Avalon » Serie komiksowe » Silent War » Silent War #2

Silent War #2

Silent War #2

Act 2: "The Child"

Postacie
Zapowiedź

W podziemiach Pentagonu, agenci O*N*E prowadzą eksperymenty na pojmanych Inhumans, otrzymując straszliwe rezultaty. Tymczasem sytuacja na Księżycu zaostrza się, a Luna próbuje wykorzystać swoje nowe zdolności, by dotrzeć do Maximusa.

Cytat

Maximus do Black Bolta: "You can win this war, brother, if only have the will. Say the word. Gen-o-cide."

Streszczenie

Luna w swojej komnacie mówi Lockjawowi, że jest cały mokry i śmierdzi. W takim razie musiał być na Ziemi, co jest przecież zabronione. Dziewczynka tłumaczy pupilowi, iż są w stanie wojny i muszą przygotować się na najgorsze. Gdy stworzenie przynosi w pysku piłkę i rzuca jej pod nogi, Luna z powagą oznajmia, że nie ma czasu na zabawę. Jest członkinią rodziny królewskiej, ma 6 lat - przestała już być dzieckiem.

Później, w centrum treningowym Karnak ćwiczy z Luną szermierkę. Ona jest członkinią elity Inhumans. On wciela się w rolę amerykańskiego żołnierza, który przybył, by zabić jej rodzinę. Rzuca się na dziewczynkę z mieczem, lecz Luna może widzieć jego ruchy, zanim on je jeszcze wykona. Mężczyzna nie ma szans i po chwili dziewczynka stoi nad nim z klingą uniesioną nad jego głową. Karnak rozbija jej miecz, po czym chwali ją za postępy w nauce. Dzięki zdolnościom, jakie zyskała po długotrwałym wdychaniu Mgieł Terrigenu [szczegóły w Son Of M #5 - Jaro], Luna może obserwować aurę Karnaka. Kolory aury sugerują jej, że mężczyzna nie lubi jej już tak, jak kiedyś. Nagle dziewczynka zaczyna krzyczeć z bólu. Gdy po chwili dochodzi do siebie, przerażona stwierdza, że ludzie właśnie używają Mgieł.

W Pentagonie, w jednostce O*N*E trwa ponowna terrigeneza Gorgona. Niespodziewanie Inhumanowi udaje się rozbić więżącą go komorę, kiedy jednak wydostaje się na zewnątrz, pada nieprzytomny na podłogę. Mgły osnuwają także prowadzącego eksperyment profesora Cartwrighta. Starzec z fascynacją obserwuje nagłą zmianę swojej muskulatury, spowodowaną działaniem Terrigenu.

Po upływie doby, badającego swoje zmienione ciało naukowca odwiedza Maria Hill. Kobieta jest zadziwiona nowym wyglądem Cartwrighta. Informuje go jednak, że prezydent zakazał dalszych eksperymentów na Inhumans, uznając je za zbyt niebezpieczne. Powodem jest stan Gorgona, którego trzeba faszerować litrami środków uspokajających, by w ogóle mógł być utrzymany pod kontrolą. Jednocześnie władze nie ufają superbohaterom na tyle, by zaangażować ich w wojnę z Inhumans, w związku z czym Cartwright ma otrzymać do dyspozycji elitarną grupę Marines, których podda działaniu Mgieł. Profesor zaznacza, że pełne wyniki jego badań nie są jeszcze znane i istnieją pewne efekty uboczne. Maria Hill bagatelizuje to i wychodzi. Obserwując ją, Cartwright drapie się po głowie, odsłaniając ukrytą między włosami paskudną zmianę skórną.

Black Bolt odwiedza Maximusa w więzieniu. Szaleniec bredzi o bombie tykającej w swojej głowie, po czym wita się z bratem. Drażniąc się z nim, pyta, czy przyszedł tu, by się wyspowiadać. Parodiuje wyznanie, jakie mógłby uczynić Bolt. Następnie przypomina, że brat niechcący zabił ich rodziców, czym doprowadza go na skraj wytrzymałości. Władca Inhumans szeptem wgniata Maximusa w lustro. Gdy chce odejść, szaleniec zatrzymuje go, krzycząc, że wie, co sprowadza do niego Bolta - rozpoczął wojnę i nie wie, jak ją skończyć. Maximus stwierdza, że muszą teraz być przygotowani do twardej walki, gdyż prowadzący wojnę ludzie nie znają litości. Na dowód tego przytacza przykład Hiroshimy i Nagasaki, czy też planu Churchilla, chcącego zaatakować III Rzeszę bronią biologiczną. Próbuje przekonać Bolta, by nie brzydził się ludobójstwem. Gdy władca odchodzi, brat krzyczy za nim słowami Churchilla o tych, którzy "pogrążają się w dziwacznym paradoksie, zdecydowani tylko na niezdecydowanie, władni tylko, by być bezsilnymi" [kąśliwa gra słów, w oryginale: "So they go in strange paradox, decided to be undecided, resolved to be irresolute, (...) all-powerful to be impotent." - Jaro]. Black Bolt odchodzi wyraźnie zmieszany, odprowadzany przez triumfujący głos brata.

