Avalon » Serie komiksowe » Onslaught Reborn » Onslaught Reborn #5

Onslaught Reborn #5

Onslaught Reborn #5

Courage

Postacie
  • * Franklin Richards
  • * Captain America, Hawkeye, Iron Man, Thor, Bucky
    * Mr. Fantastic, Invisible Woman, Human Torch, Thing
    * Namor
    * Loki, Enchantress, Scarlet Witch
    * Onslaught
Zapowiedź

Jaki będzie ostateczny los Onslaughta? Kto z bohaterów zginie próbując go powstrzymać? I czy ich wysiłek nie pójdzie na marne?

Streszczenie

Thor wdaje się w kłótnię o los Franklina z Richardsem, który stwierdza, że chłopiec mógł sam stworzyć Onslaughta, tę jednak przerywa Invisible Woman, stwierdzając, że razem będą w stanie pokonać potwora. Właśnie przybyły Hawkeye stwierdza, że wie, jak to zrobić – dzięki Franklinowi przypomniał bowiem sobie, kim naprawdę jest.

Jakiś czas później, Budynek Baxtera. Franklin i Thing stoją przed portalem do Strefy Negatywnej, gdzie wkrótce odnajduje ich Onslaught. Ben odrzuca chłopca, który zostaje schwytany przez Fantastica i pozostawiony pod opieką znajdującej się za sterami Fantasticaru Bucky, po czym ciska w stronę potwora Hawkeye'a – a raczej Wolverine'a, który odzyskał swoje wspomnienia, w tym i te dotyczące Onslaughta. Udaje mu się zerwać jego hełm, a wtedy do ataku przystępują połączone siły Avengers, Fantastic Four i Masters of Evil. Ranny, ale nie powalony, Onslaught rzuca się na Franklina, Bucky jednak odrzuca chłopca i taranuje łotra Fantasticarem, wpadając razem z nim do portalu. Widząc to, Richards zamyka grodzie, wyjaśniając zrozpaczonemu Captainowi Americe, że jeśli pozostawiłby portal otwarty, zniszczyłby on cały Manhattan.

Wkrótce później. Bucky otrzymuje pogrzeb ze wszelkimi honorami, a po nim Reed i Sue stwierdzają, że Franklin nie musi się już martwić Onslaughtem i pora, by wrócił do domu. Wręczają mu jego świecącą sferę i na pożegnanie zapewniają, że jeśli kiedykolwiek będą mieli dzieci, mają nadzieję, że wyrosną na kogoś takiego, jak on. Po chwili Franklin wraca do swojej rzeczywistości, kilka sekund po tym, jak z niej zniknął. Widząc przebijających się do jego pokoju Mr. Fantastica i Thinga zapewnia, że Onslaught nikogo już nie skrzywdzi.

Ten znajduje się w Strefie Negatywnej, odkrywając Więzienie 42.

W Filadelfii tymczasem Bucky – nadal żywa, choć nie mająca pojęcia, jakim cudem znalazła się w mieście – odkrywa, że jej rodzinny dom nie istnieje. Stwierdza, że musi odnaleźć Captaina Americę, wtedy jednak zauważa gazety informujące o tym, że heros został śmiertelnie postrzelony po tym, jak został aresztowany pod koniec Wojny Domowej między superherosami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Onslaught Reborn #5 Onslaught Reborn #5 Onslaught Reborn #5 Onslaught Reborn #5 Onslaught Reborn #5 Onslaught Reborn #5 Onslaught Reborn #5 Onslaught Reborn #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.