Avalon » Serie komiksowe » Silent War » Silent War #3

Silent War #3

Silent War #3

Act 3: "The Mother"

Postacie
Zapowiedź

Inhumans odnajdują Quicksilvera w Mutant Town. Czy wizje szaleńca są prawdziwe? Jeśli tak, to przyszłość Inhumans nie wygląda za dobrze, a w niczym nie pomoże pojawienie się Madroxa i Layli.

Cytat

Luna (wskazując na Laylę): "That girl. There's something wrong with her. Looking at her makes me feel sick."
Layla: "Yeah, well, you know what? You make me feel kinda nauseous too, little miss cute-as-a-button."

Streszczenie

Crystal patrząc na Quicksilvera przypomina sobie czasy, gdy była w nim szaleńczo zakochana. Patrząc teraz na niego i na przerażoną nim Lunę, kobieta stwierdza, że córka nie powinna oglądać ojca w takim stanie. Pietro tymczasem mówi, że kapłani Inhumans przyznaliby mu rację, gdyby byli na jego miejscu. Tłumacząc się przed Inhumans, opowiada o tym, jak przez sześć dni i nocy wystawił się na działanie Mgieł, siódmego dnia zaś doświadczył momentu absolutnej pewności, co musi uczynić. Wbijał kryształ po krysztale w swoje ciało, które przyjęło obcą substancję. Pietro stał się jednym ze świętą substancją Inhumans. Wyjaśnia dalej, że dzięki swemu czynowi teraz sam może dokonywać na innych terrigenezy. Medusa stwierdza, że jest szalony. Black Bolt tymczasem nie wytrzymuje napięcia sytuacji i atakuje Quicksilvera. Ku przerażeniu Luny zaczyna okładać go, próbując wyrwać kryształy z jego ciała, dopiero dzięki interwencji Medusy uspokaja się. Pietro wykrztusza z siebie, że spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Opowiada o swoim skoku w przyszłość, dzięki któremu widział już sytuację, w jakiej przed chwilą się znalazł. Zdziwiona Medusa zastanawia się, skąd jednak miał pewność, że nastąpi to akurat tego dnia. Pietro mówi, że Layla Miller doradziła mu skok, po którym był pewny, że Bolt go nie zabije. Luna tymczasem spogląda ze strachem na króla, którego aura składa się z samych czarnych elementów.

Zmierzając do biura Maximoffa Jamie Madrox rozmawia z niosącą kij baseballowy Laylą Miller. Dziewczyna stwierdza, że Pietro jest zły i powinien zginąć, inaczej zrobi coś naprawdę strasznego. Niestety, gdy próbowała doprowadzić do jego śmierci, jemu udało się przeżyć. Jamie gubi się w tym wszystkim, gdy Layla oznajmia, że teraz ich zadaniem jest zachowanie Maximoffa przy życiu. Pyta dziewczynę, po co im pałka. Layla wręcza mu ją, odpowiadając, że kij jest dla niego. Wchodzą do biura, przerywając rozmowę Inhumans i Pietra. Layla bezczelnie krzyczy do Black Bolta, że są na terytorium X-Factor i jeśli chce zadrzeć z Quicksilverem, muszą najpierw ich pokonać. W odpowiedzi władca Inhumans chwyta za gardło przerażonego Madroxa, który próbuje wybrnąć z deklaracji, którą złożyła panna Miller. Kiedy jednak Bolt rzuca nim o ścianę jak szmacianą kukiełką, Jamie wścieka się. Przyjmuje kolejne ciosy, produkując kolejne duplikaty, a Layla tłumaczy spokojnie, że każde uderzenie oznacza pojawienie się następnego sobowtóra. Przerywa to Medusa, chwytając Jamiego swymi włosami, jednocześnie oznajmiając, iż jej mąż może spowodować, że wszystkie elektrony w ciele Madroxa zaczną się ze sobą zderzać i jest ciekawy, czy każde zderzenie wytworzy kolejny duplikat. Podczas gdy duplikaty zastanawiają się, co robić, Jamie postanawia odpuścić i wchłania je. Napięcie lekko opada. Layla, której aura źle działa na Lunę, mówi Pietrowi, że następny ruch należy do niego. Ten zaczyna opowiadać o tym, jak jakiś czas temu skoczył w przyszłość i pozostawał tam przez kilkanaście dni. Po paru dniach zrozumiał, że Inhumans są w stanie wojny z USA. Niestety, sprawy przybrały fatalny obrót i Maximoff był świadkiem olbrzymiej, doskonale widzialnej gołym okiem eksplozji na Księżycu. Pietro jest pewny, że obserwował wówczas zniszczenie Attilanu. Więcej, jest przekonany, że to musi się wydarzyć, gdyż przyszłości, którą on widzi, nie da się zmienić. Prosi, by Crystal zostawiła ich córkę z nim. Kobieta gwałtownie protestuje, więc Quicksilver proponuje, by ich córka zamieszkała z Fantastic Four lub w Wakandzie. Dziewczynka jednak stanowczo odpowiada, że należy do Inhumans i jej miejsce jest tam, gdzie jest jej lud. Medusa kończy ich spotkanie, oznajmiając, iż na Maximoffie ciąży kara śmierci, która zostanie wykonana bez wahania, jeśli ponownie wejdzie w drogę Black Boltowi. Mimo protestów Pietra, Inhumans opuszczają jego biuro.

