Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #27

New Avengers #27

New Avengers #27

"New Avengers: Revolution" part 1

Postacie
Zapowiedź

Pora dostosować New Avengers do nowej rzeczywistości. Ale zanim wszystko zostanie obgadane i ustalone, popatrzmy jak Ronin i Elektra biją się o kontrolę nad japońskim światkiem przestepczym.

Cytat

Spider-Man: "Hi. My name is Luke Skywalker and I'm here to rescue you."

Streszczenie

List Mai Lopez do Matta Murdocka. Z pewnością sam fakt, że dziewczyna do niego pisze jest już dla odbiorcy sporym zaskoczeniem, jednak jeśli Daredevil czyta ten list, może to oznaczać tylko jedno... Echo nie żyje. Zanim przejdzie do sedna sprawy, Maya chciałaby wpierw byłej sympatii wyjaśnić pewne okoliczności, które doprowadziły ją do momentu, w którym właśnie się znajduje.


Przed miesiącem Matt przysłał Kapitana Amerykę do dziewczyny, jako świetnie orientującej się w skomplikowanej strukturze podziemnego świata Japonii. Jego pojawienie sprawiło, że dziewczyna intensywniej zaczęła myśleć o Daredevilu i o jego podwójnym życiu. Rozważania te doprowadziły do powstania Ronina; każącej ręki na Yakuzę, której nikt nie był w stanie zidentyfikować. Wykorzystując swe osobiste wdzięki zdobywała informacje przemierzając tetniące życiem ulice nocnego Tokio, a następnie wykorzystywała je w swojej krucjacie przeciwko mafii. Wszyscy zastanawiali się, kto kryje się pod tą maską. Maya wręcz uwielbiała słuchać tych przypuszczeń. Jednak cała ta zabawa miała głębszy wymiar. Dziewczyna przygotowywała grunt pod zmasowany atak w sojuszu z Avengers. I wtedy właśnie stało się to, czego mało kto się spodziewał. W Ameryce wybuchła wojna domowa i wszystkie plany dziewczyny legły w gruzach. Sama zaczęła się zastanawiać, po której stronie konfliktu ona sama się znajduje. Kapitan Ameryka ją zwerbował, ale to Iron Man na nią postawił. Z drugiej strony Stark, dla którego cały ten konflikt jest bardzo dochodowy, jest w chwili obecnej całkowicie nie do zaakceptowania dla Mai. Dziewczyna zdaje się go nawet nienawidzić. I wtedy zrozumiała, że nie może na nikogo liczyć, czekając w nieskończoność na wsparcie. Sama postanowiła to wszystko zakończyć, jednak w trakcie misji pojawiły się nieoczekiwane wcześniej trudności, które zniweczyły szanse na ostateczny sukces. Jak wspomniała na początku, jeżeli Matt czyta tego maila oznaczać to może tylko jedno, że zawiodła. W swej krucjacie natrafiła w końcu na bardzo wymagającego przeciwnika w postaci klanu zabójców znanych jako Hand, któremu obecnie przewodzi dawna znajoma Murdocka; Elektra. I to ona właśnie okazała się źródłem klęski Ronina. Maya marzyła o śmierci wojownika, jednak nie z rąk tej kobiety.


Później na wpół martwa Echo zostaje sztucznie przywrócona do życia przy pomocy magii. Elektra ma pewne plany w stosunku do tej dziewczyny. Chce nadać jej egzystencji sens, cel, do którego Maya będzie mogła dążyć i dla którego realizacji będzie walczy. Zanim to jednak nastąpi, ninja wrzucają wciąż słabą dziewczynę do studni, gdzie rozpoczyna się pierwszy etap typowego prania mózgu, przez które przechodzą wszyscy członkowie klanu. Transformacja zostaje jednak przerwana przez pojawienie się Avengers w nowym już składzie. Ani zabójcy z Hand, ani nawet sama Elektra nie są w stanie ich powstrzymać. W trakcie walki Spider-Man ratuje majaczącą Lopez i za chwilę wszyscy zostają wyteleportowani przez dr Strange'a. Elektra nie zamierza jednak tak łatwo się poddać i wysyła swoich zabójców w pogoń za Avengers.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #27 New Avengers #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.