Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #10

Wolverine: Origins #10

Wolverine: Origins #10

"Savior" part 5

Postacie
Zapowiedź

Koniec tej historii przynosi także koniec jednej ze znanych i lubianych postaci. ale nie płaczcie jeszcze, bo na scenę wkracza ktos nowy - syn Logana.

Cytat

Omega Red: "I will kill for this Logan! I will cut out your heart and I will eat it!"

Streszczenie

Agenci S.H.I.E.L.D. ze wszystkich stron otaczają Wolverine'a. Ten stoi nieporuszony w ręce trzymając karbonowy syntezator. Agenci nie mają jednak pojęcia, co to jest i do czego służy. Przypuszczając, że to bomba przeszukują swoje bazy danych w poszukiwaniu podobnego urządzenia. Na to nie ma już jednak czasu, gdyż na scenie pojawia się Omega Red i sieje prawdziwe spustoszenie w szeregach rządowej jednostki. Logan wykorzystując nadarzającą się okoliczność rzuca syntezator w stronę pułkownika Dugana, który zręcznie łapie urządzenie, sam natomiast ewakuuje się z dachu zagrożonego budynku. Pułkownik chcąc ratować swoich ludzi wyrzuca syntezator daleko przed siebie, a gdy tylko Arkady skacze by go złapać, wydaje rozkaz czekającym w pogotowiu helikopterom. Te wystrzeliwują w stronę Omegi Red specjalny żel, który skutecznie unieruchamia Gregorovicha. Dugan natomiast zbiera zdolnych do kontynuowania zadania ludzi i wyrusza w pogoń za Loganem.


Wolverine tymczasem przeszukuje budynek w poszukiwaniu Jubilee, którą ostatecznie odnajduje przygniecioną rusztowaniem. Ta ledwie przytomnym głosem prosi go, by jej pomógł. Ten jednak nie jest w stanie spełnić prośby dziewczyny, gdyż blokująca ją konstrukcja jest dla Logana zbyt ciężka. Za chwilę zresztą pojawiają się agenci S.H.I.E.L.D. z pułkownikiem Duganem na czele. Wolverine proponuje układ. W zamian za pomoc dziewczynie podda się bez walki. Pułkownik przyjmuje jego ofertę i wzywa lekarza. Następnie celuje z pistoletu wprost w Logana i naciska na spust, który puszcza dopiero po opróżnieniu całego magazynka.


Odzyskawszy świadomość Wolverine orientuje się, że został unieruchomiony i przymocowany do pionowo stojącej metalowej konstrukcji. W pokoju obok pułkownik Dugan wydaje swoim podwładnym polecenie opuszczenia budynku. Informuje ich również, że przedsięwzięta przez nich akcja to samowola, którą Dugan realizuje bez uprzedniego uzgodnienia ze swoimi zwierzchnikami. Niechętnie co prawda, ale żołnierze przystępują do realizacji rozkazu. Gdy wydawało się, że już wszyscy zdążyli się ewakuować, jeden z agentów woła na pozostałych, by na niego poczekali. Dugan nabrawszy podejrzeń próbuje go zatrzymać, ten jednak wbija mu dwa ostrza wystające z dłoni prosto w pierś. Pułkownik za chwilę traci przytomność i pada na ziemię wprost w powiększającą się kałużę krwi. Nieznany osobnik natomiast wchodzi do pomieszczenia, w którym przetrzymywany jest Logan. Tam zdejmuje hełm prezentując na głowie dumnego irokeza. Logan przyglądając się mu nie potrafi powstrzymać łez spływających po własnym policzku. Nagle syn rozcina ostrzami trzewia swego ojca, po czym odchodzi. Na pożegnanie stwierdza, że "on" nie mylił się co do tego, jak słaby jest Logan. Zapewnia też, że niedługo się jeszcze spotkają. Pozostawiony sam sobie Wolverine powoli traci przytomność, podczas gdy podłoga zmienia swoją barwę na czerwoną. Za chwilę też elektronika podpięta do jego ciała zwalnia blokujące Logana zamki i ten pada nieprzytomny prosto w kałużę własnej krwi.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.