Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #198

X-Men #198

X-Men #198

"Condition Critical" part 2

Postacie
Zapowiedź

Droga do wielkiego wydarzenia - 200 numeru "X-Men" - rozpoczyna się tutaj.

Cytat

Iceman: "Ignore the rest of these guys. I'm cooler and refreshing."

Streszczenie

Konkwiskador. Piętnaście tysięcy stóp nad wyspą Providence. Zaatakowany przez nieznaną siłę pojazd powoli traci wysokość i nieuchronnie zmierza w kierunku lądu. Znajdujący się na pokładzie mutanci za wszelką cenę starają się temu zapobiec. Gdy Mastermind udaje się uchronić pojazd przed kolizją, Cannonball podejmuje decyzję o opuszczeniu statku i zejściu na wyspę. Zdaniem Mastermind pozostawienie Sabretootha samego bez opieki, nawet pomimo stanu śpiączki, w jaki wprowadzili Creeda [poprzedni numer - Bosnas], jest posunięciem dosyć ryzykownym. Sam stwierdza jednak, że nie ma żadnego zagrożenia.

Na wyspie tymczasem emanacja postaci imieniem Hecatomb atakuje mieszkańców Providence. Istota o bliżej nieokreślonym kształcie zbiera krwawe żniwo wśród wyspiarzy.


Nathan w rozmowie z Mystique opanowaną przez kolejną obcą istotę; Mummudrai, próbuje dowiedzieć się czegoś o atakującej wyspę kreaturze. Mummudrai proponuje Cable'owi połączenie ich umysłów, dzięki czemu Nathan wejdzie w posiadanie wszelkiej interesującej go wiedzy. Przysłuchujący się rozmowie Iceman ostrzega, że to może być podstęp ze strony obcego. Cable uspokaja go. Mummudrai mówi prawdę. Sam decyduje się na połączenie umysłu z obcym. Drake w tym czasie ma za zadanie powstrzymać Hecatomba tak długo, jak to tylko możliwe. Za chwilę umysły Nathana i Mummudrai ulegają czasowemu zespoleniu. Dzięki temu Mystique zostaje oswobodzona spod wpływu obcego. Bobby bez chwili zwłoki ewakuuje ją z budynku.


Szpital na wyspie. Rogue w dalszym ciągu pozostaje w stanie śpiączki. Lekarze usunęli infekcję z jej krwi. Póki co jednak stan dziewczyny pozostaje bez zmian. Jedyna nadzieja w tym, że jej system immunologiczny poradzi sobie z chorobą.


Stadion Tylera Dayspringa. Podczas rozgrywek sportowych kibice i zawodnicy zgromadzeni na obiekcie stają się ofiarą ataku Hecatomba. X-Men podejmują walkę z obcą istotą, która jednak wydaje się być zupełnie niewrażliwa na ich ataki. Cannonball próbuje przebić się przez przezroczystą powłokę, z której składa się Hecatomb, tak by dostać się w pobliże jego serca lub czegoś, co jest jego odpowiednikiem. Gdy już znajduje się w pobliżu kulistego ciała w organizmie potwora, próbuje go dotknąć. Nie udaje mu się to jednak i zostaje z olbrzymią siłą wyrzucony na zewnątrz.


Cable tymczasem poznaje historię ich obecnego adwersarza z przekazu Mummudrai, który jest czymś na kształt ducha żyjącego w ciele gospodarza. Ten, z którym Nathan właśnie rozmawia żyje w osobniku nazwiskiem Ul'var Urizen z klanu Ulvar, którego znak wyryty jest na klatce piersiowej Ul'vara. Mummudrai rodzą się w łonie swych nosicieli, wszelkich istot żyjących we wszechświecie. Większość tam umiera. Garstce udaje się przetrwać, poprzez wchłonięcie pamięci swego gospodarza. Jeszcze mniej pozostaje uśpionych, tak jak stało się to z aktualnym rozmówcą Nathana. Sytuacja ta trwała do czasu, gdy naukowcy Shi'ar wydobyli go na zewnątrz. Wiele wieków wcześniej Shi'ar walczyli z rasą Heptarchy i przegrali. Koniecznie jednak chcieli przejąć ich świat, w związku, z czym opracowali kompletnie nową, niespotykaną wcześniej broń - Hecatomba. Hecatomb był bombą skonstruowana tak, że pochłaniała umysły żywych istot, pozostawiając wszelką infrastrukturę nietkniętą. Stworzono sztucznego Mummudrai, będącego kopią tego znajdującego się w ciele Ul'vara, którego naukowcy mogli włączać i wyłączać wedle własnej woli i uzniania. Był to zły duch umieszczony w skorupie elektrochemicznej siły. Ten następnie został zrzucony na Heptarchy. W efekcie tego posunięcia śmierć poniosło osiemnaście miliardów żywych istnień. Nawet nie wiedzieli, co się właściwie z nimi stało. Jednak Hecatomb posiadał pewną istotną usterkę. Nie był w stanie pochłonąć jednorazowo zbyt wiele umysłów. Nie wykasowane obudziły się wewnątrz matrycy. Gdy inżynierowie Shi'ar zdecydowali się wyłączyć stworzonego przez siebie potwora, efekt ich działań okazał się być przeciwny od zamierzonego. Tak narodził się Hecatomb - wściekła, niszczycielska siła zbudowana z umysłów swych ofiar, którymi się żywi, i którymi nigdy się nie nasyci. Szansą na jego pokonanie jest pozostanie teraz Mummudrai w umyśle Cable'a. Połączenie sił tych dwu istot da szansę na pokonanie Hecatomba. Nathan nie wydaje się być zachwycony takim rozwiązaniem, jednak po zastanowieniu decyduje się na rolę gospodarza dla obcej istoty.

Na zewnątrz tymczasem nierówny pojedynek trwa nadal. Widząc swoją bezradność wobec Hecatomba X-Men postanawiają skupić się na ratowaniu ludności cywilnej. W tym celu postanawiają przetransportować mieszkańców Providence na Konkwiskadora. Okazuje się to być jednak niemożliwe, gdyż kontrolę nad statkiem przejął przebudzony ze śpiączki Creed. Ten nie pozostawia X-Men wyboru, którzy muszą radzić sobie sami w starciu z krwiożerczym obcym.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #198 X-Men #198

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.