Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #12

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #12

Postacie
Zapowiedź

Oto wzruszający i pełen dramatyzmu finał, który wyciśnie łzy z Waszych oczu i sprawi, ze zbankutujecie na chusteczkach! A nie, przepraszam... pomyliło mi się z Modą Na Sukces. Tutaj mamy rozwałkę do ostatniej strony, wybuchy, przekleństwa i wybuchy... i jeszcze wybuchy.

Cytat

Devil Dinosaur: "I could not die by fire in the moments following my birth. Now? You cannot harm me. I have been burned, shot, beaten..."
Monica: "Have you been dropped from a height of two miles or so?"

Streszczenie

Trzymając nadzianego na włóczni Aarona, Number None mówi pozostałym członkom Nextwave, że w tej rywalizacji to on jest bohaterem, a oni są złoczyńcami. Monica stwierdza, że musi być szalony, jeżeli tak uważa. None przyznaje je rację, ale dodaje, że to nie zmienia faktu, że dzięki niemu Nextwave mogą rządzić Stanami Zjednoczonymi: wystarczy, że się do niego przyłączą. Nagle odzywa się Aaron i pyta się, czy Number None widział kiedyś robota, który zginął od przebicia jego tułowia. Po chwili wysuwa z palca kilka ostrzy i dekapituje złoczyńcę. Jest zdziwiony nie widząc krwi. Monica mówi mu, aby rozciął klatkę piersiową Number None’a. Robi to i po chwili oczom Nextwave ukazuje się mały MODOK. Rambeau wyjaśnia, że przez lata pojawiło się kilka egzemplarzy tych stworów, również w wersji żeńskiej, zwane MODAM. Domyśla się, skąd się mógł wziąć ten, ale nie chce jej to przejść przez usta. Mały mówi, że to prawda: jest owocem sesji miłości MODOKa i MODAM, która odbyła się w blasku WOW-owych serwerów. Rambeau jest wściekła, że ten stworek jest przyczyną wszystkiego, przez co przeszli Nextwave w ciągu ostatniego roku i chce wiedzieć, gdzie są jego rodzice, aby zmusić ich, żeby zjedli swojego bachorka. Mały z płaczem mówi, że oni nie mają z tym nic wspólnego: tatuś się go wyparł, a mamusia nie chciała się za nim wstawić. Chciał im pokazać, na co go stać, więc sam stworzył S.I.L.E.N.T. i Beyond Corporation. Monica uderza go, a mały MODOK znika grożąc, że wszyscy tego pożałują. Rambeau stwierdza, że muszą go znaleźć, aby wreszcie zakończyć całą tę sprawę i wrócić do swoich spraw. Aaron wykrywa ślad po teleportacji i prowadzi drużynę do wielkiej kuli na środku latającej fabryki. Tabby wysadza w niej dziurę i drużyna wlatuje do środka.

Mały MODOK wznosi się po schodach do pałacu, z którego wysuwa się wielki pistolet. Ktoś mówi, że stworek z pewnością przypisał sobie wszystkie zasługi i pociąga za spust, niszcząc swojego wspólnika. Nextwave zauważają staczającą się ze schodów kulę. Po chwili z mgły wynurza się Devil Dinosaur, który chwali bohaterów, że udało im się zabrnąć tak daleko. Przyznaje się, że to on stoi za S.I.L.E.N.T. i Beyond Corporation i oznajmia, że tu właśnie nastąpi kres Nextwave. Monica korzystając z tego, że Devil Dinosaur jest zajęty przemową, instruuje swoich towarzyszy. Gad każe im zamilknąć mówiąc, że nie są w stanie go pokonać ani powstrzymać go przed zniszczeniem hałaśliwej ludzkości razem z jej cywilizacją i przywrócenia prehistorycznego spokoju. Monica nie wierzy, że to jego jedyny motyw: przecież Devil Dinosaur mieszka na latającej niewidzialnej platformie, której nikt nie może znaleźć i ma tyle spokoju, ile potrzebuje. Uważa, że powodem nienawiści do ludzi i ssaków w ogóle i jest coś innego. Gad początkowo wypiera się, ale w końcu pokazuje zdjęcie siebie i Moon-Boya siedzącego na jego grzbiecie. Mówi, że nienawidził to, że włochata małpa traktowała go jak swoje zwierzątko i w końcu musiał ją zabić. Dodaje, że Moon-Boy przyprawił go o ból brzucha, ale ma nadzieję, że Nextwave będą smakować lepiej. Monica odpowiada, że nie powinien się spodziewać, że poddadzą się bez walki. Devil Dinosaur śmieje się, że nie mogą mu nic zrobić, ponieważ był już palony, bity, strzelano do niego i nic to nie dało. Rambeau pyta się, czy ktoś wcześniej go zrzucił z wysokości dwóch mil, po czym uwalnia strumień mikrofal. Gad celuje ze swojego pistoletu, ale Elsa trafia do jego lufy ze swojej strzelby i powoduje jego eksplozję. Tabby zaczyna bombardować Devil Dinosaura, dając pozostałym czas na opuszczenie metalowej kuli. Na zewnątrz, Aaron i Kapitan próbują ją przewrócić i ten drugi ostatecznie dokonuje tego silnym kopnięciem. Kula toczy się po fabryce, dociera do jej krawędzi, spada dwie mile w dół, uderza w ziemię, toczy się jeszcze trochę i wreszcie eksploduje w wyniku detonacji bomb pozostawionych przez Tabby.

Na platformie wysoko ponad Stanami Zjednoczonymi Nextwave odpoczywają po wygranej walce i zastanawiają się, co powinni zrobić dalej. Monica pyta się pozostałych, co mogą zrobić z wielką niewidzialną bazą pełną niespotykanej gdzie indziej technologii. Kiedy jej towarzysze nie wiedzą, co powiedzieć, ona sama odpowiada na postawione pytanie: mogą zrobić, cokolwiek tylko chcą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.