Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #196

X-Men #196

X-Men #196

"Primary Infection" part 3

Postacie
Zapowiedź

X-Men vs. Pandemic i jego Plague Dogs. Co zrobi Rogue, gdy zostanie zarażona śmiertelnym wirusem, a jej jedyną nadzieją będzie Sabretooth?

Cytat

Cable: "[...]Rogue is dying."

Streszczenie

Rogue więziona przez Pandemica w jego tajnym laboratorium w Kalkucie stara się być harda wobec zajmującej się nią Turlow. Ta jednak nic nie robi sobie z gróźb X-Man pod własnym adresem. Przeciwnie wręcz drwi z więźnia, czego stanowczo zabrania przybyły właśnie Pandemic. Każe zostawić się samego z więźniem. Turlow opuszcza niechętnie pomieszczenie.


W innej części miasta tymczasem przebywa kawaleria w postaci przebijającego dachy budynków Creeda, którego Cable wyrzucił z lecącego nad miastem pojazdu, sam natomiast udał się w nieznanym bliżej kierunku. Sabretooth wpada na jajogłowych, od których dowiaduje się o swojej aktualnej lokalizacji. Szukając wyjścia trafia na Plague Dogs.


Orbita okołoziemska. Cable i Cannonball nie panują już nad Konkwistadorem, który coraz bardziej oddala się od Ziemi wypychany przez Pandemica. Nathan próbuje to wykorzystać. Skoro doktor całą swoją energię i koncentrację skupia na tym statku, to być może pole uniemożliwiające teleportację na teren laboratorium Pandemica jest w tej chwili na tyle słabe, by powiodła się kolejna próba. Cable każe Samowi ewakuować się na własną rękę, sam zaś znika rozrywany na atomy.


Turlow tymczasem udaje się do pomieszczenia, w którym ludzie dr Palance'a przymierzają się do sekcji więzionych tu X-men. Pani doktor sprawdza sterylność przyrządów, po czym wbija je w chirurgów, pozbawiając ich życia. Turlow podchodzi do nieprzytomnej Mastermind. Już jako Mystique stara się ją dobudzić.


Dr Richard Palance w rozmowie z Rogue wyjaśnia jej, dlaczego jest tak ważna dla jego planów. Sam jest mieszanką genów wielu super istot. Zrozumiał, że by osiągnąć nieśmiertelność musi żyć życiem innych ludzi, wciąż i wciąż od nowa. Zapewnić chce sobie to poprzez przejęcie zdolności Anny do absorbowania wspomnień i mocy innych nadludzi. Rogue ma posłużyć jako świnka doświadczalna. Pandemic sprawdzi na niej, czy przejmowanie mocy innych na dłuższą metę będzie dla niego bezpieczne, gdyż wiąże się to z koniecznością pozbawienia dawcy zdolności, którą dr Richard wchłonie.


Trzy piętra poniżej. Cable i Cannonball przebijają się przez pilnujących korytarzy strażników. W sukurs przychodzi im Sabretooth. Nathan bierze jednego ze strażników i wypytuje o lokalizację dr Palance'a. Ten jednak nie jest skory do współpracy. Kupiony wizją nieśmiertelności nie chce zdradzić miejsca pobytu człowieka, który może mu to zapewnić.


Do prywatnego laboratorium Pandemica wbiega dwóch jego pracowników. Dr Richard od razu orientuje się, że nie są tym, za kogo się podają. I faktycznie, za chwilę przed Palancem stoją Mystique, Mastermind i Sentinel. Wywiązuje się walka, do której za chwilę przyłączają się Cable, Cannonball i Sabretooth. Ten ostatni jako jedyny zadaje Richardowi poważniejsze rany. Za chwilę wyjaśnia się, dlaczego Palance przejął moce Creeda, między innymi czynnik,

samogojący, który zdezaktywował działanie wirusa, dzięki któremu szalony naukowiec absorbuje zdolności innych nadludzi. Na oczach wszystkich paskudnie zniekształcony Pandemic zamienia się w niegroźnego dr Richarda Palance'a. Uwolniona Rogue pragnie teraz zemścić się na nim. Nathan powstrzymuje ją jednak tłumacząc, że zemsta niczego nie rozwiązuje. Za chwilę Anna pada nieprzytomna. Pałeczkę przejmuje teraz Mastermind, która podpina się do umysłu Richarda. Przez pewien czas nie będzie w stanie uczynić nikomu krzywdy zakładając, że będzie w stanie uczynić cokolwiek.


Nathan tymczasem wzywa Konkwiskadora. Stan Rogue okazuje się być bardzo ciężki. Odczyty z aparatury medycznej wskazują na zaburzenia w działaniu jej systemu immunologicznego. Dziewczyna jest umierająca.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #196

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.