Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #35

The Sensational Spider-Man vol. 2 #35

The Sensational Spider-Man vol. 2 #35

"The strange case of..." - part 1

Postacie
Zapowiedź

Spidey i jego rodzinka próbują przystosować sie do nowych warunków życia, a tu nagle okazuje się, że miasto aż roi się od młodocianych podróbek Spider-Mana, które sieją spustoszenie. Kto za tym stoi? Kto będzie ich ofiarą?

Cytat

Sobowtór Spider-Mana: "Holy $%^&, this rocks. I'm freaking Spider-Man!"

Streszczenie

Trzecia nad ranem na jednym z wielu tysięcy dachów w NY. Złodziejaszek próbuje bezskutecznie otworzyć drzwi wytrychem, przypominając sobie, jak ostatniej nocy zajęło mu to tylko trzydzieści sekund. Nagle ktoś pyta, czy nie potrzebuje pomocy. Sekundę później Spider-Man, ubrany w swój standardowy kostium, zaczyna okładać mężczyznę, wymieniając kolejne dowcipne uwagi. Jak się okazuje, mężczyzna nie zatrzasnął kluczy w środku, ani nie chciał też zaskoczyć żony, jak sugeruje Spidey. Z wściekłością wymalowaną na twarzy mówi, że jest przynętą i na dowód jego słów włączają się reflektory skierowane w stronę Spidera. Jonas Fogg dowodzący specjalnym oddziałem N.Y.P.D. [New York Police Depertament - Snak3] rozkazuje poddać się bohaterowi. Spidey zostaje zakuty w specjalne kajdanki. Kiedy po chwili ucieszony Jonas prosi o kawę, Spider-Man mówi, że powinni sprawdzić, co kryje się pod jego maską. Policjant odpowiada, że jasną sprawą jest to, czyja twarz znajduje się pod maską. Spidey nalega... i po ściągnięciu maski przedstawia się jako Ethan Myers. Detektyw prosi o tabletki na ból głowy, którego zaraz pewnie się nabawi...

Twarz Ethana Myersa widoczna jest na wydaniu porannego Daily Bugle. On sam jest przesłuchiwany w pokoju z lustrem weneckim. Powtarza, że nie widział twarzy człowieka, który obdarował go mocami. Spotkał go na ulicy, kiedy ten odezwał się do niego, nie otwierając nawet drzwi w aucie, w którym siedział. Nie widział go też po wejściu do środka, potem urwał mu się film. Obudził się w pokoju z igłą w żyle. Jego ciało zmieniało się i po jakimś czasie mógł robić niesamowite rzeczy, takie jak wspinanie się po ścianach. Zaczął ćwiczyć moce. Mężczyzna żywił go przez trzy tygodnie, porozumiewając się przez interkom, mówiąc, że będzie nowym Spider-Manem. Któregoś dnia znalazł na swoim łóżku czerwono-niebieski kostium bohatera. Mężczyzna powiedział, że stworzył chłopaka lepszym, żeby ten czynił dobre rzeczy. Potem znowu urwał mu się film i obudził się na dachu. Co stało się potem, obaj wiedzą. Pomimo braku sieci [wyrzutni - Snak3] chciał poczuć, jak to jest być bohaterem. Widząc, że rozmowa do niczego nie prowadzi, Fogg odsyła chłopaka do celi.

Ubrany w czarny kostium Peter dostaje się w pobliże celi Ethana. Pajęczy zmysł ostrzega go przed niebezpieczeństwem, a sam Myers mówi, że czuje ból. To wystarczy Spiderowi, który rozwala pięścią ścianę i ściąga przy pomocy pajęczyny koc z chłopaka. Dopiero teraz pajęczy zmysł zaczyna świrować, bowiem chłopak przechodzi mutację i z jego ciała wystaje sześć dodatkowych rąk. Widząc to, Peter głupieje i obiecuje pomóc mimo, iż nie wie, co robić.

W międzyczasie strażnicy pełniący nocną wartę dostrzegają na monitorze zamieszanie w celi Ethana.

Pete okrywa chłopaka kocem i ucieka razem z nim przez okno, ignorując wymierzone w niego lufy pistoletów, ponieważ dzięki pajęczemu zmysłowi ma pewność, że nie strzelą. Wyskakując prosi o powiadomienie Reeda Richardsa, który ma na niego czekać na dachu szpitala.

Pół godziny później. Szpital Metro General. Fogg z resztą oddziału przygotowują się na wizytę Spider-Mana. Silas mówi, że skoro jest takim geniuszem, to chyba nie da się tak łatwo wciągnąć w pułapkę.

Dwa dachy dalej. Reed dziękuje za zjawienie się pielęgniarce. Ona dziękuje za okazane zaufanie. Po chwili zjawia się Peter z Ethanem na rękach, tłumacząc swoje spóźnienie. Reed wspomina, że Peter może zawsze na niego liczyć i zaniemawia w połowie zdania, widząc stan chłopaka. Po krótkiej wymianie zdań Peter zostaje sam na dachu. W jego rękach pozostał więzienny koc. udaje się więc do...

Doktor Connors przypomina, ile Peter zrobił dla niego i dla jego rodziny. Analiza substancji znajdującej się na kocu nie spłaci tego długu. Spidey mówi, żeby doktor skupił się na znalezieniu czegoś, co mogło spowodować przemianę w potwora. Podpowiada, że może to być enzym lub hormon. Curt przyznaje, że sprawy potworów nie są mu obce. Spidey wyskakuje przez okno modląc się, żeby przypadek Ethana się nie powtórzył.

W tym samym czasie kolejny chłopak przemierza miasto w kostiumie Spider-Mana. Ocenia źle odległość i nie łapie się dachu, w rezultacie czego spada na ziemię i ginie. Kilka godzin później N.Y.P.D. ściągają maskę z twarzy nienaturalnie powykręcanego ciała. Jeden z nich stwierdza, że to nie Spider-Man, ponieważ mężczyzna na ziemi jest Chińczykiem. Kolejny przeklina z sarkazmem. Sprawa zaczyna poważnie śmierdzieć...

Gdzieś dalej. Mężczyzna w aucie zaczepia Jordana Harrisona, który wraca do domu ze swoją dziewczyną Madeline [The Sensational Spider-Man vol. 2 #28 - Snak3]. Chłopak zostaje poproszony o wejście do auta. Kiedy odmawia, mężczyzna mówi, że nie mają czasu i byłby wdzięczny za współpracę, ponieważ nie chce zabić jego dziewczyny tak, jak zrobił to wcześniej z jego matką. Chłopak niedowierza, więc Calvin Zabo informuje go, że on nie kłamie. Czasami zdarza się to Mr. Hyde'owi, w którego się zmienia. Z uśmiechem na ustach zaczyna odliczać pięć sekund, w czasie których Jordan musi podjąć decyzję.

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #35 The Sensational Spider-Man vol. 2 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.