Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme: Hyperion Vs. Nighthawk » Squadron Supreme: Hyperion Vs. Nighthawk #1

Squadron Supreme: Hyperion Vs. Nighthawk #1

Postacie
Zapowiedź

Czy Nighthawk ma jakiekolwiek szanse z Hyperionem? Można już obstawiać zakłady. Warto jednak dodać, że tłem całej historii jest ludobójstwo, więc stawka jest wysoka, a determinacja silna.

Cytat

Hyperion: "Nighthawk. New costume? How's the jaw?"
Nighthawk: "Healed great. Thanks. How's the sucking chest wound?"

Streszczenie

Wioska uchodźców w regionie Darfur w Sudanie, wczoraj. Dziewczynka wychodzi z jednej z chat po wodę. Nagle słyszy odgłos kopyt końskich. Oddział Dżandżawidów wpada do wioski i zaczyna mordować jej mieszkańców.

 

Baza Squadronu Supreme w Ohio, cztery tygodnie temu. Hyperion przyłapuje Nighthawka wewnątrz obiektu i uderza go ciosem pięści. Kyle próbuje uderzać go, ale na Hyperionie nie robi to wrażenia. Mark każe Nighthawkowi poczekać na żandarmerię, ale ten opryskuje go jakimś gazem.

 

Pentagon, sześć dni temu. W regionie Darfur od jakiegoś czasu działa najemnik, który walczy z obiema stronami konfliktu. Jak do tej pory zdjęcia satelitarne nie były w stanie go zidentyfikować. Agent Thayer uważa, że może jakaś trzecia siła próbuje bardziej zdestabilizować region, ale jego przełożony uważa, że w tej chwili nie jest to już możliwe.

 

Wioska, która podobno jest bazą Dżandżawidów, cztery dni temu. Szejk Fahad opowiada Thayerowi o ataku najemnika, który bezlitośnie zabijał nawet kobiety i dzieci. Thayer nie wierzy, że mieszkańcy wioski są niewinni, ale szejk odpowiada, że to nie oni zabijają setki ludzi, lecz ten Amerykanin. Na pytanie skąd te podejrzenia co do narodowości najemnika, Fahad odpowiada, że jego sprzęt jest bardzo drogi, a poza tym na miejscu ataku znaleziono kawałek metalu, który, jak ustalili ludzie szejka, należy do powszechnie znanego obywatela Stanów Zjednoczonych.

 

Baza Squadronu, dwa dni temu. Generał Alexander mówi Hyperionowi, że poleci do Sudanu z transportem Czerwonego Krzyża, żeby nie wzbudzać podejrzeń. Pomimo tego, że Mark mógłby zakończyć walki w ciągu jednego dnia, generał nie chce, żeby on to robił z różnych powodów. Ma jedynie powstrzymać najemnika, który walczy z obiema strona konfliktu. Hyperion pyta się, dlaczego akurat on dostaje to zadanie. W odpowiedzi Alexander pokazuje mu znaleziony na miejscu jednego z ataków kawałek metalu. Mówi Markowi, że z takiej samej substancji zbudowany jest statek, którym przybył na Ziemię.

 

Wioska uchodźców w regionie Darfur, dzisiaj. Hyperion spotyka się agentem Thayerem, który opowiada mu o genezie konfliktu. Tłumaczy Markowi, że najemnik musi zostać powstrzymany, zwłaszcza, jeżeli jest Amerykaninem, bo inaczej odpowiedzialność za jego czyny spada na Stany, które nie chcą być uwiązane w jeszcze jednym państwie arabskim. Hyperion ironicznie zauważa, że szkoda by było na to czasu, skoro w Sudanie nie ma wiele ropy.

 

Godzinę później, Hyperion leci nad Sudanem i znajduje uchodźców atakowanych przez Dżandżawidów, którzy z kolei są wybijani przez najemnika. Wystarcza mu jedno spojrzenie na jego strój, żeby zorientować się, że tym człowiekiem jest Nighthawk. Ląduje przed jego jeepem i pyta się, jak tam jego szczęka. Kyle odpowiada, że się zagoiła i w rewanżu trafia Marka moździerzem w korpus, który oczywiście nie robi mu krzywdy. Hyperion za pomocą promieni wzrokowych przewraca samochód Nighthawka i pyta się, czy cztery tygodnie temu, kiedy go przyłapał w bazie Squadronu, kradł właśnie kawałek jego statku. Jeżeli tak, to dlaczego. Kyle odpowiada, że ma plany związane z Markiem. Hyperion kopniakiem posyła go kilkanaście metrów dalej. Jest zaskoczony, gdy Nighthawk zaczyna strzelać do niego z karabinu, ponieważ nigdy nie używał broni palnej. Oczywiście jest ona bezużyteczna i Mark spokojnie podchodzi do Kyle’a, odbiera mu karabin, podnosi za gardło do góry i zaczyna się zastanawiać, co powinien z nim zrobić. Nagle Nighthawk uderza Hyperiona w tył głowy. Ten jest zaskoczony, nie samym ciosem, lecz tym, że go poczuł. Nighthawk przypomina mu, to co powiedział wcześniej, że ma wobec niego plany, po czym potężnym podbródkowym posyła go na ziemię. Następnie pyta się, jak on się czuje ze złamaną szczęką. Hyperion zastanawia się, skąd Nighthawk nagle zdobył taką siłę i czy właśnie kawałek jego statku mu jej nie dał. Kyle, jakby czytał jego myśli, mówi, że nigdy się nie domyśli, jak to się stało.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme: Hyperion Vs. Nighthawk #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.