Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #194

X-Men #194

X-Men #194

"Primary Infection" part 1

Postacie
Zapowiedź

Drużyna Rogue ledwie przeżyła swoją pierwszą misję, a tu już na głowy spada im kolejny problem. Ma on na imię Pan i za wszelką cenę chce czegoś od X-Men.

Cytat

Mystique do Icemana: "You look better in subdued lighting anyway."

Streszczenie

Kalkuta. Samotna wieża góruje nad miastem na tle jaśniejącego w pełni księżyca. Wewnątrz mężczyzna imieniem Pan śledzi aktywność X-Men od czasu pacyfikacji szpitala im. Johna Fordyce'a w zeszłym tygodniu. Czyni to z wielkim zainteresowaniem. Zwłaszcza jedna z nich przyciąga szczególną uwagę Pana.


W jednym z licznych nocnych lokali atrakcyjna blondynka przy ogłuszającym aplauzie zgromadzonej tu tłuszczy toczy nierówny pojedynek na ilość wychylonych kieliszków z lokalnym weteranem. Ku zaskoczeniu wszystkich pojedynek ten rozstrzyga na swoją korzyść. Wszystko to jednak było tylko ulizją, fortelem zastosowanym przez Mastermind w celu znalezienia, a następnie wywabienia z lokalu poszukiwanego mężczyzny, którym jest Calvin Goynes, pracownik szpitala im. Johna Fordyce'a. W związku z tym X-men mają do niego kilka pytań.


Westchester County, Konkwiskador, osiemset stóp nad szkołą. Cable naprawia uszkodzony w walce z Children of The Vault pojazd. Dzięki znajomościom Mystique w rządzie X-men uzyskali zezwolenie na zatrzymanie statku. Pod jednym warunkiem jednak. Pojazd ma zostać rozbrojony. Towarzyszący przy pracy Nathanowi Cyclops porusza temat zaskakującego pomysłu Rogue dotyczącego opuszczenia szkoły przez dziewczynę. Cable przedstawia mu swój punkt widzenia. Nie będąc związaną ze szkołą dziewczyna ma dużo większą swobodę działania i tym skuteczniej może pomagać Scottowi. Obecny przy pracy Cannonball wyraża swą chęć przynależności do zespołu Rogue. Po śmierci brata nie potrafi znaleźć w szkole miejsca dla siebie.


Drużyna Anny tymczasem w dalszym ciągu przesłuchuje Calvina Goynesa. Ten tłumaczy, że w szpitalu zajmował się jedynie łączeniem genów w celu przygotowania próbek. Sam projekt został zresztą zamknięty zaraz po wydarzeniach związanych z M-Days. W żadnym jednak wypadku nie chce wyjawić nazwisk swoich mocodawców. Rogue postanawia przełamać jego opór w nieco inny sposób i zdejmuje rękawiczkę z dłoni, którą następnie przystawia do ust Calvina. Za chwilę też jej oczom ukazuje się fragment wspomnień pana Goynesa. Ich właściciel rozmawia w nich z człowiekiem nazywanym przez siebie doktorem Palance. Rozmowa toczy się wokół pewnego wirusa i urządzenia zwanego "sea eagle". Na tym kończy się jednak retrospekcja, gdyż Calvin pada nieprzytomny u stóp X-men. To wystarczyło jednak, by Anna rozszyfrowała zagadkę tajemniczego Pana. Jego prawdziwa tożsamość to doktor Richard Palance; genetyk i kolega Profesora Xaviera, który badał jego uczniów. Rogue pamięta go ze swojej pierwszej wizyty w szkole. Na razie jednak X-men kierują się na wschód, gdzie ma znajdować się tajemnicze urządzenie ze wspomnień Goynesa. Na pożegnanie Regan pozostawia w umyśle ofiary kilka pluskiew własnego autorstwa, życząc mu jednocześnie słodkich snów.


Instytut Xaviera. X-men zebrali się by przedyskutować sprawę tajemniczego osobnika, który kilka dni wcześniej zmarł tuż przed bramą okalającą szkołę. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok okazało się, że mężczyzna już wtedy był martwy od około tygodnia. Jakim więc cudem udało mu się przejść ponad dwieście mil? Na to pytanie odpowiedzi próbuje udzielić zgromadzonym dr Henry McCoy. Nazwisko denata to Paul Brunner, inżynier na codzień mieszkający W Hagerstown w stanie Maryland. Zeszłej soboty potrąciła go ciężarówka, a przybyłe na miejsce służby sanitarne stwierdziły zgon mężczyzny. Dzięki pomocy Emmy wszyscy przenoszą się teraz do witrualnej prezentacji mózgu Paula. Hank tłumaczy, że wiele znajdujących się tutaj organów nie znajduje swoich odpowiedników u ludzi. Beast pokazuje wszystkim płat czołowy odpowiadający za emocje, który u denata jest czterokrotnie większy niż normalnie. Widoczna jest tu czyjaś interwencja. Pytanie brzmi, kto jest za to odpowiedzialny i co chciał przez to osiągnąć.


Sea Eagle West. W ogrodzonych budynkach nieznani mężczyźni zbierają wszelkie znajdujące się na miejscu dokumenty, następnie układają na stosie i polewają benzyną. Przed ich podpaleniem powstrzymani zostają przez pojawiających się znienacka X-men pod przywodztwem Rogue. Po krótkiej walce teren zostaje oczyszczony z wszelkich nieprzyjaznych elementów, sama Anna zaś strofuje Mastermind, która w działaniu chrakteryzuje się nadmierną brutalnością i bezwzględnością w stosunku do przeciwnika. Po tym krótkim pouczeniu wszyscy biorą się za przeszukiwanie budynku. W piwnicy znajdują tajemnicze urządzenie przypominające budkę, z której wychodzą liczne kable i przewody. Urządzenie to okazuje się być teleportem, z którego za chwile wyłaniają się przerażające monstra zwące się Plague Dogs. Krótka walka ze zmiennokształtnymi worami mięsa kończy się porwaniem Rogue, która zostaje przeteleportowana w nieznane jej miejsce. Ta z przerażeniem spogląda teraz na stojącego nad nią Pana.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #194

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.