Avalon » Serie komiksowe » Friendly Neighborhood Spider-Man » Friendly Neighborhood Spider-Man #17

Friendly Neighborhood Spider-Man #17

Friendly Neighborhood Spider-Man #17

"Sandblasted" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Pora ujawnić sekret wujka Bena z alternatywnego świata... ale najpierw zapraszamy na niespodziewany atak Sandmana.

Cytat

Strażnik do Sandmana: "What do you think? That idiot Spider-Man, threat or menace?"

Streszczenie

Strażnik patrolujący dziedziniec więzienia na Wyspie Rykera zostaje nagle zaatakowany przez Sandmana. Gdy pada w to miejsce światło reflektora, przebrany już w mundur swojej ofiary przestępca uspokaja innego klawisza, że wszystko w porządku. Idzie następnie więziennym korytarzem, spotykając dwóch kolejnych strażników, którzy akurat rozmawiają o Spider-Manie. Pytają swojego "kolegę" o jego zdanie na temat bohatera, ten jednak szybko pokazuje swe prawdziwe oblicze i ich atakuje.

Spider-Man ucieka przed policyjnym helikopterem. Za nic ma groźby funkcjonariuszy, przed którymi nagle pojawia się helikopter dziennikarzy. Piloci obu maszyn są zmuszeni wykonać dość ryzykowne manewry, lecz bohaterowi udaje się za pomocą sieci uratować bliskich rozbicia dziennikarzy. Policjanci tymczasem odnotowują, że Spidey zniknął z ich radarów.

Sandman trzyma w dłoniach obu strażników i żąda, by wydano mu więźnia o nazwisku Floyd Baker. Nagle zostaje uderzony silnym strumieniem wody. Przybyli na miejsce specjalnie wyposażeni funkcjonariusze oznajmiają mu, że byli przygotowani na jego próbę wydostania Bakera. Sandman krzyczy, że więzień jest niewinny, tamci jednak każą mu powiedzieć to bezdomnemu, którego Floyd rzekomo zamordował. Sandman dalej utrzymuje, że osadzony tego nie zrobił, pomimo że podobno sam się do tego przyznał, po czym ucieka przez kratkę kanalizacyjną.

Parker w holograficznym przebraniu Bena Reilly'ego drzemie za biurkiem Flasha Thompsona. Ten wpada do swojego biura, budząc mężczyznę. Peter/Ben tłumaczy się, mówiąc, że żona wyrzuciła go z domu i nie za bardzo może też zatrzymać się w motelu. Kieruje się w stronę drzwi, wtedy jednak Flash rzuca w jego stronę piłką. Parker momentalnie się odwraca i odbija ją w stronę Thompsona, który dzięki temu upewnia się, że jego domysły co do prawdziwej tożsamości Reilly'ego były trafione. Peter wyłącza holograficzne przebranie i tłumaczy przyjacielowi swoją obecną sytuację. Flash wysłuchawszy wszystkiego daje mu klucze do swego mieszkania i oferuje nocleg. Pete jest zaskoczony tym, że Thompson ryzykuje tak dla niego, ten jednak stwierdza, że nie miałby prawa nazywać się "największym fanem Spider-Mana", gdyby tego nie zrobił. Parker dziękuje i wychodzi. Tuż po tym, Flash wyciąga komórkę i mówi osobie, z którą rozmawia, że chce z nią porozmawiać i ta rozmowa będzie się im bardzo opłacać.

W mieszkaniu Flasha Peter spogląda na swe zdjęcie z wujkiem Benem i ciocią May, rozpaczając nad swoim losem. Nagle odzywa się pajęczy zmysł, który reaguje na niespodziewane przybycie Sandmana. Spidey chce z nim walczyć, przestępca jednak ku jego zaskoczeniu oznajmia, iż przybył tu po jego pomoc. Tłumaczy, że jego ojciec, Floyd Baker został niewinnie oskarżony o zamordowanie włóczęgi i chce, by Spidey pomógł mu w wydostaniu go, zanim zostanie stracony na krześle elektrycznym. Parker kategorycznie stwierdza, że nie ma zamiaru brać w tym udziału, przy okazji pokazując Sandmanowi zdjęcie swojego wujostwa. Wówczas przestępca ze zdziwieniem rozpoznaje wujka Bena jako włóczęgę, którego rzekomo zabił jego ojciec.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Friendly Neighborhood Spider-Man #17 Friendly Neighborhood Spider-Man #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.