chapter 6: "Vulcan's Progress (Redux)"

Postacie
Zapowiedź

Vulcan wylądował w stolicy Imperium Shi'Ar, ale spotkało go chłodne powitanie ze strony Imperialnej Gwardii. Musi więc stoczyć pojedynek z Gladiatorem, który zaważy o losach jego wyprawy i całego Imperium.

Cytat

Mały Vulcan w wizji do starszego: "Omega-level mutant, can't even wipe his own butt without..."
Vulcan: "Shut up."

Streszczenie

Plan Vulcana zaczyna właśnie zgrzytać, gdy toczy zaciętą walkę z Gwardią Imperialną na zniszczonym księżycu, gdzie przeniosła się bitwa. Gladiator poleca kontynuować atak. Impulse na chwilę paraliżuje wroga, za co spotyka go śmierć z ręki Vulcana i jego energii. Widząc to Gladiator oznajmia, iż nikt więcej nie zginie, a jeśli on podda się teraz zostanie oszczędzony. Vulcan odpowiada atakiem i stwierdzeniem, iż jeśli Gwardia się podda, nie wszyscy zginą. Gladiator patrząc na leżącego Titana poleca powtórzyć atak.


Na orbicie w kapsule ratunkowej kapitan zniszczonego przez Gladiatora statku M'kaedo relacjonuje sytuację K'torowi. Najwyraźniej poddał się poprzednio Summersowi z rozkazu wicekanclerza, gdyż informuje, że upewnił się iż Vulcan nie jest przygotowany na to co go czeka, ani też nie ma pojęcia komu stawia czoła. Jeśli Gladiator nie zabije go, doskonale może posłużyć ich planom. K'tor uśmiecha się, wiedząc już, w której części więzienia umieści Summersa, aby prawdziwe Imperium mogło się odrodzić, zgodnie z planami spiskowców. Wysyła statki ratunkowe po załogę M'kaedo, sam zaś przesyła zakodowany rozkaz do Gladiatora.


Na powierzchni księżyca Vulcan zabija kolejnych członków gwardii, jednakże Oracle przenosi w pobliże Summersa Nighside'a, która wtrąca jego umysł w ciemność. Jakiś głos powtarza Summersowi, iż wpadł w otchłań, a sam jest tylko przestraszonym dzieckiem. Po chwili widzi sam siebie, lecz atakuje, oznajmiając, iż nikt nie będzie grzebał w jego głowie. Powala trzech kolejnych gwardzistów, stając na wprost Gladiatora. Ten oznajmia, iż gdyby dał się powalić telepatom, nie zaznałby bólu, który spotka go teraz. Gladiator okazuje się nieczuły na energetyczną manipulację Summersa i zadaje mu cios wybijając oko. Chwilę później kolejny cios sprawia, iż Vulcan traci przytomność. Gladiator poleca ku zdumieniu swych ludzi, aby przygotować Vulcana do transportu, gdyż takie otrzymali rozkazy. Summersowi nałożone zostają kajdany pozbawiające mocy, zaś Mentor pyta Gladiatora czy odczytał cały skan Oracle. Gladiator potwierdza, mówiąc, iż trzeba ostrzec K'tora iż Vulcan jest synem wygnanego Corsaira, a także iż zapewne w ich stronę podążają X-Men.


Wkrótce Vulcan otrzymuje implant w miejsce utraconego oka i zajmuje celę na trzecim księżycu Phygim, głębszą od celi, którą zajmował Korvus. Wkrótce nawiedzają go wizje siebie samego jako dziecka, wyśmiewającego jego nieudolność. Dziecko mówi mu, iż odkryło wreszcie ile ma lat, odejmując lata o które postarzyli go Shi'ar i lata spędzone na asteroidzie pozostałej po Krakoa. Gabriel ma zaledwie 15 lat, a być może nawet 13. Psychicznie jest dopiero nastolatkiem, który po postarzeniu swego ciała otrzymał dostęp do zbyt wielkiej mocy. Jest jedynie dzieckiem, co tłumaczy jego zachowanie. Vulcan nie chce słuchać swych wizji. Mijają kolejne dni, gdy nagle z ciemności wychyla się ktoś prawdziwy. Shi'ar, który wyłącza w kajdanach blokady neuronowe powodujące otępienie Summersa. Shi'ar oznajmia, iż pomaga mu, bowiem służy tajnemu stowarzyszeniu, mającemu na celu odrodzeniu Imperium Shi'ar, które świadome jest zła jakie uczyniono Gabrielowi Summers. Prowadzi go ze sobą, rozpoczynając walkę ze strażnikami. Poleca Gabrielowi udać się dwa poziomy w dół, po czym ginie z ręki Aerie, których zabija Vulcan. Podąża 2 poziomy niżej, zastanawiając się jak teraz odnajdzie tajne stowarzyszenie, gdy znajduje celę o podwyższonym rygorze bezpieczeństwa. Zabija strażników niszcząc drzwi i zagląda do środka. Dostrzega więźnia, zagrażającego tronowi Lilandry Neramani, którego właśnie uwolnił. Deathbird.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #480 Uncanny X-Men #480

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.