Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #33

The Sensational Spider-Man vol. 2 #33

Postacie
Zapowiedź

Ten numer poświęcony jest ciotce May i jej odczuciom po ujawnieniu podwójnego życia Petera. Czy pożałuje, że namawiała go do tego, gdy Spider-Man zbierze porządne baty od jednego ze starych wrogów?

Cytat

Black Cat (do Pumy): "Now, now, don't get jealous... especially when I want us to go out and paint the town red."

Streszczenie

May z rozrzewnieniem wspomina dni, które spędzała wraz z Benem, kiedy ziściły się ich marzenia o wspólnym życiu. Pamięta też telefon, w którym dowiedziała się o wypadku samolotu. Ta chwila zmieniła wszystko w ich życiu. Kilka lat wcześniej podążali do domu swojej rodziny pełni obaw, jakie wzbudzał u nich fakt, iż muszą zaopiekować się swoim siostrzeńcem. Teraz May musi wstawać w nocy, żeby tulić plączącego Petera...

To było kilka lat temu, lata minęły, a May nadal go tuli. Razem z MJ zanoszą Petera na łóżko. Żona pyta się, co się stało, więc ten odpowiada, że popełnił błąd. Nie jest w formie [wszystko musi się dziać tuż po wydarzeniach z Civil War #5 - Snak3] i Rhino wykorzystał to spuszczając mu łomot. Przypuszcza, że może są to pozostałości po akcji, jaką zaplanował Chameleon i odmawia pomocy lekarza, zaproponowanej przez żonę. May każe jej wsiąść resztę pieniędzy i kupić najpotrzebniejsze leki w aptece.

Później. Peter mówi, że musi oglądać okropnie, na co ciotka odpowiada, że widywała go już w gorszym stanie. May przyznaję, że nie był to jego najlepszy moment, ale chodzi jej o wcześniejsze przypadki. W jej umyśle pojawia się wspomnienie, kiedy odkryła tożsamość swojego bratanka [Amazing Spider-Man v2 #38 - Snak3], ale zamiast tego przypomina Petowi o Tommym Monks. Sąsiedzie, z którym Parker lubił się bawić. Pewnego dnia chłopak namówił go do wejścia na drzewo, co skończyło się traumatycznym przeżyciem dla May, która po raz pierwszy widziała go potem połamanego po upadku. Peter zaczyna usprawiedliwiać kolegę mówiąc, że sam spadł z drzewa, a ten namówił go, bo miał dopiero dwanaście lat. May oznajmia z poważną miną, że chłopak był od niego starszy i bratanek nie powinien się z nią kłócić.

Kilka minut później dołącza, do MJ siedzącej na ławce, która piję czekoladę smakująca jak ziemia. Po chwili obie równocześnie chcą sobie coś powiedzieć. May zaczyna przepraszając Mary za swoje wcześniejsze zachowanie. Ta przyznaję, że nie mam jej tego za złe, ponieważ zawsze ucieka w takich momentach. Nie wie jak wytrzymuję takie sytuacje, w odpowiedzi słyszy, że uzyska odpowiedź rankiem. Po chwili pyta o rozmowę dotyczącą złamanej ręki. May przypomina sobie, w jakim była stanie, chcąc zostać wtedy na całą noc w szpitalu. Gotowa była nawet wrzeszczeć na Bena, który chciał odwieźć ją od tego pomysłu. Pamięta jak jej mąż powiedział, że musi się do tego przyzwyczaić, ponieważ Peter dorasta i muszą liczyć się z tym, że będzie miał na swoim koncie coraz więcej złamanych kości i innych urazów. Wściekła odparła, że jeśli jego jedynym celem jest zostawienie siostrzeńca samego ze złamaną ręką to chciałaby powrócić do swojej lektury. Ben odchodzi...

Miasto. Rhino siedzi w Jungle Club i czyta gazetę, w której znajduje się artykuł mówiący o ujęcie Chameleona. Wściekły uderza pięścią o ladę zastanawiając się, po co w takim razie pobił Spider-Mana? Dodatkowo wie, że ściągnie to na niego uwagę innych osób.

"Inna osoba" w postaci Felicji Hardy myję właśnie zęby oglądając telewizję. Słysząc o pobiciu Spider-Mana decyduje udać się na miasto razem z Pumą, który pojawia się w mieszkaniu ciesząc się, że przynajmniej nie rozwaliła następnego telewizora [destrukcja pierwszego miała miejsce w Sensational Spider-Man #29 - Snak3].

May myję naczynia, pierze zakrwawiony kostium swojego bratanka i wspomina... Przed jej oczyma pojawia się talerz, który myła, kiedy Tommy przyszedł zapytać czy wszystko w porządku z Peterem. Nakrzyczała na niego mówiąc, że przez niego jej siostrzeniec będzie musiał nosić gips i nic nie obchodzi jej, że przyjaciel chciałby zamienić się z nim miejscami. Sytuację uratował wtedy Ben mówiąc, że Peter odrabia lekcje w swoim pokoju i Tommy może sam zapytać go o jego stan.

Teraźniejszość. Uzdrowiony Peter zachwyca się swoimi nowymi mocami leczniczymi szukając w torbie z lekami jakieś twinkies [amerykańskie ciasteczka - Snak3]. W tym momencie pojawia się MJ z wyżej wymienionym produktem w reklamówce, oznajmiając z uśmiechem, że wydała na nie naprawdę ostatnie pieniądze. Po chwili oboje zaczynają żartować ze sposobu ich przyrządzania. May z uśmiechem obserwuje młode małżeństwo, odpowiadając w myślach na pytanie MJ,na które odpowiedź przyniósł ranek. Każda rana Petera jest tak naprawdę raną jego żony. Po jakimś czasie coś się zmienia i pozostają tylko rany...

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #33 The Sensational Spider-Man vol. 2 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.