Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #482

Uncanny X-Men #482

Uncanny X-Men #482

"Rise and Fall of the Shi'ar Empire" - Chapter 8: "Imperial Rescue"

Postacie
Zapowiedź

Pora na wielką bitwę! Kiedy Xavier i Darwin znajdują się w rękach przeciwnika, X-Men łączą siły ze Starjammers, aby ich odbić i zachwiać posadami Imperium.

Cytat

Warpath: "So what's the plan?"
Mamselle Hepzibah: "We going to blow little birdies right out of the stars."

Streszczenie

Poprzez nadprzestrzeń pędzi statek X-Men, a Polaris, Marvel Girl, Havok i Korvus z trudem utrzymują rozpadający się silnik w całości. Coraz bardziej wyczerpani utrzymują łączność telepatyczną. Korvus na pytanie Alexa, czy chciał ich wszystkich zabić, odpowiada iż miał nadzieję że nie będzie tego musiał uczynić. Statek kończy skok, lecz z silnika pozostało niewiele, a wszyscy którzy go zasilali leżą nieprzytomni. Na mostku na wezwanie Kurta i Jamesa odpowiadają wreszcie Starjammers. Corsair widząc Nightcrawlera traci podejrzenia, iż to jakiś podstęp Shi'ar, jednak pyta czemu X-Men pojawili się tu w momencie gdy wszystko się rozpada i co mają z tym wspólnego. Wkrótce Starjammers przystępują do napraw statku X-Men, a Corsair informuje Kurta i Jamesa iż mieli szczęście że ich pojazd nie eksplodował. Warpath zwraca uwagę, iż Starjammers wyglądają jakby przygotowywali się na wojnę. Corsair wyjaśnia, iż Lilandra została uwięziona przez kanclerza, zaś pogłoski mówią o uwolnieniu Deathbird. Nightcrawler stwierdza iż w takim razie X-Men przybyli za późno, lecz Summers zaprzecza. Nie zamierza pozwolić Deathbird na objęcie tronu, a dzięki przybyciu X-Men ich szanse się zwiększają. Plan Starjammers jest prosty. Zamierzają zaatakować statek, którym Lilandra będzie przewożona na statek Najwyższej Rady, gdzie ma zostać osądzona i stracona. Tam prawdopodobnie trzymany jest Xavier. Gdy odbiją Lilandrę, zdobędą także mapy nawigacyjne podające lokalizację miejsca, gdzie znajduje się armada Najwyższej Rady. Lilandra zaś jest kluczem do ocalenia Xaviera, bowiem od momentu anulowania ich małżeństwa [New X-Men #133] nie była sobą. Jeśli rada wykonała przeciw niej ruch, oznacza to iż nie była w stanie już jej dłużej kontrolować. Corsair nie pojmuje jedynie, czemu Xavier wrócił wiedząc, iż wisi nad nim wyrok śmierci, wówczas zaś pojawia się, Alex który nie zamierza pozostać w ambulatorium. Prosi o rozmowę na osobności.


Na statku Najwyższej Rady strażnicy wrzucają Xaviera do celi, rozmawiając o wystąpieniu kanclerza, które ma nastąpić na pokładzie oraz o wielkim wydarzeniu. Po ich odejściu Darwinowi udaje się przeniknąć przez promienie lasera do celi Xaviera. Po torturach nie jest w stanie nawiązać kontaktu z profesorem, który znajduje się w stanie katatonii i zastanawia się co ma dalej uczynić.


Corsair po wysłuchaniu opowieści Alexa stwierdza, iż ma nadzieję iż katatonia D'Kena w której znajduje się od czasu spotkania z kryształem M'kraan [Uncanny X-Men #108] jest dla niego żywym piekłem za to uczynił. Niepomny na słowa Alexa, iż Vulcan jest psychopatą, oznajmia, iż uczyni wszystko aby go ocalić.


Na pokładzie transportowca więziennego znajdującego się w drodze do Najwyższej Rady, kapitan usiłuje uderzyć Lilandrę, mówiąc, iż przez jej zdradę zginęła jego żona. Wówczas rozlega się alarm, gdy transportowiec zostaje zaatakowany przez dwa statki wyskakujące z nadprzestrzeni. Kapitan pada uderzony przez jednego z żołnierzy, który zabiera Lilandrę mówiąc iż to on przekazał wiadomość o tajnej trasie transportowca, tym którzy po nią przybyli. Na pokład wdarli się już Starjammers i X-Men. Grupa dowodzona przez Corsaira, w której znajdują się Havok i Korvus, związała walką żołnierzy, co pozwala Ch'odowi i reszcie X-Men na przeniknięcie w głąb statku bez zwracania na siebie uwagi.


Darwin niesie Xaviera, zaś z tyłu za nim podąża pobity przez niego Aerie trzymający w ręku blaster. Radwin zmusił go, aby sprawiał wrażenie iż transportuje więźniów do hangaru. W ten sposób przemieszczają się przez statek najwyższej rady.


Na transportowcu trwa zacięta walka, a Corsair wykrzykuje, iż są tu już zbyt długo i tracą element zaskoczenia. Korvus zostaje ranny, co odczuwa Rachel. Zapytana przez Polaris o powód, wyjaśnia, iż Korvus znajduje się w jej głowie. Lorna jest zdumiona, gdy słyszy o jej stopniu zażyłości z Korvusem, którego zna od dwóch dni. Ch'od napomina je, iż nadeszła pora walki.


Darwin widzi przez szybę, iż Araki ogłasza zebranym tłumom powrót Imperium do czasów świetności, oraz tego, który nim władał. Jego oczy rozszerzają się ze zdumienia.


Grupa Cho'da pokonuje ostatnich żołnierzy, a Rachel otwiera drzwi, za którymi ukryła się Lilandra. Ta widząc X-Men dopytuje się o Charlesa. Ch'od wyjaśnia jej, iż wpadł w ręce Deathbird. Lilandra oznajmia, iż jest dużo gorzej.


Darwin widzi jak zza Arakiego wychodzi i staje przed tłumami, mając za sobą Vulcana oraz Deathbird, Imperator D'Ken. Araki oznajmia, iż prawdziwy władca Imperium powrócił. W tym samym momencie pojawiają się żołnierze i zaczynają otaczać Darwina...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #482

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.