Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 2 » Heroes For Hire vol. 2 #8

Heroes For Hire vol. 2 #8

Heroes For Hire vol. 2 #8

[brak tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Humbug próbuje odzyskać od Headman własną głowę, a nie ma na to za wiele czasu, bo Heroes for Hire muszą zająć się tajemniczym złoczyńcą, który planuje atak na Statuę Wolności.

Cytat

Otis: "Come on Shang…This isn't time for your zen-like calm…"
Shang-Chi: "No, Otis…it is not."

Streszczenie

W kryjówce Headmen, Doombot właśnie śmiertelnie przedziurawił laserem dobrodusznego Orkę. Zadowolony z takiego obrotu spraw, Gorilla-Man, postanawia wykończyć całą resztę obecnych tu Heroes for Hire, lecz przeszkadza mu pozbawiony ciała Humbug, który wgryzł się w jego rękę. Tymczasem, Otis oraz Shang są przy ostatnich słowach Orki. Poczciwy olbrzym wyjawia, że zakochał się w Misty i chciałby by i ona o tym wiedziała. Smutną chwile przerywa Gorilla-Man, który wraz z resztą Headmen są gotowi do walki. Shang-Chi spogląda jeszcze na ostatnie tchnienia przyjaciela i, z miną pozbawioną jego zawsze obecnego spokoju, rozpoczyna potyczkę. Upust swej furii daje, pozbawiając Ruby Thursday jej głowy, przypominającej lizaka chupa-chups. Następnie, kopiąc doktora Shrunken Bones, powoduje, iż ten upuszcza głowę Humbuga, którą trzymał w rękach. Biedak spada w pobliże głowy Ruby, z której po chwili wychodzą metalowe odnóża. Na szczęście, bezbronnego Humbuga ratuje w porę Otis, który kopie w ów dziwaczną głowę na odnóżach jak w piłkę. W tej samej chwili, pozbawionej swej wewnętrznej kontroli Shang, pojedynkuje się z dużo od niego większym Gorilla-Manem. Nasz bohater szybko powala goryla, lecz na tym nie kończy i brutalnie okłada go aż do nieprzytomności. Wreszcie, morderca Orki, Doombot, staje za jego plecami i przygotowuje się do wystrzelenia morderczego promienia. Shang jednak, cały we krwi Gorilla-Mana, zwinnie doskakuje do robota i kilkoma potężnymi ciosami powoduje, iż ręka, z której ma być wystrzelony promień, zostaje skierowana w głowę…samego Doombota. Gdy robot wystrzeliwuje samobójczy promień, rozpada się na kawałki. Chondu the Mystic przerażony furią Shanga poddaje się, a chłopak, były właściciel Doombota, ma bohaterowi za złe, że zniszczył jego przyjaciela, którego mógł przecież przeprogramować na bycie dobrym.

W międzyczasie, gdzieś wysoko nad ziemią, żeński skład Heroes for Hire, pędzi przecinając chmury w swym pojeździe. Po złapaniu Grim Reapera i Ape-Mana(HfH#7-przyp Jim) rozmawiają o możliwym wynagrodzeniu. Wtem dzwoni do nich Otis z zapytaniem, czy któraś z nich wie jak przyczepić z powrotem głowę do ciała. Gdy dodaje, że chodzi o Humbuga, Misty bezzwłocznie postanawia do nich lecieć.

Gdzieś w ciemnej uliczce Nowego Yorku, Paladin podchodzi do drzwi, jakiegoś pozornie obskurnego magazynu. Gdy wchodzi do środka, jego oczom ukazuje się ciemne, pełne komputerów, pomieszczenie. Osoba, która go wita, już na wstępie drażni go wspominając jego pamiętną akcję z Kapitanem Ameryką(HfH#3-przyp Jim). Po chwili Paladin zmienia humor, gdy słyszy o jaką stawkę będzie chodziło- 10 milionów dolarów! Do tego zadania będzie jednak potrzebował wsparcia jakiejś drużyny, lecz purpurowy najemnik, już wie do kogo się zwrócić.

W "byłej" kryjówce Headmen, Misty, Colleen i Tarantula są zszokowane śmiercią Orki. Otis tłumaczy co się wydarzyło, a Tarantula już przymierza się do transplantacji z powrotem ciała Humbuga, które obecnie "nosi" Chondu the Mystic. Po zobaczeniu Shanga w akcji, nawet Chondu jest skłonny jej pomóc, a poza tym złoczyńcy wyraźnie nie podoba się w cherlawym ciele Humbuga. Po chwili pojawia się sam Shang-Chi, cały we krwi i z uszkodzonymi na Doombocie dłońmi. Nim także wkrótce zajmuje się Tarantula, która opatruje mu ręce. Podczas rozmowy, Shang jest wyraźnie zawstydzony brutalnością, którą dziś pokazał, lecz Maria stwierdza, że im bardziej poznaje świat, tym bardziej przemoc ją podnieca. Pod wpływem tej intymnej chwili bohaterowie już maja się pocałować, gdy nagle transplantacja ciała Humbuga dobiega końca i nasz wielbiciel owadów wstaje radosny. Shang przekazuje jeszcze Misty prawdę o uczuciach Orki do niej, pojawiają się agenci S.H.I.E.L.D. i herosi opuszczają te pechowe miejsce.

W kryjówce Heroes for Hire, restauracji Golden Dragon, Humbug, w towarzystwie całej zebranej drużyny, wyjaśnia ich klientowi, Louisowi "Shadows" Kravitsowi, jak udaremnili ataki nękających rynek diamentowy, Death Cadre i następnie zepsuli plany Grim Reapera(HfH#6 i #7-przyp Jim). Niemniej jednak, na pytanie ich klienta o diamenty, które mieli odzyskać, miny im rzędną i nie potrafią udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi, więc Lusi odchodzi wraz z pieniędzmi. Na pocieszenie, herosom pozostał tylko słoik z drobnymi, który dostali jako zapłatę od chłopca szukającego swego Doombota. Ciszę, towarzyszącą liczeniu drobnych, przerywa pojawienie się znienawidzonego przez całą grupę, zdradzieckiego Paladina. Pierwsza doskakuje do niego Misty, lecz ten z uśmiechem na ustach tylko się tłumaczy, że po prostu wykonywał wtedy zadanie dla S.H.I.E.L.D. Teraz ma dla nich nową propozycję, lecz drużyna początkowo nie jest mu przychylna. Gdy zostaje podane wynagrodzenie- 1 milion na głowę, Misty w końcu wygląda na zainteresowaną. Wówczas to, ku zdumieniu grupy, Paladin przedstawia na projektorze ich przyszły cel - Moon Boy i Devil Dinosaur prosto z Savage Land!

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 2 #8 Heroes For Hire vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.