Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #18

She-Hulk vol. 2 #18

She-Hulk vol. 2 #18

"Planet Without A Hulk" - Part 4: "Illuminated"

Postacie
Zapowiedź

CLASSIFIED INFORMATION. Again.

Cytat

Jennifer do Starka: "You just *&#%ed with the wrong lady. She-Hulk would've just knock you around, Stark. But me? I'm gonna destroy you!"

Streszczenie

Na pokładzie Helicarriera kolejny raz rozbrzmiewa alarm dla drużyny Hulkbusters. Tym razem Quartermain oświadcza swojej ekipie, że sygnał z Nowego Meksyku może być namiarem na prawdziwego Hulka. Brakuje jednak She-Hulk, a ponieważ jej kwatera jest pusta, postanawia wezwać ją przez osobisty komunikator.

Jen jest właśnie w jednym z autolotów i oddala się od kwatery głównej. Kiedy odbiera wezwanie, uznaje to za kolejne oszustwo i niszczy komunikator. Próbuje dowiedzieć się czegoś od głowy LMD Nicka Fury, która leży na siedzeniu obok, ale ta powtarza tylko urwane fragmenty rozmowy. Zastanawia się, kto mógłby jej pomóc wydobyć wartościowe informacje z tej plątaniny obwodów, ale w obecnej sytuacji trudno jest jej zaufać komukolwiek. Komukolwiek, poza ludźmi z jej kancelarii. Ląduje więc przed budynkiem i wbiega do środka, a po krótkim powitaniu przedstawia swój problem. Nieoczekiwanie, swoją pomoc oferuje pan Zix.

Tymczasem, ekipa Hulkbusters podąża za rzekomym sygnałem Hulka. W zastępstwie Shulkie, dokooptowano im agenta Beefcake, kolejną LMD zaprogramowaną do zadań erotycznych. Jego obecność nie podoba się agentce Cheesecake, ale najwyraźniej przypadła do gustu Crimsonowi, a ich komentarze przyprawiają Quartermaina o ból głowy.

Kiedy Shulkie napawa się atmosferą w biurze, za którą wyraźnie się stęskniła, Zix przygląda się głowie LMD. Stu proponuje, żeby podpiąć ją do bezgłowego robota Mad Thinkera, który wala się w piwnicy, ale jego kumple z działu komiksowego uważają, że to wyjątkowo kiepski pomysł i zaczynają podejrzewać, że coś jest z nim nie tak. W tym momencie Zix oświadcza, że dotarł do czegoś i przełącza na monitor fragment rozmowy, w której kopia Nicka Fury rozmawia z Brucem Bannerem o kosmicznej misji [Incredible Hulk vol.3 #89 - Gil]. Shulkie prosi o więcej, więc Zix obiecuje spróbować. W tym czasie, po drugiej stronie miasta, ktoś włamuje się z laptopa do protokołów S.H.I.E.L.D..

Hulkbusters docierają w końcu do źródła sygnału gamma. Zachowują całkowitą ostrożność, ale kiedy w końcu mają stanąć oko w oko z Hulkiem, okazuje się, że to wcale nie on, ale Leader był źródłem sygnału. To jednak nie umniejsza powagi sytuacji, bo przeszkodzili właśnie w ostatniej fazie realizacji planu, nad którym Leader pracował w tajemnicy przez ostatnie lata i teraz jest na tyle wściekły, by uruchomić swojego wielkiego robota i zmiażdżyć ich.

Zix oświadcza, że nie uda mu się wydobyć z bazy danych LMD nic więcej, ale nagle na ekranie pojawia się obraz z protokołu S.H.I.E.L.D.. To jednak nie jego sprawka, ale Amadeusa Cho, który właśnie zostaje wyproszony z kawiarni, gdzie nie wolno wprowadzać zwierząt. W klipie, który przesłał do GLK&H widać, jak członkowie Illuminati informują Hulka, że wysyłają go na inną planetę dla ich wspólnego dobra. Jen ogląda nagranie w ciszy, po czym również milcząc wychodzi. Matt odgaduje z jej wyrazu twarzy, że wkroczyła na wojenną ścieżkę.

