Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #1

Mighty Avengers #1

Mighty Avengers #1

"The Mighty Avengers"

Postacie
Zapowiedź

Wreszcie są! Mighty Avengers assemble! Wybrani żeby stworzyć najlepszy zespół w historii Mścicieli,

Cytat

Ms Marvel: "So we're missing a Wolverine and a Thor."
Iron Man: "And a ninja."
Ms Marvel: "We need a ninja?"
Iron Maa: "In this day and age? You have to have a ninja."

Streszczenie

Najnowsza wersja Avengers, która oficjalnie powstała 14 minut temu, pojawia się w samym środku Manhattanu, by stawić czoła kreaturom Mole Mana niszczącym właśnie miasto.

4 godziny wcześniej. Iron Man pokazuje właśnie Ms. Marvel nowy Helicarrier. Na pytanie, co się dzieje, Tony odpowiada zaskoczonej kobiecie, że chce aby to ona poprowadziła nowych Avengers. Carol jest zdziwiona tym faktem, ponieważ po rozpoczęciu Initiative jest już wiele zespołów działających na terenie całych Stanów. Tony tłumaczy, iż potrzebny jest zespół złożony z najlepszych, który może być symbolem dla ludzi. Kontynuując, opowiada iż przez lata różne wersje Avengers powstawały dzięki przeznaczeniu, które zbierało ich razem, a teraz nastąpiła chwila, gdy po raz pierwszy członkowie zespołu będą wybierani. Przed monitorem zapełnionym zdjęciami superbohaterów zaczyna się kompletowanie zespołu.

Chwila obecna. Walka się rozwija. Carol prosi resztę, aby starała się ograniczyć zniszczenia do minimum, w chwili gdy Sentry posyła jednego z potworów prosto w wieżowiec, od razu przepraszając wściekłą Danvers. Iron Man, przygnieciony przez monstra, uwalnia się dzięki potężnemu wystrzałowi z repulsorów. W innym miejscu Wonder Man kładąc kolejne kreatury wspomina, jak bardzo tęsknił za byciem Avengerem, po czym uderzony przez przeciwnika leci daleko w miasto.

Wcześniej. Ms. Marvel proponuje od razu wybrać zespół złożony z samych najpotężniejszych bohaterów. Tony tłumaczy, iż zespół złożony z samych najpotężniejszych się nie sprawdzi. Carol kontruje, że taki zespół może działać poprzez zastraszenie samą swoją potęgą, na co Tony odpowiada, iż przeciwnicy którym stawiają czoła nie dadzą się zastraszyć, a w idealnym zespole wszystko musi do siebie pasować. W tym momencie Ms. Marvel wspomina o Spider-Manie i Cage'u. Tony kwituje jej wypowiedź słowami, iż muszą ich odnaleźć i sprowadzić z powrotem.

Chwila obecna. Walka nadal trwa, wszyscy dochodzą do wniosku, że kreatury musiały zostać wysłane przez Mole Mana.

Wcześniej. Pierwszym wyborem jest Wasp, uznana za najlepszego członka klasycznego zespołu. Carol wspomina, że to Janet mogłaby dowodzić zespołem. Tony jednak zostaje przy swoim, ponieważ to Carol ma doświadczenie wojskowe, a to jest militarna akcja. 4 godziny później widzimy, jak Janet pomaga Aresowi w walce, przebijając się przez mózg jednego z potworów.

Następnie wybrany zostaje Wonder Man. Gdy Tony przypomina o Thorze, Carol komentuje, iż potrzebować będą kogoś takiego jak Thor i Wolverine do załatwiania czarnej roboty. 4 godziny później widzimy, jak Simon ratuje przechodniów przed potworami. Jest wyraźnie szczęśliwy z powrotu do zespołu.

Następnie Iron Man proponuje Sentry'ego. Carol jest przeciwna, ponieważ uważa iż Bob i jego problemy to sytuacja podobna do tej ze Scarlet Witch. Tony nie ustępuje, przypomina, że Sentry powinien być traktowany jak nowy bohater, który mimo wielkiej mocy potrzebuje treningu i kiedyś zostanie wielkim bohaterem. 4 godziny później Sentry uwalnia zaskoczoną Ms. Marvel z uścisku potwora.

Następny wybór pada na Black Widow, ponieważ Tony uważa, że w tych czasach każda drużyna musi mieć jakiegoś ninja, a skoro Matt Murdock ma swoje problemy, to idealnym wyborem jest kobieta, która świetnie wygląda w czarnej skórze. 4 godziny później Natasha niszczy kolejne potwory na oczach zauroczonego Aresa.

Stark przypomina, że potrzebują jeszcze kogoś w stylu Thora i Wolverine'a. Carol mówi, iż zna kogoś, kto jest połączeniem tych dwóch.

Dover. New Jersey. Iron Man i Ms. Marvel przybywają odbyć rozmowę z pracującym tu Aresem, który wyraźnie ma gdzieś całą rejestrację Proponują mu dobrze opłacane miejsce w Avengers. Stark wspomina, iż jeśli się nie zgodzi, to zostanie deportowany z powrotem na Olimp, a jeśli będzie się sprzeciwiał to dojdzie do walki, do której zostaną wysłani najsilniejsi zarejestrowani bohaterowie. Ares w końcu się zgadza przypominając, iż tutaj zarabiał 44 dolary na godzinę.

Chwila obecna. Ares niszczy ogromną ilość potworów. W tym czasie zaskoczony Tony odbiera wiadomości mówiące o katastrofach naturalnych dziejących się na całym świecie. Winiąc za sytuację Mole Mana, chce przebić się od razu do wnętrza jego królestwa. Carol każe jednak zrobić to Wonder Manowi, który zostaje ogłuszony przez przeciwników. W tym czasie pojawia się wściekły Mole Man, który mówi, iż ostrzegał ludzi. Danvers odpowiada, że oni nic nie zrobili. Mole Man krzycząc tłumaczy, że cały jego świat jest zniszczony, a dzieci zginęły.

W tym czasie coś dziwnego zaczyna dziać się z Iron Manem, jego zbroja zmienia się, jakby była płynna. Nagle następuje wybuch i w miejscu, gdzie przed chwilą był Stark, znajduje się teraz Ultron o wyglądzie kobiety.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.