Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #36

The Sensational Spider-Man vol. 2 #36

The Sensational Spider-Man vol. 2 #36

"The strange case of..." - part 2

Postacie
Zapowiedź

Zagadka sobowtórów Spider-Mana pogłębia się. Jaką rolę odegra w niej jeden z jego szkolnych uczniów? Odpowiedzi na wiele pytań ma doktor Calvin Zabo, ale chyba nie będzie chętny do współpracy...

Streszczenie

Sześć dni wcześniej. Peter przekonuje kolejnego ze swoich sobowtórów do poddania się. Chłopak nie chce słuchać, mimo, że jego ciało zdążyło już zmorfować się na podobieństwo ciała pająka. Nie widząc innego wyjścia, Pete mówi chłopakowi, że ten umrze. Sobowtór ustępuje.

Spidey dostarcza sobowtóra do laboratorium Connorsa, który jest już blisko odkrycia antidotum i cieszy się, bo możliwość pobierania próbek z sobowtóra we wczesnej fazie transformacji przyspieszy jego stworzenie. Curt wspomina o ciotce May, pytając, czy może coś dla niej zrobić. Peter odpowiada, że jest silna i jedyne, co powinien robić, to modlić się. On sam ma zamiar łapać sobowtóry, ponieważ czuje się za nie odpowiedzialny. Connors pyta, gdzie będzie je odstawiał po złapaniu...

Teraźniejszość. Detektyw Fogg siedzi przed celą, rozmawiając z dziewięcioma sobowtórami Spider-Mana [trzy klasyczne kostiumy, dwa czarne, Scarlet Spider, Spider-Armour, Spider-Hulk i Ricochet - Snak3], przypominając sobie ich historię. Każdy z nich jest bezdomny, ich przedział wiekowy zamyka się w granicy od trzynastu do osiemnastu lat i wszyscy zostali obdarzeni słabszą wersją mocy Spider-Mana przez nieznajomego mężczyznę, który zaczepiał ich, siedząc w aucie. Dalsza część historii jest mniej tajemnicza. Prawdziwy Spider-Man obił każdego z nich i dostarczył do jego komisariatu. Historia opowieści kończy się w momencie, kiedy przedstawia im Curta Connorsa, człowieka, który ma im pomóc.

W tym samym czasie Peter zostaje zaatakowany przez kolejnego sobowtóra, który twierdzi, że lepiej wykorzysta moce niż on. Chłopak trochę mija się z prawdą, ponieważ uderza w sposób, który zagwarantowałby mu złamanie ręki. Spidey widząc to odchyla głowę i nie przedłużając walki oplata go pajęczyną.

W więzieniu Curt wyjaśnia sobowtórom, że substancja, jaka została im podana, przypomina tę, która przetransformowała go w Lizarda, z tą różnicą, że ma w sobie pajęcze, a nie gadzie enzymy. Wspomina, że bez podania serum zmienią się w humanoidy przypominające bardziej pająka niż ludzi, a potem zginą w męczarniach. Jeden z sobowtórów odpowiada, że Curt może i jest geniuszem, ale nie wziął pod uwagę tego, że część z nich nie chce wrócić do poprzedniego stanu. Pozostali opowiadają o tym, kim byli przez uzyskaniem umiejętności i mówią, że prędzej zginą, niż staną się na powrót bezużyteczni. Według Doktora mogą stać się potworami, ale byli nimi przed epizodem z podaniem enzymów, tyle, że na innej płaszczyźnie. Connors zaniemawia, ale już po chwili pokazuje im "odtrutkę", pytając czy dobrowolnie dadzą się ukłuć, czy może ma spróbować z bronią strzelającą igłami. W tym momencie Jonas zostaje poinformowany o kolejnym dostarczonym sobowtórze.

W nieznanym miejscu Jordan Harrison [porwany w poprzednim numerze - Snak3] próbuje bezskutecznie rozbić lustro weneckie w swoim pokoju - celi. Trzymane w rękach krzesło łamie się po kilku ciosach. Zrezygnowany upada na kolana pytając, dlaczego przytrafia się to jemu. Stojący za szybą Calvin Zabo mówi, że chłopak jest idealnym kandydatem do badań, ponieważ jest dokładnie taki, jak Peter Parker.

Dzień później Peter spotyka się w restauracji Chevys z Reedem Richardsem. Ten mówi o ustabilizowaniu się stanu Ethana Myersa. Dodaje, że mógł sam stworzyć antidotum i nie było potrzeby mieszania w to Connorsa. Dodatkowo znalazł w ciele Ethana nadajnik, który pokazuje Peterowi. Tak naprawdę jest to jeden ze starych nadajników, których kiedyś używał jako Spider-Man, ale woli zachować tę informację dla siebie. Wiedząc, że może go użyć, wstaje od stołu i ma zamiar wyjść, ale zaczepia go Reed mówiąc, że nawet w tym momencie może na niego liczyć. Na dowód informuje Petera o miejscu, w którym powinien rozpocząć swoje poszukiwania.

Jak się okazało, Reed znalazł na ciele Ethana mikroskopijne ślady kurzu i mułu, podobne do tych, jakie znajdowały się na ciele jednego z potworów Mole Mana. Spidey przeszukuje te tunele ubrany w swój czarny kostium. Widzi go Zabo na ekranie, którego obraz pochodzi z kamer bezpieczeństwa. Jest w trakcie nagrywania swojego dziennika, kolejna notka dotyczy jego odejścia, ponieważ za chwilę zastąpi go Edward Hyde...

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.