Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Phoenix - Warsong » X-Men: Phoenix - Warsong #5

X-Men: Phoenix - Warsong #5

Postacie
Zapowiedź

Pora, aby Kukułki zdecydowały o swoim przeznaczeniu, a jednocześnie o losie całego świata i tych, zgromadzonych w ¦wiacie. A kiedy one już zdecydują, Emma również będzie musiała podjąć trudną decyzję.

Cytat

Phoebe: "The fire.. it's fading, Celeste.."
Celeste: "Be grateful, Phoebe."
Phoebe: "But I... I liked it. I want it!"

Streszczenie

Dr. Sublime tłumaczy zaniepokojonej Celeste, że nic juz jej nie grozi, ponieważ zamknął on Phoenix w jej niezniszczalnym diamentowym ciele, z którego nie może się wydostac. Kiedy dziewczyna nadal ma watpliwości co do tego, czy tak potężną moc można kontrolować w tak prosty sposób, Dr. Sublime pokazuje jej tysiące klonów, w których płonie cząstka Phoenix. W ten sposób Kukułki mogą ją kontrolować, natomiast całkowitą kontrolę nad nimi i mocą Phoenix sprawuje Dr. Sublime. Dzięki takiej potędze ma zamiar zniszczyć wszystkie mutanty na ziemi. Celeste i jej siostry już otrzymały polecenia doktora i zaczynają atakować X-Men. Cyclops używa swoich salw optycznych do zrobienia dziury w ziemi, w której drużyna może schronić się przed ogniem. Scott próbuje ustalić jakiś plan działania, kiedy na powierzchni ziemi odgłosy zniszczenia powodowane przez Kukułki cichną. X-Men zauważają też nieobecność Emmy.


Tymczasem White Queen próbuje rozmawiać z dziewczętami. Na pomoc biegnie Cyclops, jednak płomienie nie wyrządzają Emmie żadnej krzywdy. Podejrzewa ona, że to dzieki Celeste, która powstrzymuje swoje siostry. Mindee i Phoebe również zauważają, że coś jest nie tak. Celeste zaczyna mieć wątpliwości, czy wykonywanie poleceń Dr. Sublime na pewno jest słuszne. Przypomina sobie sytuację, kiedy to Jean Grey o mało nie doprowadziła do zagłady świata. Phoebe przekonuje siostrę, że nie powinny nic czuć ani pamiętać, że ich zadaniem jest niszczyć, jednak dziewczyna nie daje się przekonać. Mówi Cyclopsowi że z podzieloną na tysiące części mocą Phoenix łączy je specjalna maszyneria. Kiedy X-Men zaczynają ją niszczyć, widzą, że to działa i Mindee spada na ziemię pozbawiona mocy. Także Phoebe widzi, że jej płomienie nie mają takiej mocy jak po przednio i nie podoba jej się to. Podpala linie wysokiego napięcia, która lada chwila może wybuchnąć. X-Men muszą się jak najszybciej ewakuować, ale tysiące sklonowanych dziewcząt zginie. Jake przekonuje Celeste, aby spróbowała je uratować, jednak ona czuje się zabyt słaba. Emma słysząc nawołujące ją głosy klonów, wreszcie wolnych on maszyn Dr. Sublime, stwierdza, że Celeste ma jeszcze coś do zrobienia. Wtedy Phoenix znów przejmuje kontrolę nad ciałem dziewczyny. Powstrzymuje ona eksplozję, aby uratować X-Men. Emma przypuszcza, że zrobiła to też żeby ocalic życie tysiąca swoich sióstr. Jednak Phoenix zabija je wszystkie, pomimo ich próśb.


Celeste czuje, że Phoenix ją wykorzystała i chce, żeby jak najszybciej odeszła. Gdy zamierza ona przejąć kontrolę nad Mindee i Phoebe, Celeste zamienia serca całej trójki w organiczny diament na stałe. Dziewczyny już nigdy nie będą zdolne do odczucia jakichkolwiek ludzkich emocji, ale za to Phoenix nie zdoła już uciec. X-Men wracają do domu.


Później, Instytut Xaviera. Emma obserwuje jak Beast bada Celeste, Mindee i Phoebe. Dziewczyny są niemal takie same jak kiedyś, ciche i posłuszne, jednak teraz Emma nie może poczuć ich myśli. Pomimo, że wszystko pamiętają, nie ma to dla nich żadnego znaczenia i nie wzbudza żadnych emocji. White Queen wychodzi na zewnatrz i patrząc w gwiazdy przypomina sobie o tysiącu sklonowanych dziewcząt, które Phoenix zmiotła z powierzchni ziemi. Kiedy następnym razem powróci, dla Emmy nie będzie mialo znaczenia, czy jest to po prostu Jean Grey, która oszalała, czy też potęga podporządkowania prawom wszechświata, wie tylko że musi zapłacic za to, co zrobiła.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

X-Men: Phoenix - Warsong #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.