Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 2 » Heroes For Hire vol. 2 #7

Heroes For Hire vol. 2 #7

Postacie
Zapowiedź

Co my tu mamy... Grim Reapper, bomba i Statua Wolności. Brzmi jak zadanie w sam raz dla naszych bohaterów do wynajęcia, tylko że oni mają ręce pełne roboty z... głowami? Nie inaczej! Oto powrót The Horrible Headmen! (Nigdy o nich nie słyszeliście, prawda? Hehe...)

Cytat

Man-Ape: "We're villains… We don't roll over on each other like Captain America and Iron-Man…"

Streszczenie

Heroes for Hire wpadli w spore tarapaty. Są zamknięci w magazynie na statku, wraz z potężną bombą. Misty nie traci jednak głowy i potężnym ciosem jej bioniczną ręką 'otwiera' drzwi na pokład. Okazuje się, że statek kieruje się prosto na statuę wolności i już ściągnął uwagę straży nabrzeżnej, która licznie go okrążyła. Na pomoc bohaterom przychodzi, a właściwie wyskakuje z wody, Orka. Misty szybko informuje go o zaistniałej sytuacji i prosi o jakieś sugestie rozwiązania problemu. Ten każe jej udać się do sterówki i wyłączyć silnik, podczas gdy on zajmie się bombą. Orka czym prędzej bierze ogromną bombę na plecy i opuszcza pokład, ku przerażeniu reszty drużyny. W międzyczasie, strażnicy nabrzeża już pojawili się na statku. Gdy Misty tłumaczy się im z ostatnich wydarzeń, Orka, głęboko pod wodą, wrzuca ładunek do rowu. Wybuch jest na tyle wielki, że widać go wyraźnie na pokładzie. Funkcjonariusze straży nabrzeżnej zaczynają przeszukiwać statek, a drużyna ma tylko nadzieje, że Orka przeżył eksplozję. Colleen przypomina o Humbugu, który nie odezwał się już od dłuższego czasu.

Tymczasem, wspomniany Buck jest w jeszcze większych opałach niż jego koledzy. Więziony(patrz HfH#6) przez Headmen, prosi by ci wypuścili choć chłopca. Ten jednak sam odrzuca taką możliwość, gdyż nie chce opuścić swego niegdysiejszego przyjaciela robota, który teraz, po przeprogramowaniu przez Ruby Thursday, jest głupawym, lecz niebezpiecznym Doombotem. Gorilla-Man wyjawia, że ich planem jest wyzwolenie się spod niedawno wprowadzonego przymusu rejestracji. Nagle, oczom Humbuga ukazuje się Chondu w swym nowym ciele… Humbuga! Przerażony Buck odkrywa, iż jest obecnie samą głową przyczepioną do jakiejś mechanicznej skrzynki.

Z powrotem na pokładzie, funkcjonariusze straży nabrzeżnej ustalili, że statek pochodzi z Latverii. Ten fakt natychmiast kojarzony jest przez bohaterów z osobą Dr Dooma. Zgodnie twierdzą, że bardzo możliwy jest jego udział w handlu bronią, lecz czemu chciałby wysadzić Nowy Jork w powietrze? By uzyskać więcej informacji na ten temat, drużyna postanawia dorwać Grim Reapera i jego koleżków, a gdy zajdzie taka potrzeba, udać się do Latverii. Na ten ostatni pomysł oburza się Black Cat, której nie podoba się narażanie grzbietu całkowicie za darmo. Godzinę później, Heroes for Hire są już w swej kwaterze w Chinatown. Dopiero teraz domyślają się, że Humbug naprawdę może być po uszy w kłopotach. Felicia i Tarantula zupełnie nie przywiązują uwagi do jego nieobecności i spisują już Bucka na straty, co gniewa Shang-Chi. W pokoju znajduje się też spętany członek Death Cadre(patrz HfH#6), który, jak twierdzi Misty, nie może ich jeszcze opuścić, gdyż jest teraz jedynym powiązaniem z Latverią. Nagle, chmary karaluchów zaczynają przemierzać pokój by następnie ułożyć się na ścianie w napis HELP! To sygnał wysłany przez Humbuga. Misty każe Shangowi i Orce zająć się sprawą Bucka, podczas gdy ona i reszta dziewcząt dopadną Grim Reapera.

Później, w prywatnym mieszkaniu, Grim Reaper wyraża swą frustrację spowodowaną nieudaną próbą wysadzenia w powietrze statuy wolności. Man-Ape w spokoju smaży jajka, a Saboteur czyści swą broń i uspokaja Grima, mówiąc, że to nie pierwszy raz ich plan spalił na panewce. Wówczas Reaper, jeszcze bardziej zirytowany jej gadką, wymierza jej śmiertelny cios swą kosą. Man-Ape stwierdza, że nie będzie po nim sprzątał i, że chyba muszą znaleźć kogoś nowego do budowania bomb, gdyż wszystkie ich plany mają w założeniu wysadzenie czegoś. Rozmowę przerywa nagłe wtargnięcie damskiego oddziału Heroes for Hire. Black Cat wraz z Tarantulą atakują Man-Ape'a. W czasie walki niefortunnie wypadają z nim przez okno mieszkania i teraz mają przed sobą wiele pięter w dół. Misty i Coleen czeka starcie z Grim Reaperem, któremu już na początku wyjawiają, że wydał go jeden z Death Cadre. Przestępca uruchamia swą wielką kosę i zaczyna nacierać, jednak w chaosie potyczki ucina tylko… włosy Colleen. To wprawia ją w furię i wkrótce, z małą pomocą Misty, dziewczyna rozwala na kawałeczki broń przeciwnika. Tymczasem Black Cat i Tarantula wraz z Man-Ape spadają w dół. Na szczęście linka Felicii ratuje dziewczyny, które następnie wpadają przez okno do pokoju… hardcore'owego fana komiksów Marvela! Chłopak dziękuje Bogu za możliwość zobaczenia ponętnych super bohaterek w rzeczywistości. W mieszkaniu przestępców, Misty topi głowę Reapera w klozecie. Twierdzi, że jest to konieczne, gdyż przestępca ma przecież moce takie jak tworzenie iluzji, zmiana postaci, teleportacja, przyzywanie demonów i wiele innych. Reaper wyjawia, że stracił wszystkie te zdolności lata temu. Na pytanie czemu wdał się w handel bronią i ataki terrorystyczne, Grim ma tylko jedną sensowną odpowiedź: pieniądze.

W obskurnym laboratorium Headmen, Humbug, a właściwie tylko jego głowa, krzyczy, że chce swe ciało z powrotem. Drażni się też z Ruby Thursday, nalegając by zrobiła dla niego striptease. Ta wkurza się i już chce wyłączyć maszynę utrzymującą Bucka przy życiu, gdy przez ścianę wpadają Orka, Shang Chi i Otis. Poczciwy Orka jest teraz wściekły i dosłownie zamiata łotrami, rozwalając przy tym sporą część laboratorium. Shang poleca mu by się uspokoił, gdyż może uszkodzić ciało Bucka, jednak to nie daje efektu. Wówczas do walki przeciw Orce staje Doombot. Bohater jest chętny do starcia, lecz nagle potężny strumień energii wystrzelony z ręki robota, przeszywa go na wylot.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 2 #7 Heroes For Hire vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.