Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #5

The Punisher: War Journal vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

Bushwacker wziął zakładnika w samym sercu Times Square i żąda spotkania z Punisherem. To wszystko na

Streszczenie

Miesiąc po tragedii WTC. Młody chłopak wstaje z łóżka, by wywiesić za oknem amerykańską flagę. Chce, aby strażacy i policjanci wiedzieli, że nie są sami.

W niedługim czasie chłopak sam zostaje policjantem. Jest "krawężnikiem" na Manhatanie. Uwielbia swoją pracę. Lubi pomagać ludziom, wskazywać im drogę. Nigdy nie musiał nawet użyć broni.

Kolejny zwykły dzień. Chłopak patroluje Times Square. Nagle ulicą wstrząsa wybuch. Zawala się część ściany jakiegoś budynku. Przez powstałą dziurę wychodzi Bushwacker. Złoczyńca łapie przechodzącą nieopodal dziewczynę, przystawia jej swoją broń do głowy i mówi, że chce helikopter. Chłopak wyciąga swoją broń i celuje w niego.

Ze zgliszczy wychodzi uzbrojony Bridge. Pyta się Bushwackera, czy to jego sposób na bycie miłym. Wzięcie zakładnika w centrum Times Square. Buchwacker mówi, że to jego wina. Chciał go tylko zabić. Opór Bridga spowodował, że musiał wymyślić plan awaryjny. Bridge zwraca się do chłopaka. Przedstawia się i każe opuścić mu broń. Ten nie ma zamiaru tego zrobić, dopóki kobieta nie będzie bezpieczna.

Bushwacker słysząc to naśmiewa się z chłopaka. Celuje w niego i pyta się, czy będzie bohaterem. Chłopak odpowiada, że potrzebuje tylko jednego celnego trafienia. Bushwacker denerwuje się słysząc to i strzela w powietrze. Mówi do chłopaka, że właśnie wzdrygnął się czterokrotnie słysząc strzały. Bridge wzywa oddziały specjalne S.H.I.E.L.D. Chłopak wciąż celuje w Bushwackera.

Gdy przybywają oddziały specjalne policji Bridge idzie z nimi porozmawiać. Chwilę później S.H.I.E.L.D. w osobie Jaspera Sitwella potwierdza, że Bridge ma przejąć dowodzenie akcją. Po chwili rozmowy z Hellicarierem G.W. informuje, że mają na rozwiązanie sprawy dwadzieścia minut. Po tym czasie do akcji wkroczy S.H.I.E.L.D.

Na miejscu są już ekipy telewizyjne. Robią z tego wydarzenia medialny cyrk. Jeden z policjantów oglądających miejsce akcji w wozie dowodzenia pyta, czy ktoś zna chłopaka. Mówi, że to dziwne, że nie ma tu jego kolegów z posterunku.

Jeden z antyterrorystów podchodzi do chłopaka. Pyta się go jak się nazywa. Ten odpowiada, że Ian.

Bushwacker też słyszy imię chłopaka. Strzela w powietrze i pyta się go, jak sobie z tym poradzi. Tym razem Ian nie wzdryga się na odgłos strzałów. Następnie złoczyńca strzela w jeden z neonów i wykrzykuje pytanie, gdzie jest jego helikopter. Po chwili odwraca się w kierunku jednej z kamer. Informuje publiczność, że życie niewinnych jest zagrożone, a on postanawia uprościć sprawę. Chce, żeby pojawił się tu Punisher.

Ian wciąż celuje w Bushwackera. Ten stwierdza, że będzie czekał dziesięć minut. Po tym terminie zrobi się nieprzyjemnie.

Do wozu dowodzenia przychodzi sierżant odpowiedzialny za patrolujących ten rewir. Mówi zaskoczonemu Brdgowi, że chłopak nie jest policjantem. Jest ochotnikiem, jednym z wielu, którzy po 9/11 ubrano w niebieskie mundury i wysłano na ulicę, aby swoim wyglądem działali uspokajająco na ludzi. Ian nie został po tym prawdziwym policjantem. A w wybuchu w Stamford stracił całą rodzinę.

Nagle Bushwacker zwraca uwagę na odznakę Iana. Jest ona siedmioramienna i zgoła różna od wszystkich odznak jakie widział. Celuje w Iana i pyta się, czy jego broń jest prawdziwa. Chłopak stwierdza, ze policzą do pięciu i mogą się przekonać, kto wypali pierwszy. Zjawia się Bridge. Bushwacker mówi do niego, że nie tak to miało wyglądać. W tym momencie Ian podbija rękę Bushwackera. Zakładniczka ucieka. Wśród gapiów pojawia się Punisher. Bushwacker zauważa go. Celuje do niego. Frank stoi spokojnie. Jest nieuzbrojony. Bushwacker zaczyna szaleć. Druga ręka także zmienia się w broń. Złoczyńca wykrzykuje, ż pozabija wszystkich. Nagle pada strzał i trafia go w szyję. Strzelał Bridge. Gdy jeden z policjantów pyta się go, o czym mówił Bushwacker, G.W. kłamie, że nie ma pojęcia.

Castle odchodzi. Domyśla się, że to była pułapka na niego przygotowana przez Bridge'a. Nagle rozmyślania przerywa obraz z telebimu. Obraz martwego Captaina America. Wszyscy są zszokowani, nawet Castle.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.