Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #485

Uncanny X-Men #485

Uncanny X-Men #485

"Rise and Fall of the Shi'ar Empire" - Chapter 11: "The End of All that Is"

Postacie
Zapowiedź

Wojna w Imperium Shi'Ar przybiera na sile. Czy X-Men i Starjammers zdążą uratować Charlesa Xaviera? Miejmy taką nadzieję, bo D'Ken i Vulcan mają paskudne plany względem Profesora...

Cytat

Warpath o ślubie: "It's like they're Charles and Lady Di or something."
Mamselle Hepzibah: "Lady Death I think you mean to say."

Streszczenie

Araki oraz D'Ken obserwują transmisję Ka'arduma wzywającego do walki u jego boku w imieniu Lilandry, aby ocalić prawdziwe Imperium. Nie udało się jak dotąd zakłócić transmisji, zaś jedna trzecia sił D'Kena przyłączyła się do Lilandry. Przewaga wciąż leży po stronie buntowników, bowiem wybrali miejsce bitwy i mają po swej stronie Gwardię Imperialną. D'Ken spogląda w stronę Gladiatora zbliżającego się do kryształu M'Kraan, gdzie właśnie dotarła flota, oznajmiając iż pora zająć się nadchodzącym ślubem, bowiem przed końcem dnia jego wrogowie będą pokonani.


W punkcie zbornym floty Lilandry Ka'ardum uprzedza, iż atak na D'Kena prowadzi ich wprost w pułapkę, zaś ryzykowanie sił aby ocalić ukochanego cesarzowej jest błędem. Lilandra, Nightcrawler oraz Corsair tłumaczą generałowi, iż chodzi o coś więcej. D'Ken dotarł do kryształu, mającego moc zniszczenia wszechświata, nie można więc pozostawić go w jego ręku.


Gladiator oznajmia, iż zawarł porozumienie z Jahfem, strażnikiem kryształu, który nie zaatakuje ich, dopóki dotrzymają jego warunków. D'Ken nie zamierza ponownie poddać się mocy kryształu, który uprzednio przywiódł go do zguby [Uncanny X-Men #108]. Tym razem przewidział jego okropieństwa dla kogoś innego i zapewnia Vulcana, iż uroczystościom weselnym będą towarzyszyć krzyki Xaviera. Pyta o Darwina, a Vulcan wyjaśnia, iż żegna się ze swym mentorem, bądź zastanawia jak go ocalić, lecz to nie zmieni tego wielkiego dnia, dnia Vulcana. W jego oczach pojawia się dziwny błysk. Tymczasem Darwin usiłuje ocucić ogłuszonego torturami Xaviera. Prosi go o pomoc w obmyśleniu planu ucieczki. Wyczerpany Xavier dowiedziawszy się, iż znajduje się przy planecie kryształu M'Kraan orientuje się, iż służy jako przynęta na Lilandrę. Prosi Darwina, by go zabił. Pojawiają się strażnicy i zabierają Xaviera, mówiąc iż nadchodzi czas jego końca, zaś protestującego Darwina powalają na podłogę dzięki energetycznemu łańcuchowi, którym jest skuty. Polecają mu udać się na miejsce ślubu, nim Lord Vulcan zmieni zdanie, a oni nie będą musieli go oszczędzać.


Flota Lilandry przygotowuje się do skoku. Wszyscy oglądają na transmisję z trwającej uroczystości, a pilotująca statek X-Men Hepzibah stwierdza, iż Corsair musi cierpieć katusze widząc jak jego syn bierze ślub z siostrą D'Kena w czerwonym świetle kryształu M'Kraan. U ich stóp klęczy Xavier. W momencie, gdy flota wykonuje skok, D'Ken ogłasza Vulcana i Deathbird małżeństwem. Widząc, iż na miejsce przybyli Starjammers, flota wierna Lilandrze oraz X-Men, D'Ken wzywa do walki. Vulcan wściekłym głosem wykrzykuje, iż to zbyt wcześnie, bowiem Xavier wciąż żyje, a wtedy rozpętuje się piekło. W ogniu wybuchów na planetę teleportują się X-Men i Starjammers, ruszając do walki z Gwardią Imperialną. Jednoczesny atak przypuszcza Ka'ardum dowodzący flotą. W przestrzeni trwa bitwa, zaś obecni na powierzchni planety w zaciętej walce osłaniają Nightcrawlera, który teleportuje się do przykutego łańcuchami Xaviera. Dostrzega to Vulcan, powalając go swą energią, a także atakującego go Darwina. Unosi Xaviera w stronę kryształu. Lilandra rzuca się na ratunek, jednak powstrzymuje ją telekineza Marvel Girl. D'Ken dostrzegając, iż jego siostra odłączyła się od swych towarzyszy poleca Gwardii ją schwytać. Gladiator powala Polaris, zmiata stojących mu na drodze Korvusa i Marvel Girl. Dociera do Lilandry prosząc ją o wybaczenie, podczas gdy Vulcan zamierza cisnąć Xaviera w głąb kryształu M'kraan i na wieczność go tam uwięzić. Czyni to na oczach Lilandry i przerażonego okrucieństwem swego syna Corsaira. Widząc, co się stało, Darwin skacze w głąb kryształu M'Kraan. Podczas gdy Havok i Polaris, a także Corsair i Ch'od przebijają się w stronę Vulcana, zamierzając odpłacić mu za to co uczynił, Warpath rusza w stronę D'Kena trzymającego Lilandrę. D'Ken ogłasza swe zwycięstwo, lecz wówczas Vulcan unosi dłoń i spopiela Imperatora swą mocą, oznajmiając swe zwycięstwo i zemstę na mężczyźnie, który zabił jego matkę i uczynił tym, kim jest teraz. Jednocześnie na oczach Deathbird i Lilandry ogłasza, iż poprzez małżeństwo z Neramani teraz on stał się władcą Imperium Shi'ar.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #485 Uncanny X-Men #485

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.