Krótka kariera agenta Beefcake zakończyła się w ogniu blasterów wielkiego robota Leadera. Crimson waha się przed wykorzystaniem pewnego zaklęcia, ale ponieważ Quartermain wydaje mu rozkaz, wypowiada je. Jest to jego ostatnie zaklęcie, bo zużywa całą jego energię życiową na jedno wyładowanie energii, ale też skutecznie niszczy robota. To jednak nie koniec, bo Leader próbuje jeszcze przejąć kontrolę nad umysłem Claya, ale kopniak skutecznie pozbawia go przytomności. Quartermain zakłada mu obrożę z inhibitorem i informuje bazę, że wracają ze zdobyczą, jednak zakłócenia na łączach sprawiają, ze zostaje to odebrane jako sygnał o schwytaniu Hulka.

Wściekła Shulkie wraca na Helicarrier dokładnie w chwili, kiedy Iron Man zostaje wprowadzony na płytę lotniska i uroczyście poinformowany o wykonaniu misji przez Hulkbusters. Jeden z agentów zauważa zbliżający się pojazd, ale Iron Man spokojnie wyłącza jego systemy z dystansu. Identyfikując właścicielkę pojazdu pyta, na czym polega jej problem, ale zanim She-Hulk wygrzebie się z wraku i rozwinie swoje wyjaśnienie wśród serii obelg, zostaje poczęstowana salwą z dopalacza. Stark każe ją uwięzić, ale to jeszcze nie koniec walki, bo gdy tylko się odwraca, na jego głowie ląduje odrzutowiec. Iron Man oczywiście uwalnia się bez problemu i ostrzega, że może ją pokonać bez problemu, bo już wcześniej tego dokonał [Avengers vol.3 #75]. Ona zauważa, że wtedy sytuacja wyglądała trochę inaczej i miał na sobie specjalny pancerz, na co on odpowiada, że każda zbroja jest dość dobra, by ją pokonać i próbuje wyrwać się z jej uścisku, uruchamiając silniki odrzutowe. To jednak nie wystarczy, a Shulkie rzuca nim jak szmatą po całym lotniskowcu, krzycząc przy tym, że nie miał prawa zrobić tego jej kuzynowi i nie miał prawa wciągać jej w swoją grę. On odpiera kolejne ataki i argumenty twierdząc, że jest futurystą i wie, co jest najlepsze dla przyszłości świata. Ona powala go na ziemię i mówi, że zachowuje się jak Dr Doom, z tą różnicą, że jest kompletnym idiotą, bo nie zdaje sobie sprawy, że jeśli wyśle Hulka w kosmos, to ten wróci i będzie jeszcze bardziej wściekły. Stark odpowiada, że wziął pod uwagę taką ewentualność i przygotował się na nią. Po tych słowach wysuwa z rękawicy małą igłę, którą wbija w szyję Shulkie. Jen słyszy tylko coś o projekcie Achilles, po czym traci przytomność.

Kiedy odzyskuje świadomość, widzi przed sobą Iron Mana i chce mu przywalić, ale jej ręka zatrzymuje się na pancerzu i dopiero teraz zauważa, że znowu jest Jennifer Walters. Stark informuje ją, że została potraktowana nanobotami działającymi jak inhibitory nadludzkich zdolności, a na dowód ich skuteczności pokazuje Abomination, Vectora i Iron Clada przywróconych do ludzkiej postaci. Oświadcza też, że efekt jest permanentny i został opracowany jako ostateczne rozwiązanie problemu Hulka, jeśli kiedykolwiek powróci, a Jen po prostu stanęła mu na drodze, dlatego musiała zostać zneutralizowana. Jennifer oświadcza jednak, że popełnił wielki błąd, bo usuwając z drogi Shulkie stworzył sobie nowego wroga - najlepszą prawniczkę na wschodnim wybrzeżu. Oddalając się oświadcza, że She-Hulk tylko stłukłaby go na miazgę, ale Jennifer Walters go zniszczy.

[ciąg dalszy w Incredible Hulk vol..3 #106]

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #18 She-Hulk vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.