Avalon » Serie komiksowe » Civil War: Front Line » Civil War: Front Line #11

Civil War: Front Line #11

Civil War: Front Line #11

"Embedded" - part 11

Postacie
Zapowiedź

Guess what... CLASSIFIED INFORMATION!

Cytat

Sally Floyd:" [...] America is no longer about mom and apple pie... it's about high cholesterol and Paris Hilton and schemig your way to the top."

Streszczenie

Obraz Ameryki wyłaniającej się spod gruzów i walających się po ulicach trupów jest efektem wojny domowej, która podzieliła ten kraj na dwa skrajnie przeciwne obozy: zwolenników i przeciwników ustawy nakazującej rejestrację wszystkim obywatelom dysponującym nadludzkimi zdolnościami. Gdyby zamiast walczyć ze sobą zajęli się budowaniem dobrobytu kraju, wszyscy by na tym skorzystali. Zamiast tego kraj jest w ruinie i warto byłoby zastanowić się, kto jest za to odpowiedzialny.

Więzienie na wyspie Rykera. Sally Floyd przemierzając korytarz kompleksu najbardziej strzeżonych w mieście, a być może i w kraju budynków, odpowiadając na pytania Bena dotyczące jej rozstania z gazetą. Dziewczyna potrzebowała zmiany i zrzucenia krępujących ją kajdan w postaci redakcyjnej listy nakazów i zakazów dotyczących tekstów przez nią pisanych. Niestety sama jeszcze nie wie, co będzie teraz robić.

Kapitan Ameryka oczekuje dwójki dziennikarzy w swoim dość imponującym jak na fakt przebywania w więzieniu apartamencie. Po kilku pytaniach na rozgrzewkę Sally wytacza ciężkie działa. Oskarża Stevena o działania całkowicie oderwane od współczesnej im rzeczywistości. Rogers tłumaczy się własną niewiedzą i świadomością, że to co robił, robił dla dobra Ameryki. Do Floyd taka argumentacja jednak nie trafia. Kapitan Ameryka walczy w obronie kraju, który nieustannie się zmienia, on sam natomiast tkwi w mrokach przeszłości. Ustalony przez niego system wartości już dawno uległ dewaluacji, którego jednak sam autor nie zauważył. Superbohaterowie urządzają sobie pojedynki, w wyniku których zniszczeniu ulega pół kraju. I za to wszystko muszą płacić zwykli obywatele, którzy nie mają na to żadnego wpływu, nie wybierali takiego losu w żaden z demokratycznych sposobów. Zostali postawieni twarzą w twarz wobec polityki faktów dokonanych, której skutki pokryją z własnej kieszeni. Steve może ją za to jedynie przeprosić.

Po opuszczeniu celi Ben pyta koleżankę po fachu o motywy jej ataku. Sally odpowiada, że skoro będzie musiała zapłacić za cały ten spektakl, to należy jej się choć ta satysfakcja, że może wyżyć się na kimś za ten stan rzeczy odpowiedzialnym.

Czas dzielący parę dziennikarzy pomiędzy wywiadem z Kapitanem Ameryką i jego aktualnym adwersarzem, Tonym Starkiem, wykorzystują na chwilę odpoczynku w gronie najbliższych - Ben ze swoją żoną, Sally zaś ponownie spotyka się z Dannym Granvillem. W tym czasie Sentry w publicznym oświadczeniu wyraził swoje poparcie dla ustawy rejestracyjnej.

Dziennikarze nie zasypiali jednak gruszek w popiele i spotykali się z osobami, których zdanie co do kontrowersyjnego przepisu uległo znacznemu przewartościowaniu, jak choćby Spider-Man. Cały kraj rozpoczął odbudowę zrujnowanego wojną krajobrazu. Sally i Ben podobnie postanowili uczynić z własnym życiem i założyli portal frontline.com, na którym prezentują swoje kontrowersyjne artykuły.

Przed wywiadem z drugą najważniejszą osobą konfliktu, oboje dziennikarze odczuwają niepokój i pewną obawę, nie bardzo wiedząc, czego mają się spodziewać po spotkaniu z Tonym Starkiem. Ten przyjmuje ich z otwartymi ramionami, jednak już po kilku słowach wstępu panny Floyd rzednie mu mina. Ta bez ogródek wyjawia mu wszystko, co wie o jego zakulisowych działaniach. Zaczynając od początku przypomina wydarzenia w Stamford, błyskawiczny proces legislacyjny w wyniku którego ostatecznie zatwierdzono ustawę rejestracyjną, utworzenie tajnego więzienia dla jej przeciwników, czy w końcu wykorzystanie najniebezpieczniejszych superprzestępców do realizacji jej statutowych postanowień. Nie to jest jednak najgorsze. Najbardziej przerażający w tej całej sprawie jest fakt, że Tony Stark wykorzystał swoje nadzwyczajne uprawnienia do realizacji własnych prywatnych celów. A właściwie jednego, którym było zjednoczenie przeciwników i zwolenników ustawy. By go osiągnąć użył Normana Osborna, który miał przeprowadzić zamach na Atlantydów. W efekcie tych działań miał rozgorzeć nowy konflikt, który swym zasięgiem przyćmiłby ten właśnie trwający. Wojna pomiędzy ludźmi i Atlantydą to miało być to, co zdaniem Starka zmusi superbohaterów do porzucenia wzajemnych animozji i nieporozumień i zjednoczy ich w walce przeciwko wspólnemu wrogowi. Niestety Green Goblin został złapany. By pozbawić go możliwości zeznawania, Tony wykorzystał umieszczone w jego krwiobiegu nanoboty. Norman został zwolniony z aresztu, a sam Stark zadbał, by nie stała mu się żadna krzywda. W szeregach prorządowych od początku był zdrajca, którym był właśnie Tony Stark. Ten nawet nie próbuje się bronić, tylko rozkazuje dwójce dziennikarzy wynosić się z jego budynku. Gdy zostaje sam, wściekły strąca maskę Iron Mana leżącą obok na stole, po czym klęka kryjąc ręką twarz.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Civil War: Front Line #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.