Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #197

X-Men #197

X-Men #197

"Condition Critical" - part 1

Postacie
Zapowiedź

X-Men ruszają na ratunek umierającej Rogue, ale na tym nie koniec problemów: Lady Mastermind przypadkiem uaktywniła ukryte zagrożenie, które zagrozi całemu światu.

Cytat

Lady Mastermind: "What is this place, anyway? Some kind of banana republic?"
Iceman: "If it is, Lady Mastermind, than Cable's the top banana."

Streszczenie

Pacyfik, wyspa Providence. Na Conquistadorze pojawiają się służby sanitarne z lądu, którym Cable nakazuje zająć się umierającą Rogue. W tym celu dziewczyna wraz z eskortą zostaje przetransportowana na wyspę. Następnie Nathan zwraca się do pozostałych X-Men, by zbytnio nie narzucali swej obecności miejscowym. Podczas swej ostatniej wizyty mutanci uczestniczyli w inwazji na Providence, w związku z czym nie kojarzą się wyspiarzom zbyt dobrze. Sam musi udać się w kilka miejsc, by załatwić parę spraw. Gdy Mystique, Lady Mastermind i Iceman zostają sami, Bobby wyjaśnia paniom historię miejsca, w którym się właśnie znajdują. Providence zostało zbudowane przez Nathana, gdy ten jeszcze posiadał swoje telekinetyczne zdolności. Wyspa ta jest jego wizją modelowego przykładu demokracji. Mystique nie wydaje się być zainteresowana historią miejsca, w którym się właśnie znajduje, gdyż bardzo śpieszy się do ciężko chorej córki.


Z powrotem na statku Cannonball i Sentinel opiekują się uwięzionym Sabretoothem. Ten składa X-Men propozycję. W zamian za pewną informację zwrócą mu wolność. Po chwili zmienia jednak zdanie. Dochodzi do przekonania, że jego zdolność samoregeneracji koniec końców poradzi sobie z nanorobotami umieszczonymi wewnątrz jego organizmu i sam się stąd wydostanie. Jest to jego ostatnia myśl, gdyż za chwilę Sentinel włącza wewnątrz celi specjalne pole, które powoduje spowolnienie czasu. Po jego uruchomieniu Creed zastyga w miejscu.


Tymczasem na wyspie poniżej Mystique i Iceman obserwują śpiącą po operacji Rogue. Bobby jest zaskoczony przywiązaniem Mystique do swojej córki, zważywszy na jej przeszłość jako najemnego mordercy. Ona sama nie potrafi tego do końca wytłumaczyć. Po śmierci Destiny trudno było jej się pozbierać. Teraz jednak czuje się już dużo lepiej. Cokolwiek by jednak nie zrobiła, to i tak nie zmieni to jej uczucia do córki.


Lady Mastermind z kolei całkiem swobodnie porusza się po wyspie Providence, wykorzystując jej mieszkańców do swych własnych celów. W klinice wymusza na pracowniku hipnoterapię dla siebie samej. Za chwilę też przenoszą się do specjalistycznego gabinetu, w którym ma zostać przeprowadzona terapia. Hipnoza zaczyna działać i oboje - Mastermind i jej terapeuta - przenoszą się w nieznaną przestrzeń, gdzie stoją na wyspie z kryształów otoczeni przez kosmiczny mrok rozświetlany licznymi gwiazdami. Niespodziewanie na ich drodze wyrasta ściana, z którą zresztą dziewczyna błyskawicznie się rozprawia. Za przeszkodą znajduje się ona sama, z której emanuje obca energia. Ta za chwilę przejmuje kontrolę nad astralną wersją Mastermind.


W innej części wyspy Nathan spotyka się ze swoim doradcą w Providence. Ich rozmowa zostaje przerwana przez nagłe pojawienie się Lady Mastermind opanowanej przez nieznaną istotę. Ta, jak się za chwilę okazuje, ma zdolność zmiany swego nosiciela, którym teraz zostaje Mystique. Wywiązuje się walka pomiędzy nią a X-Men, w wyniku to której Iceman zostaje ciężko ranny, a Cable pakuje w przeciwnika całą serię z karabinu. Wcześniej obcy zdążył się przedstawić jako przedstawiciel rasy Mummudrai. Nathan tłumaczy Drake'owi, że to do niej właśnie należała Cassandra Nova. Ich przeciwnik nie został jednak pokonany i teraz ponownie ubezwłasnowolniona Mystique staje przed X-Men. Nie ma jednak zamiaru kontynuować pojedynku. Zamiast tego próbuje przekazać pewną informację. Jakiś czas temu obcy przybył z granicznych rubieży Imperium Shi'ar aż pod sam Instytut Dla Młodych Talentów, przed którym to wyzionął ducha. X-Men pamiętają doskonale ten przypadek, gdy denata badał dr Henry McCoy, dostrzegając wiele anomalii w jego organizmie. Mummudrai prosi teraz o pomoc i ratunek przed nadchodzącym zagrożeniem, w efekcie którego świat zostanie skonsumowany.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #197

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.