Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #3

The Punisher: War Journal vol. 2 #3

The Punisher: War Journal vol. 2 #3

"How I Won The War" - part 3 "Mutually Assured Destruction"

Postacie
Zapowiedź

Punisher i Captain America nigdy się nie lubili, więc moze teraz, kiedy obaj są ucikinierami i mają wspólnego wroga, znajdą wspólny język? Nie zakładałbym się o to...

Cytat

Punisher: "Tell them all I'm back."

Streszczenie

Dawno temu, przed wojną w Wietnamie, zanim jeszcze powstał Punisher. Captain America w koszarach miał za zadanie podszkolić młodych rekrutów i przygotować ich na najgorsze. Wśród nich był też młody szeregowiec Castle. W czasie pokazowych ćwiczeń Captain rozkazał Frankowi, aby ten go zaatakował, uderzył z całych sił. Castle odmówił. Captain zaczął go ośmieszać, prowokować, w końcu bić. Wyraźnie widział, że Frank chce to już zrobić, ale się z jakiś powodów powstrzymuje. Ćwiczenia skończyły się bezowocnie, a koledzy z plutonu obili jeszcze Castle'a za zmarnowanie ich czasu z Kapitanem Ameryką. Lecz Frank nie mógł tego zrobić, nie mógł uderzyć symbolu, nieśmiertelnego symbolu, bezkompromisowego w jego mniemaniu ideału. Taki już jest.


Teraz. Siedziba przeciwników rejestracji, tuż po śmierci Goldbuga oraz Plunderera. Captain znowu obkłada Franka na oczach wszystkich, a ten nie oddaje, nie walczy, ale po każdym ciosie wstaje z powrotem po jeszcze. W końcu tą masakrę przerywa Spider-Man. Punisher ledwo zbiera się z ziemi i powoli odchodzi, wie, że i tak wygrał i że Kapitan też to wie. W końcu Captain musiał wiedzieć, z kim zawiera pakt i według Franka, zrobił to specjalnie, bo wiedział, że ten nigdy się nie zawaha i powstrzyma go przed błędami, których inni mogą nie zauważyć. Lecz chyba tylko Castle tak myśli, ponieważ nikt inny nie odbiera zabójstwa dwóch przestępców w ten sposób. Invisible Woman pyta się reszty czy teraz nie powinni zatrzymać Punishera, albo chociaż opatrzyć jego rany. Cage mówi, żeby go puścić. Takiego manta Frank Castle długo nie zapomni i to będzie wystarczająca nauczka dla niego.


Mieszkanie Stuarta Clarke'a. G.W. Bridge przekonuje Stuarta, że Punisher jest niebezpiecznym psychopatą i wcześniej czy później zabije i niego. Rampage zbytnio się tym nie przejmuje i mówi, że da sobie radę. W międzyczasie Clarke cały czas wali kijem golfowym w głowę jednego ze swoich mini Iron Manów, to część jego terapii mająca na celu wyzbycia się i poradzenia sobie z nienawiścią do Starka. Bridge widząc, że nic tu rozmową nie wskóra wychodzi z mieszkania na klatkę schodową i daje znak do ataku swoim ludziom, którzy już tam czekali. Ci od razu wpadają do mieszkania, ale niewystarczająco szybko. Stuart zdążył narzucić na siebie przygotowaną już, bioniczną kamizelkę z działem na piersi i wypalić rozwalając pół swojego mieszkania. Dzieła zniszczenia dopełniły jego mini Iron Many wybuchając tuż pod nogami żołnierzy Bridge'a. Siła odrzutu działa na piersi Stuarta była tak duża, że wyrzuciło go przez okno i wylądował on w sąsiednim bloku przelatując przez kolejną szybę. Tam w popłochu zdjął bioniczną kamizelkę, ponieważ zaczęła go parzyć i uciekł. Po drodze wyciągnął pewnego rodzaju lokalizator i podążył za jego wskazaniami.


Opuszczona zbrojownia S.H.I.E.L.D., cztery dni później. Stuart stoi nad łóżkiem całego posiniaczonego i rannego Punishera, gdy ten odzyskuje przytomność. Okazało się, że Frank na wskutek pobicia przez Captaina, był nieprzytomny przez cztery dni. Zdezorientowany Castle rzucił się na Clarke'a, ale po chwili wszystko zostaje mu wytłumaczone. Stuart znalazł go cztery dni temu ledwo żywego dzięki lokalizatorowi, przywiózł tutaj i zaopiekował się nim. Przez ten czas zebrał też wszystkie potrzebne informacje i każdą dostępną broń przekształcając ten opuszczony magazyn w prawdziwy arsenał. A wszystko to, aby wspomóc Punishera w walce z przestępcami, choć nie do końca można wierzyć w jego szczere intencje.


Nabrzeże Nowego Yorku. Punisher wykorzystując informacje zdobyte przez Stuarta zlokalizował kryjówkę Rhino i wykurzył go z niej podpalając magazyn, w którym ten się ukrywał. Przy okazji Frank postanowił wypróbować kilka gadżetów ze swojego nowego arsenału. Najpierw z fikuśnej broni strzelił wściekłemu i szarżującemu na niego Rhino prosto w twarz. Siła wystrzału była tak wielka, że odrzuciło przeciwnika na kilka metrów i złamało mu jego róg wprawiając go w jeszcze większe rozsierdzenie. Wtedy Castle sięgnął po rękawicę nie bez kozery nazywaną Satan Claw i zaczął niemiłosiernie młócić Alekseia. Rhino szybko przeszła ochota do walki, a gdy w swoim oponencie rozpoznał Punishera w jego oczach pojawiło się przerażenie. Castle przerwał na chwilę obijanie bezbronnego już człowieka-nosorożca i przekazał mu wiadomość. Rhino ma ogłosić w całym przestępczym półświatku, że Punisher powrócił.


Bliski Wschód. Cały w opatrunkach G.W. Bridge gorliwie modli się w meczecie, prosi Allaha o pomoc w przezwyciężeniu zła, jakie w nim drzemie i obiecuje żyć w zgodzie z bożymi nakazami.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.