Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #17

New Excalibur #17

New Excalibur #17

"Fallen Friend" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Jeden z członków drużyny niespodziewanie podupada na zdrowiu. Czy pozostali będą mogli właściwie zatroszczyć się o niego, kiedy świat dookoła staje na głowie?

Cytat

Lekarka: "Talia Josephine Wagner, what's your name?"
Nocturne: "Aren't you listening? I told you... Nocturne!"

Streszczenie

Excalibur otaczają TJ, która leżąc w szpitalnym łóżku nie jest w stanie zrozumieć większości tego, co do niej mówią. Lekarka wyprasza z pomieszczenia jej towarzyszy, zaczynając sprawdzać jej odruchy. TJ nie jest w stanie zacisnąć dłoni ani wypowiedzieć swego imienia, zaś lekarka informuje ją, iż jej organizm przeżył duży szok, zaś teraz musi powrócić do siebie. Układ nerwowy musi odbudować swe połączenia, bądź też stworzyć nowe. Do TJ dociera co drugie słowo. Niespodziewanie dostrzega samą siebie, skaczącą po łóżku, wzywającą aby postała. TJ wykrzykuje ku zdumieniu znajdującej się przy łóżku Sage, iż nie może.


Tymczasem Brian rozmawia z Courtney Ross, która stwierdza iż to dziwne widzieć superbohatera, który nie padł w walce, lecz cierpi na zwykłą chorobę. Wydaje się by bardziej przybita niż zwykle, zaś Brian nie wie, iż straciła właśnie kontrolę nad Fraser Bank. Składa podpis pod dokumentami, mówiąc stojącym nieopodal postaciom, aby cieszyły się swym zwycięstwem.


W szpitalu TJ nie jest sobie w stanie przypomnieć swego imienia, powtarza jedynie pseudonim. Pomimo tego, lekarka twierdzi, iż czyni postępy. W nocy TJ płacze, nie pojmując czemu spotkało to właśnie ją. Widzi samą siebie skaczącą po pokoju, wspomina iż była superbohaterem i mogła wszystko. Sage przerywa ten lament, każąc jej iść spać.


W ciągu dnia TJ w ćwiczeniach pomaga Wisdom, który robi to nie pierwszy raz. Wspomina swych przyjaciół, którzy stracili dużo więcej zdrowia wskutek postrzałów. Nocą TJ ma dość wpatrującej się w nią Sage, ta jednak oświadcza iż TJ musi ją zmusić aby zaprzestała tego, co robi. TJ oznajmia, iż nie może, lecz Sage stwierdza, że po prostu się boi.


W ciągu dnia Dazzler usiłuje podtrzymać ją na duchu, pomagając się umyć, lecz TJ rozkleja się przy Cainie, bowiem nie potrafi przypomnieć sobie jego imienia. Sage widząc jej załamanie proponuje jej, aby ją posiadła, bowiem to może przywrócić jej pamięć i wiarę w siebie. TJ z oporami postanawia to uczynić. Wchodzi do ciała Sage, orientując się iż nie ma dostępu do jej wspomnień, co w jakimś stopniu ją cieszy. Nie rozumie tylko, czemu Sage tłumi pewne rzeczy. Mając nadzieję, iż ta jej nie zabije, zmienia kompletnie jej image. Teraz ma dredy i krótką spódniczkę, lecz gdy usiłuje wskoczyć na dach budynku, traci kontrolę nad ciałem Sage. Ta łapie ją w ostatniej chwili, mówiąc iż nie zgodziłaby się na opanowanie jej ciała, gdyby nie wiedziała, że może je odzyskać w dowolnym momencie. Obie spadające kobiety łapie Brian. Wszyscy powracają do szpitala, gdzie Cain i Wisdom są w szoku widząc Sage, zaś Brian rozmawia z TJ. Wyjaśnia jej, iż Sage podjęła dla niej ryzyko, bowiem obie należą do Excalibur, zaś ona nie może zapomnieć, iż są jej rodziną i każdą podróż, nawet tę najtrudniejszą, odbędą razem.Uwagi: Zgodnie z zapowiedziami to najbardziej osobisty scenariusz Chrisa Claremonta, opowiadający o zawale, jaki przeszedł w roku 2006

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.