Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #8

Ghost Rider vol. 5 #8

Ghost Rider vol. 5 #8

"The Legend of Sleepy Hollow, Illinois" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Czyżby Johnny Blaze został szeryfem sennego miasteczka? Nic podobnego! Ktoś najwyraĽniej podszywa się pod niego w niecnych celach, a liczba trupów rośnie... Czy jednak Ghost Rider zada sobie trud, by rozwiązać zagadkę, gdy w drogę wejdzie mu Lucifer w nowym wcieleniu? A tak w ogóle, co to wszystko ma wspólnego z Civil War?

Cytat

Harry (do Blaze'a): "You get all worked up... and you lose control? Is that when the bad things happen?" (wtedy następuje wybuch)
Ghost Rider: "Yes"

Streszczenie

Cameron wraz z Emily, wracają samochodem z randki. Chłopak ma jednak nieczyste intencje i nie zamierza odwieść dziewczyny prosto do domu. Zatrzymuje się i wychodzi z samochodu, lecz zlękniona Emily zostaje w środku. Kiedy Cameron nalega coraz bardziej i już przymierza się, aby wyciągnąć ją z samochodu, następuje nagły oślepiający błysk. Gdy, panicznie przestraszona Emily otwiera oczy, widzi tylko zakrwawione ciało oparte o drzwi pojazdu. Wraz z ich otworzeniem, zwłoki chłopaka obsuwają się na ziemię, a obok w kałuży krwi, leży jego głowa.


Następnego ranka, w posiadłości przy polu golfowym, trzech mężczyzn rozmawia o tragicznych wydarzeniach ostatnich dni. W zeszłym tygodniu, odbył się pogrzeb niegdysiejszego mieszkańca Sleepy Hollow, Stevena Levins a.k.a. Jack o'Lantern, który zginął w chaosie Civil War. Teraz, zagadkowa śmierć Camerona na pewno dotknie miejscowego szeryfa policji, Harry'ego. Obiecał zająć się chłopakiem po śmierci jego ojca, który był bliskim wspólnikiem szeryfa.


W szpitalu, Harry odwiedza Emily, która jest w niemałym szoku po tym co zobaczyła w nocy. Przy łóżku czuwają już jej rodzice. Podczas rozmowy o podejrzanych w tej sprawie, dziewczyna nagle zaczyna krzyczeć i płakać. Szeryf odpina pasy, którymi Emily była przypięta do łóżka. Ta, od razu rzuca się w objęcia ojca. Harry prosi o rozmowę w cztery oczy z poszkodowaną. Wyjaśnia jej, że Cameron już kiedyś próbował zgwałcić dziewczynę i, jeżeli to ona zabiła go w obronie własnej, to zrozumie to. Emily odpowiada, że tak jednak nie było.


Harry wychodzi ze szpitala, wsiada do radiowozu i rozmawia przez telefon z prokuratorem rejonowym, Greerem. Przekazuje mu, że Emily widziała jedynie błysk, usłyszała jakiś dźwięk i na pewno nie był to strzał z pistoletu. Najwidoczniej naprawdę nic nie wie, więc nie ma sensu męczyć ją dalej. Roger pyta, czy Harry, aby na pewno nie kryje chłopaka, za którego był w pewnym sensie odpowiedzialny. Ten tylko strofuje go za to pytanie i następnie informuje o profanacji grobu dokonanej ostatniej nocy, co może mieć jakiś związek ze śmiercią Camerona. Rozmawiał już także z matką chłopaka. Szeryf ma kogoś na drugiej linii, więc każe poczekać Greerowi. Dzwoni Archie Faulkner, jeden z mieszkańców, który grając z przyjaciółmi w golfa, znalazł w krzakach mężczyznę z krwią na ubraniu. Harry, natychmiast wyrusza na pole golfowe, gdzie tymczasem zaprzyjaźnieni golfiści mają przetrzymać podejrzanego.


Szeryf wchodzi do przebieralni w budynku przy polu golfowym, wraz z podejrzanym, którym okazuje się być Johnny Blaze. Mówi mu, że to normalne, że ludzie, którzy go znaleźli tak go potraktowali przy tych wszystkich dziwnych zdarzeniach dziejących się wokół i bierze do ręki kij golfowy. Johnny nie chce żadnych kłopotów, pyta się czy jest aresztowany i czy może już iść. Nagle, Harry krzyczy, aby Blaze wyrzucił z ręki broń, której ten tak naprawdę wcale nie ma. Wrzasnął na tyle głośno, aby podsłuchujący ich golfiarze usłyszeli wyraźnie. Następnie, wymierza chłopakowi potężne ciosy kijem w plecy i rękę. Rzuca mu nóż i wmawia, że jest to broń, z którą rzucił się na niego. Na pytanie czyja to krew, Blaze odpowiada, że chyba jego własna. Harry nie widzi jednak żadnych blizn lub ran i kolejny raz uderza kijem. W końcu, Johnny nie wytrzymuje i przy wybuchu ognia piekielnego, zamienia się w Ghost Ridera.


Tym razem, to Harry leży na łóżku szpitalnym. Budzi się, a towarzyszący mu policjant od razu przekazuje co się stało. Wybuch w przebieralni spalił całe wnętrze i wywalił jedną ze ścian. Także ubranie, odznaka i pistolet szeryfa zostały spopielone, podczas gdy on sam nie ma nawet najmniejszego pęcherzyka. Policjant odradza wyjście frontowymi drzwiami, gdyż czeka tam chmara reporterów. Są tu, ponieważ w miasteczku dokonały się dwa kolejne morderstwa. Świadkowie twierdzą, że morderca jest płci męskiej i co najdziwniejsze jego głowa... płonęła. O tym szczególe Harry już wie, na co policjant bardzo się dziwi.


Tymczasem, w domu państwa Levins panuje bardzo dziwna sytuacja. Przy kuchennym stole widzimy czyjeś zakrwawione ciało oraz panią Levins przywiązaną do krzesła. Ta, pyta się syna Steve'a, czy mógłby uwolnić jej ręce, gdyż chciałaby się pomodlić. Steve, czyli upiorny Jack O'Lantern, nie ma jednak czasu, bo chce po ciężkim dniu 'roboty' w spokoju pooglądać telewizję.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #8 Ghost Rider vol. 5 #8 Ghost Rider vol. 5 #8 Ghost Rider vol. 5 #8 Ghost Rider vol. 5 #8 Ghost Rider vol. 5 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.