Avalon » Serie komiksowe » Friendly Neighborhood Spider-Man » Friendly Neighborhood Spider-Man #16

Friendly Neighborhood Spider-Man #16

Friendly Neighborhood Spider-Man #16

"Taking Wing" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Jak widać, Spidey jest na wykończeniu i już krążą nad nim sępy. To może być ostatni moment, aby ułożyć sprawy z Deborah Whitman... Ciekawe jaką rolę odegra w całej sytuacji Betty Brant?

Cytat

Lekarz: "Mr. Toomes, I'm doctor Proctor. And don't bother with the jokes, I've heard them all."

Streszczenie

Peter spada z dużej wysokości, a w halucynacjach spowodowanych przez Vulture'a widzi wyrzucającą mu swe żale Deb Whitman. Na dole Betty, Deb i Flash obserwują go, mając nadzieję, że uda mu się w porę ocknąć. Halucynacje trwają jednak dalej, lecz na czternaście sekund przed zetknięciem z asfaltem Parker odzyskuje świadomość, wypuszcza pajęczynę i w ostatecznie amortyzuje swój upadek. Rzuca się następnie w kierunku lecącego w dół Vulture'a, by po chwili zorientować się, że jego przeciwnik jest nieprzytomny. Postanawia więc zabrać go tam, gdzie może otrzymać fachową pomoc.

Tymczasem na dole do Deb, Betty i Flasha zbliża się Arrow, akurat by zobaczyć, jak po kąśliwej uwadze Thompsona Whitman wymierza mu siarczysty policzek. Na ten widok pielęgniarka odruchowo wysuwa ostrze ze swej dłoni. Betty w tym czasie rozdziela Flasha i Deb, która postanawia stąd odejść. Mężczyzna żartuje na temat spoliczkowania, a Brant chwali jego poczucie humoru, które nie zmieniło się od czasu, gdy się spotykali. Słyszy to Arrow, wyraźnie pokazując swoje niezadowolenie. Flash zapoznaje obie kobiety, a Betty dodaje, że jest jego byłą dziewczyną. Arrow niezauważenie dla nich znów wysuwa swe ostrze, jednak chwilę potem z wymuszonym uśmiechem ściska dłoń Betty.

W szpitalu doktor Proctor wybudza Toomesa. Tłumaczy mu, że miał wylew, przez który jest teraz częściowo sparaliżowany i może mieć przez pewien czas problemy z mówieniem. Sam wylew przebiegł jednak w miarę łagodnie, przez co po pewnym czasie i rehabilitacji... Toomes niewyraźnie mamrocząc przerywa doktorowi, prosząc, by ten go zabił. Proctor jednak wychodzi z sali, zostawiając pacjenta pod opieką przybyłego właśnie sanitariusza. Na zewnątrz staje przed nim Jamie Madrox, agent S.H.I.E.L.D. [Jeden z duplikatów Madroxa, który był na garnuszku rządu - J.] i pyta, co Spider-Man zrobił Vulture'owi. Doktor tłumaczy, że nie wydaje mu się, by bohater był sprawcą stanu Toomesa. Madrox stwierdza jednak, że gdy rozpatrywana jest sprawa Vulture'a, Spidey jest zawsze bardziej w nią zaangażowany, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Jakby na potwierdzenie tych słów, w sali Toomesa sanitariusz wciska przycisk projektora obrazu i w swej prawdziwej postaci staje przed Adrianem.

Betty Brant zostaje obudzona w środku nocy przez pukanie do drzwi. Gdy je otwiera, widzi Deb Whitman trzymającą w ręku kawałek papieru. Okazuje się nim być bardzo wysoki rachunek za leczenie jej matki. Deb tłumaczy Betty, że właśnie ta sytuacja zmusiła ją do przystania na propozycję ludzi Jamesona i napisania książki szkalującej dobre imię Parkera. Rzuca się zapłakana w ramiona Betty, obwiniając się za zepsucie reputacji Petera. Co więcej, z powodu zapisów w kontrakcie nie może teraz powiedzieć prawdy. Betty stwierdza, że prawda może wyjść na jaw na wiele różnych sposobów, tymczasem zrobi Deb kawę, a ona opowie jej dokładnie o wszystkim.

Spider-Man stoi nad Toomesem, który prosi o śmierć. Bohater chce mu udowodnić, że dalej chce żyć, Vulture nazywa go jednak słabeuszem i stwierdza, że gdyby wujek Ben żył, wstydziłby się za Petera. Spidey słysząc to chwyta poduszkę i zaczyna dusić Adriana. W tym czasie agent Madrox odbiera raport od swoich podwładnych podsłuchujących Toomesa przez pluskwę w jego uchu. Słysząc, że Vulture prosi kogoś o śmierć, i co więcej, wspomina o martwym wujku tej osoby, agent natychmiast wyciąga broń i rusza do sali chorego. Peter tymczasem dalej dusi Vulture'a, który jednak się opiera, próbując z nim walczyć. Parker w końcu odkłada poduszkę, oznajmiając Toomesowi, że skoro walczył o swoje życie, musi naprawdę chcieć żyć dalej. W samą porę ucieka przez okno, gdyż chwilę potem do sali wpada Madrox. Zastaje tam jednak jedynie Vulture'a.

W redakcji Daily Bugle J. Jonah Jameson ze wściekłością macha egzemplarzem konkurencyjnej gazety Daily Globe, która odkryła prawdziwe powody dla których Deb Whitman napisała książkę szkalującą dobre imię Spider-Mana. Robbie tłumaczy mu, że nie może pozwać Deb, gdyż w artykule Globe wyraźnie zaznaczono, iż informacje nie pochodzą od niej, lecz z anonimowych źródeł. Jameson nie ma jednak zamiaru dać tak łatwo za wygraną i zleca swojej reporterce Betty Brant odkrycie, kto stoi za tym przeciekiem. Kobieta z niewinnym uśmiechem na ustach przyjmuje polecenie swojego szefa.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Friendly Neighborhood Spider-Man #16 Friendly Neighborhood Spider-Man #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.