Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #16

New Excalibur #16

New Excalibur #16

"Fallen Friend" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Jeden z członków drużyny niespodziewanie podupada na zdrowiu. Czy pozostali będą mogli właściwie zatroszczyć się o niego, kiedy świat dookoła staje na głowie?

Cytat

Nocturne: "Be careful, Cap!"
Captain Britain: "Trust me Talia... I'm not the one you should worry about."

Streszczenie

W Londynie trwa właśnie napad na bank, a przestępcy trzymają w szachu policję, bowiem wzięli zakładników. Przystępują do plądrowania budynku, gdy ścianę rozbija Juggernaut i w towarzystwie TJ i Alison wpada do budynku. Jeden z napastników strzela mu prosto w pierś, co sprawia, iż Cain wylatuje z pomieszczenia i zostaje złapany dopiero przez Captaina Britain. Uprzedza Briana iż napastnicy dysponują ciężkim sprzętem i obaj ruszają z powrotem do banku, aby pomóc dziewczynom. Wewnątrz Nocturne świetnie daje sobie radę atakując kolejnych bandytów dzięki sztukom walki. Jednocześnie Alison generuje miecz świetlny dzięki swej energii, oślepia przeciwników błyskami, a także zasłania się przed kulami przy pomocy tarczy energetycznej. Nie zauważa jednak kobiety, która podkrada się do niej od tyłu i strzela w plecy. Dazzler upada, zaś uradowana faktem iż zabiła superbohatera kobieta nie zauważa ciosu Briana. Wściekły Captain Britain wyżywa się na pozostałych napastnikach, zdzierając z nich mundury i kamizelki kuloodporne. Tymczasem na dole w skarbcu Sage rozprawia się samodzielnie ze znajdującymi się tam napastnikami. Gdy kończy otrzymuje oklaski od Wisdoma.


Policja zabiera pokonanych bandytów, zaś lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdza, iż po raz kolejny Dazzler nic nie jest. Nikt nie może tego zrozumieć, bowiem została zastrzelona i po raz kolejny była martwa. Nie pojmuje tego także Alison, zatem lekarka decyduje się ją umieścić na obserwacji w szpitalu.


Excalibur przybywają do szpitala, gdzie Wisdom strofuje TJ, zwracając jej uwagę aby wyłączyła swego iPoda. Gdy ta usiłuje to uczynić, orientuje się że nie jest w stanie wykonać żadnego ruchu. iPod wypada jej z rąk, a ona osuwa się nie podłogę. Krzyczy, że nie czuje swego ciała, wzywa rodziców i powtarza, że nie chce umierać. Potem zapada w ciemność. Lekarze zabierają ją na salę reanimacyjną, usiłując zebrać od Excalibur podstawowe informacje o jej mocach i fizjologii, zaś lekarka informuje grupę, iż Talia miała właśnie wylew. Grupa usiłuje przyjąć tę informację, zaś Sage kontaktuje się z Instytutem prosząc, aby Nightcrawler przybył do Londynu, lecz dowiaduje się iż znajduje się on w Imperium Shi'ar [Uncanny X-Men #475-486]. Wisdom jest zdumiony, że TJ miała wylew w tak młodym wieku, lecz Sage wyjaśnia, że może to spotkać każdego. Niestety nie mają informacji o jej fizjologii oraz jej wymiarze, zaś brak kontaktu z Exiles uniemożliwia uzupełnienie tych informacji. Cain oznajmia, iż wie, że Talia się nie podda.


Przed oczami nieprzytomnej Nocturne przewijają się obrazy jej przeszłości, jej rodziców - Nightcrawlera oraz Scarlet Witch z alternatywnej rzeczywistości, czasów spędzonych z Exiles, romansu z T-Birdem zakończonego ciążą, i tragicznymi okolicznościami związanymi z tym faktem. TJ otwiera oczy spoglądając na salę szpitalną. Usiłuje się poruszyć, lecz nie jest w stanie. Gdy chce coś powiedzieć, z jej ust dobywają się niezrozumiałe wyrazy. Wpada w panikę, a gdy lekarka widząc iż odzyskała przytomność, wprowadza do środka Excalibur, TJ orientuje się iż nie potrafi przypomnieć sobie ich imion.Uwagi: Zgodnie z zapowiedziami to najbardziej osobisty scenariusz Chrisa Claremonta, opowiadający o zawale, jaki przeszedł w roku 2006

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #16 New Excalibur #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.