Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 2 » Heroes For Hire vol. 2 #5

Heroes For Hire vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

Badając sprawę transplantacji organów Skrullów, Heroes for Hire docierają do Ricadonny i jej armii androidów zabójców. Dla Tarantuli to doskonała okazja by pomścić śmierć ojca, ale sprawa okazuje się nieco bardziej skomplikowana. Pamiętajcie - chodzi o organy Skrullów.

Cytat

Tarantula : "I want blood gushing from her eye sockets!"

Streszczenie

Wysoko nad ziemią w nowym, lśniącym pojeździe, Heroes for Hire zmierzają ku sekretnemu laboratorium na Hart Island. Lecą tam aby zakończyć nielegalny proces przeszczepiania organów skrulli i rozwiązać porachunki z Ricadonną i jej bandą. Pojazd jest własnością Starka, więc Misty przestrzega przed uszkodzeniem go nawet rysą. Na miejscu liderka rozdziela grupę - Black Cat i Humbug mają znaleźć generator organów skrulli, Shang i Coleen mają 'robić swoje', zadaniem Orki będzie osłaniać tyły, a Misty zajmie się Ricadonną. Tą ostatnią chce również dorwać Tarantula, która na razie obserwuje grupę z ukrycia.

Ekipa wkracza do wielkiego, kilkupoziomowego laboratorium, gdzie natychmiast podnosi się alarm zawiadamiający o intruzach. Miały temu zapobiec karaluchy Humbuga, jednak widocznie pominęły kilka kabli. Rozpoczyna się paniczna ewakuacja naukowców i pojawiają się roboty broniące bazy działań Corporation. Orka rzuca się na całą zgraję Night Fliers'ów, którzy, jak sam słusznie zauważa, kiedyś występowali tylko w jednej osobie. Bohater z łatwością miażdży roboty, gdy nagle rzuca się na niego równie olbrzymi King Size. Podczas kiedy Felicia i Humbug udają się w poszukiwaniu generatora, Shang Chi i Colleen wycinają w pień uzbrojone roboty przypominające manekiny. Obydwoje żałują, że nie ma z nimi Tarantuli. Shang uznaje nawet brutalność Marii za piękną, a Colleen przedrzeźnia go, że ma na nią chrapkę. Orka nokautuje King Size'a, jednak zostaje 'usmażony' przez czającego się za jego plecami Flame'a. Z opresji ratuje go Misty, która jednym skutecznym kopniakiem w głowę powala władającego ogniem super przestępcę. Wycieńczony Orka raz jeszcze pada na ziemię, tym razem rażony promieniem przez Ricadonnę, osłaniając własnym ciałem Misty. Ricadonna ma ze sobą Blue Streak'a i Ferocie. Ta ostatnia, po krótkiej wymianie zdań, rzuca się na Misty lecz szybko wypada z gry rzucona z impetem o ścianę. Tymczasem, Felicia i Humbug próbują dostać się do pomieszczenia z generatorem implantów. Buck pyta Black Cat czemu jest dla niego tak niemiła. Ta po prostu nie lubi robaków i zdenerwowana kolejnym pytaniem, tym razem o jej związek ze Spider - Manem, rzuca Bucka przez szybę którą właśnie cięła pazurem. Na innym poziomie laboratorium, Misty pokonuje Blue Streake'a i zaczyna upragnioną potyczkę z Ricadonną. Bohaterka walczy twardo, lecz dzięki skrullowskim organom jej przeciwniczka jest szybsza i silniejsza niż kiedykolwiek i tym samym zyskuje przewagę. Na ratunek Misty przychodzi Tarantula, poważnie raniąc Ricadonnę w rękę, jednym z ostrzy. Maria jest wściekła i chce pomścić śmierć ojca. Ricadonna odpiera jej atak, wytwarza sobie skrzydła i próbuje ucieczki droga powietrzną. Na kark wskakuje jej jednak Coleen, która wraz z Shangiem uporała się już z robotami i obserwowała zajście z góry. Ricadonna lecąc na ślepo z Colleen na plecach, uderza dotkliwie w generator, który starali się zniszczyć Buck i Felicia. Bohaterowie upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu, lecz teraz maja 3 minuty zanim generator wybuchnie, niszcząc całą bazę. Karaluchy podpowiadają Humbugowi o tunelu ewakuacyjnym tuż pod nimi, więc Orka zabiera się za kopanie. Niebawem, drużyna już w komplecie, podąża tunelem zastanawiając się nad słusznością ratowania oprychów Ricadonny, których niosą ze sobą. Laboratorium wybucha, a pośród dymu i uciekających w popłochu naukowców pojawia się dziwna, zielona postać. To Ricadonna, która przeżyła wybuch w pobliżu generatora i prawdopodobnie przez to zmutowała jeszcze bardziej.

Niecały dzień później, na cmentarzu w Stamford, na pogrzebie ojca Tarantuli, w którym uczestniczą tylko ksiądz i ona sama, pojawiają się Heroes for Hire. Koledzy z drużyny chcą być z Marią w tych trudnych chwilach i przeprosić za to, że nie poinformowali jej o Ricadonnie. Nie wiedzieli też o tym, że jej siostra była jedną z ofiar tragedii w Stamford. Tarantula przez łzy prosi ich tylko o ciszę.

Tydzień później, Colleen i Misty wraz z Tonym oglądają ich nowo odbudowaną, z pieniędzy Starka, restaurację - kryjówkę. Tym razem baza bohaterów została bogato wyposażona we wszelkie systemy zabezpieczające, kamery, sensory, itp. Dbając o odpowiedni trening bohaterów, wspaniałomyślny Stark zafundował drużynie także wspaniałą salę ćwiczeń. Zastanawia się jednak czy dobrze zrobił, biorąc pod uwagę niewybaczalny fakt wypuszczenia z rąk Kapitana Ameryki[w HfH#3-przyp. Jim J] i zniszczenia latającego pojazdu. Tony opuszczając miejsce pyta się jeszcze o interesy grupy. Podczas gdy Misty odpowiada, że przydałoby się więcej klientów, cała trójka zauważa ze zdziwieniem młodego chłopaka trzymającego wielki słój wypełniony drobnymi pieniędzmi. Dzieciak mówi, że chciałby wynająć bohatera.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 2 #5 Heroes For Hire vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.