Pietro wyrzuca Layli, że wydarzenia sprzed kilku chwil nie pokryły się z tym, co mu pokazała - Crystal powinna być z nim. Dziewczyna każe mu poczekać kilka minut i razem z Madroxem wychodzą. Jamie jest ciekawy, czy Layla w ogóle wie, co robi. Panna Miller stwierdza, że ma około 95 procent pewności. Na pytanie, po co to robi, odpowiada, że to skomplikowane i dotyczy rozpaczy. Niektórzy ludzie muszą upaść naprawdę nisko, by móc potem odbić się od dna. Madrox dochodzi do wniosku, że Pietro tego dna już sięgnął. Według Layli ten moment dopiero nastąpi. W tym momencie obok nich pojawia się Quicksilver, który właśnie skoczył tu w czasie trzy dni temu. Layla tłumaczy mu, co przed chwilą zaszło, po czym każe mu zajrzeć do środka, lecz nie pozwala tam wejść.

W biurze ubierający się Pietro z teraźniejszości mówi do właśnie przybyłej Crystal, iż wiedział, że wróci. Kobieta ma mu coś ważnego do powiedzenia. Maximoff próbuje nakłonić ją, by spróbowali jeszcze raz, ona jednak każe mu przejrzeć na oczy. Kiedy zabrał ze sobą Lunę [Patrz: Son Of M #3 - przyp. Jaro], Crystal wystąpiła o anulowanie ich małżeństwa wedle prawa Inhumans. Pietro próbuje pytać, co z Luną, lecz była już żona oznajmia mu, że nie ma on żadnych praw do córki i nigdy już jej nie zobaczy. Całuje go na odchodne i teleportuje się.

Zza drzwi pocałunek obserwuje ten Pietro, których przybył tu sprzed trzech dni. Layla mówi mu, że nie tylko nie zginął z rąk Black Bolta, ale i dostał buziaka od żony, więc wszystko musiało pójść dobrze. Quicksilver stwierdza, że musi się dowiedzieć, co powiedziała mu Crystal przed pocałunkiem, lecz w tym momencie wraca do przeszłości, żegnany niewinnym uśmiechem panny Miller. Obserwujący to wszystko Madrox dochodzi do wniosku, że to, co zrobiła Layla, było właściwie słodkie. Myślał do tej pory, że dziewczyna nienawidzi Pietra. Patrząc na Maximoffa z teraźniejszości, który przybity słowami Crystal stoi samotnie w biurze, Layla stwierdza, iż naprawdę go nienawidzi.

W Attilanie Crystal rozmyśla nad tym, jak wiele zmieniło się od czasów, gdy była młoda i jak zmienił się sam Pietro. Wmawia sobie, że już go nie kocha i nie przeleje więcej łez przez niego. Przychodzi do niej Luna. Przytulając się, wyznaje, że gdy byli na Ziemi, zauważyła coś w głowie Black Bolta. Coś bardzo złego. Crystal zastanawia się nad tym, łącząc niepokój córki z tym, co zobaczył Pietro. Jeśli nawet z ich władcą zaczyna się dziać coś niedobrego, może faktycznie czas Inhumans dobiegł końca.

Black Bolt w milczeniu wpatruje się w spowijającą Attilan ciemność.

Zamknięty w celi Maximus recytuje na głos Szekspira. Przestaje, zauważywszy, że ma gościa. Był pewny tego powrotu i oferuje teraz swą pomoc. Poprzez kraty wyciąga dłoń i głaszcze włosy klęczącej u jego stóp Medusy.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Silent War #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.