Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #11

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #11

Postacie
Zapowiedź

Bohaterowie walczą między sobą, przyjaźnie i sojusze zostają zerwane, swobody ograniczone, wszędzie ból i cierpienie, i płacz, i zgrzytanie zębów... A gdzie w tym wszystkim są członkowie Nextwave? NIGDZIE! Bo oni mają to gdzieś!

Cytat

Dirk Anger: "I have re-invented suicide as a group activity. Go me."

Streszczenie

Shockwave Rider zbliża się do Stanu 51, gdzie według Aarona znajduje się kwatera główna Beyond Corporation. Ponieważ znajdują się dwie mile nad powierzchnią Ziemi, Monica uważa, że robotowi coś się pomyliło, ale Stack pokazuje rzeczywisty obraz tego, co mają przed sobą, a co ukryte jest przed gołym okiem. Członkowie Nextwave zauważają przed sobą ogromną latającą fabrykę. Kapitan pyta się, co powinni zrobić dalej. Rambeau stwierdza, że powinni znaleźć centrum dowodzenia tego miejsca. Aaron mówi, że może to zrobić, ale w tej chwili wykrywa jakieś nieprawidłowości, jakby tuż za nimi znajdował się jakiś olbrzymi obiekt. Okazuje się, że tak jest w istocie i pojazd Dirka Angera zaczyna strzelać do Shockwave Ridera. Monica każe Stackowi znaleźć jakieś miejsce blisko powierzchni fabryki, w którym mogliby się schować.

Na pokładzie okrętu Dirk jest niezadowolony, że nie dostał swojej porcji mózgów, które obecnie stanowią podstawę jego diety, ponieważ Beyond Corporation przywróciło go do życia jako zombie. Bardziej niż obecnej sytuacji nienawidzi tylko Nextwave, więc każe przyspieszyć i staranować Shockwave Ridera. Kiedy okręt zbliża się do powierzchni fabryki, załoga proponuje przerwać pościg, ale Anger stwierdza, że właśnie przedefiniował samobójstwo jako sport drużynowy i nie ma zamiaru pozwolić uciec buntownikom.

W ostatniej chwili Aaron znajduje tunel, w który kieruje Shockwave Ridera. Okręt Angera tymczasem rozbija się i eksploduje. Odłamki trafiają pojazd Nextwave. Stack ostrzega, że silniki zostały zniszczone, a to one napędzają mechanizm sprawiający, że Shockwave Rider jest wewnątrz większy niż na to wygląda, więc drużyna musi wydostać się z niego zanim zostanie zmiażdżona. Nextwave wydostają się z uszkodzonego pojazdu, który chwilę później zmniejsza się i eksploduje. Monica stwierdza, że przynajmniej zbliżyli się do centrum sterowania, ale ponieważ nie mają już elementu zaskoczenia, muszą przygotować się na to, że Beyond Corporation rzuci przeciw nim wszystko, co ma. Nextwave rusza w drogę i pokonując kolejne pomieszczenia i korytarze musi mierzyć się z olbrzymami, trollami, komunistycznymi małpami, mechanicznymi wersjami Stevena Hawkinga, półnagimi ninja, MODOK-ami stylizowanymi na Elvisa Presleya, karłami w maskach Iron Mana, niebieskoskórymi piratami, dinozaurami noszącymi wizjery Cyclopsa, dwugłowymi i czterorękimi samurajami, grzechotnikami skrzyżowanymi z dwupłatowcami, klonami Wolverine’a, szablastozębnymi tygrysami i wieloma innymi dziwnymi stworami.

Po długiej walce Nextwave dostaje się do centrum dowodzenia fabryki. Aaron mówi, że nie wykrywa nikogo więcej, co oznacza, że pokonali wszystkich przeciwników. Wtedy znienacka pojawia się Number None, który najwyraźniej jest w stanie ukryć się przed czujnikami robota, i przebija go włócznią.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.