Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #2

The Punisher: War Journal vol. 2 #2

The Punisher: War Journal vol. 2 #2

"How I Won The War" - part 2 "Dead Soldiers"

Postacie
Zapowiedź

Punisher wybrał stronę w konflikcie, ale czy ta strona chce go mieć po swojej stronie? Kogo to obchodzi? Frank już zdecydował i po prostu zrobi swoje - to jest wojna, a on nie zamierza brać jeńców.

Cytat

Punisher: "Stamford. Was that Pearl Harbor? Or maybe the Bulge? No. Stamford was just a little Poland to you people. It keeps hands wringing and heads shaking. Meanwhile, more innocent people die."

Streszczenie

Siedziba przeciwników rejestracji. W małym pokoju, Captain przesłuchuje związanego Franka i wypytuje o intencje, dla których ten chce się przyłączyć do rebeliantów. Oboje wdają się w dyskusje na temat metod działanie w czasie tej wojny i staje się ona z każdą chwilą coraz ostrzejsza. W końcu Castle rozrywa krępujące go więzy i proponuje od razu przejść do konkretów. Podsłuchujący pod drzwiami i zdający na żywo relacje swoim współtowarzyszom Patriot usłyszał tylko jak Punisher bezczelnie zaczyna grozić Kapitanowi Ameryce i im wszystkim, gdy nagle przez ścianę przeleciał powalony potężnym sierpem Frank. Captain wyszedł za nim przez dziurę i jak to na niego przystało, wygłosił moralizujące przemówienie, poczym stwierdził, iż Castle jest żołnierzem i dlatego jest im potrzebny, ale ma zakaz używania śmiercionośnych środków. Przyjęcie Punishera do drużyny wywołało gorący sprzeciw Cage'a, lecz decyzja została już podjęta.


G.W. Bridge obserwuje mieszkanie Stuarta Clarke'a i nadzoruje dziesiątki żołnierzy i kilka grup uderzeniowych zabezpieczających cały okoliczny teren. Przygotowują zasadzkę na Punishera. Rampage'owi i jego mini Iron Manom nie uszło to uwadze. Od dwóch lat miał spokój i nikt go nie śledził po ucieczce z The Raft, a wystarczył chwilowy kontakt z Castle i już są kłopoty. Clarke zaczyna się denerwować, ale po chwili wpada na pomysł i otwiera szafę, w której znajduje się bioniczna zbroja.


Tymczasem, rebelianci planują swoje następne kroki. Punisher razem w drużynie z Kapitanem świetnie działają. Dokonują szybkich partyzanckich ataków, wyruszają na zwiady i rekonesans, sieją zamęt w szeregach wroga i zdobywają różne dokumenty. Nawet znajdują czas, aby zająć się napotkanymi przestępcami i wymykać się zasadzką robionym przez S.H.I.E.L.D. A wszystko to bez ani jednej ofiary śmiertelnej, co z zadowoleniem raczył zauważyć Captain.


Później, mieszkanie Stuarta Clarke'a. Frank wdarł się tam zaskakując Rampage'a i oznajmił, że potrzebuje czegoś, co pozwoli mu się włamać do Baxter Building i że ma mało czasu, ponieważ mieszkanie jest obserwowane i pewnie zaraz ktoś zauważy tych kilku nieprzytomnych żołnierzy, których napotkał po drodze. Clarke powiedział, że wie o obserwujących go żołnierzach i że jest na nich gotowy. Wtedy Punisher stanowczo zabronił zrobić cokolwiek Bridge'owi, bowiem jest on prawym człowiekiem. Rampage szybko dał Castle na odchodne specjalny kombinezon i jeszcze kilka gadżetów, poczym Frank rozpłynął się niezauważenie. Tymczasem Bridge zarządził już alarm, ponieważ kilka jednostek się nie zgłaszało i sam szybko ruszył do mieszkania, każąc całej reszcie być w pogotowiu. Nie zastał tam Castle, lecz czekającego już Clarke'a, pytającego się czy jest aresztowany. Na to G.W. Bridge spokojnie odpowiedział, że przyszedł go tylko ostrzec przed związkiem z Punisherem.


Nieco później, w siedzibie przeciwników rejestracji. Frank jest świadkiem jak Captain dobija targu z przyprowadzonymi przez Diamondback złoczyńcami, Guldbugiem oraz Plundererem. Na to nie może pozwolić, automatycznie łapie za karabin i rozrywa ciała przestępców gradem kul. Captain natychmiast wściekle atakuje go, nie zwracając uwagi na argumenty, że to byli złoczyńcy. Nie może sobie wybaczyć, że dał się zwieść oraz zaufał takiemu szaleńcowi jak Punisher.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.