Luna zostaje przyprowadzona do Desidery, lokalizatorki. Kobieta doszła do wniosku, że dziewczynka, po tak długim wystawieniu na działanie Mgieł, musi być związana z kryształami Terrigenu i może pomóc w ich odnalezieniu. Luna obserwuje Bolta i Medusę, wyczuwając w nich olbrzymi smutek i uczucie pustki, spowodowane przez jakieś mroczne sekrety. Desidera nakazuje jej jednak się skupić. Dziewczynka wskazuje początkowo na Nowy Jork, lecz potem ustala inne miejsce przechowywania kryształów - Pentagon.

W Pentagonie Maria Hill obserwuje, jak teleportujący się tam Inhumans zostają przekierowani na lodowiec. Kontaktuje się z Sentrym, zapowiadając mu, że ma tylko czterdzieści pięć minut na pertraktacje. Potem zjawią się żołnierze i spróbują rozwiązać sprawę w inny sposób. Hill nie ukrywa, że druga opcja podoba jej się o wiele bardziej.

Black Bolt, Medusa, Crystal, Karnak, Somnus i Lockjaw zdezorientowani lądują pośrodku śnieżnej zamieci. Jeszcze bardziej zaskakuje ich widok Sentry'ego, który pojawia się nad ich głowami. Karnak na widok "najpotężniejszego wojownika Ziemi" każe Somnusowi użyć swej mocy. Ten tworzy koszmar i "rzuca" nim w Sentry'ego. Bohater bez problemu odbija specyficzny pocisk, który trafia prosto w Karnaka. Podczas gdy Inhuman pogrąża się w koszmarze, Crystal próbuje rozmawiać z Reynoldsem [Dlaczego Crystal tak rwie się do rozmów z Sentrym? Odpowiedź znajduje się w The New Avengers #24 - Jaro]. Medusa odciąga ją jednak za pomocą swoich włosów - z bohaterem musi rozprawić się Black Bolt. Władca Attilanu chwyta Sentry'ego, który próbuje przekonać go do pokojowego rozwiązania problemu. Demonstrując próbkę swoich możliwości, Reynolds uderza pięścią w lodowiec i tworzy gigantyczną wyrwę. Obydwaj z królem unoszą się nad przepaścią, próbując dojść do porozumienia. Sentry tłumaczy, że nie jest zwolennikiem tej wojny. Stara się przekonać Bolta, by zmienił swoje stanowisko, gdyż rząd nigdy nie odda Mgieł i jedyną szansą na uniknięcie rozlewu krwi jest wycofanie się Inhumans. Wtedy będzie możliwy powrót Gorgona i reszty uwięzionych podwładnych króla Attilanu. Sentry próbuje uświadomić Boltowi, iż oni dwaj są tak potężni, że ich starcie oznaczałoby niewyobrażalną tragedię. Jako ostateczny argument przywołuje pojęcie "wzajemnego gwarantowanego zniszczenia" [nawiązanie do zimnowojennego pojęcia Mutual Assured Destruction, w skrócie MAD. Dotyczyło ono starcia dwóch nuklearnych potęg, w wyniku którego obie strony bezwarunkowo musiałyby ulec zagładzie. - Jaro]. Po chwili zastanowienia Black Bolt wraca do swoich Inhumans. Teleportują się tuż przed przybyciem Marii Hill i jej komandosów, a obserwujący ich Sentry ma nadzieję, że udało mu się coś wskórać. Kiedy tradycyjnie wściekła Hill pyta go o gigantyczną wyrwę w lodowcu, bohater od niechcenia zrzuca winę na globalne ocieplenie.

Po powrocie do Attilanu na jaw wychodzi, iż Luna nie wyjawiła wszystkiego, co wie na temat Terrigenu. Desidera informuje swojego władcę, że część z kryształów znajduje się w Nowym Jorku, u Pietro Maximoffa, ojca Luny. Dziewczynka ma się udać tam razem z resztą rodziny królewskiej. Boi się o ojca i ku swojemu zdziwieniu, widzi, że Black Bolt jest przerażony.

Inhumans pojawiają się w nowojorskim biurze Quicksilvera. Ten zastanawia się, czemu tak długo przyszło mu na nich czekać. Wita się z córką i Crystal, próbując zagaić rozmowę. Przerywa mu Medusa, kategorycznie żądając wydania swojej własności. Pietro, uśmiechając się, stwierdza, że może to być problemem. Ściąga górną część kostiumu i oczom Inhumans ukazują się wkomponowane w jego ciało kryształy Terrigenu.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Silent War #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.