Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #37

The Sensational Spider-Man vol. 2 #37

The Sensational Spider-Man vol. 2 #37

"The strange case of..." - part 3

Postacie
Zapowiedź

Black Cat zajmuje się pozostałymi naśladowcami Spidera, podczas gdy sam Peter ściga ich "ojca". Czy zdoła jednocześnie uratować jednego ze swoich uczniów przed przemianą w monstrum?

Cytat

Spider-Man: "Hyde... how many times do we have to dance this dance?"

Streszczenie

Calvin Zabo przemienia się w Mr. Hyde'a po wypiciu formuły. Ubiera się w swój zielony płaszcz i udaje się na spotkanie ze Spider-Manem.

Pete w tym czasie stara się odszukać źródło sygnału dzięki urządzeniu, które stworzył razem z Reedem Richardsem. Według niego powinien je ujrzeć po minięciu kolejnego zakrętu opuszczonego metra. Po chwili staje przed celami wyglądającymi jak pokoje nastolatków. W jednej z nich znajduje się jeden z jego byłych uczniów - przerażony Jordan Harrison, który rozpoznaje nauczyciela po głosie. Zaczynają rozmawiać. Jordan opowiada o wyborze, jaki zaproponował mu mężczyzna z auta - albo pójdzie z nim, albo zginie jego dziewczyna, tak jak wcześniej matka. W międzyczasie Pete próbuje rozbić lustro weneckie, niestety bezskutecznie. W końcu pyta, kto jest za to wszystko odpowiedzialny. Ogarnia go przerażenie kiedy słyszy, że mężczyzna przedstawił się jako Zabo. W tym momencie włącza się jego pajęczy zmysł. Olbrzymie cielsko Mr. Hyde'a pojawia się na schodach. Pete ma nadzieję, że Felicia radzi sobie lepiej.

Black Cat oddaje kolejnego sobowtóra w ręce detektywa Fogga. Dziewczyna pyszni się, że kiedy zazwyczaj rusza na polowania, przeciwnicy są starsi i bardziej doświadczeni [kokieteryjne i dwuznaczne uwagi kotki - Snak3]. Mimo tego, że nie wie, gdzie jest teraz Spider-Man, detektyw prosi ją o przekazanie pewnej wiadomości i prowadzi do pokoju, w którym znajdują się dziewczyna uprowadzonego Jordana - Madeline Daniels i jego matka. Maddy mówi o tym, jak Zabo porwał Jordana, szantażując go śmiercią matki, matka natomiast prosi, żeby Felicia poprosiła Spider-Mana o odnalezienie jej syna i powiedzenie, że żyje.

W tym samym momencie Spider-Man ściera się z Hydem, uskakując przed jego atakiem, w efekcie czego ten niszczy szybę celi Jordana. Próba rozmowy z przeciwnikiem nie przynosi efektów i Spidey zostaje przebity przez ścianę. Widząc, że musi odciągnąć Hyde'a od Jordana stosuje stary bohaterski trik, polegający na zaczepieniu rury z gazem znajdującej się przy twarzy przeciwnika liną [w tym przypadku pajęczyną - Snak3]. Chwilę później gaz parzy oczy Hyde'a.

W tym samym czasie Jordan wykorzystuje dziurę w szybie i uwalnia się, niszcząc ją nogą od krzesła.

Spidey strzela pajęczyną w oczy Hyde'a pytając się, dlaczego ten robi to wszystko. Odpowiedzią jest bełkot opętanego człowieka, który chce poznać zasady rządzące światem, opierającego się na istnieniu dobra i zła. Wspomina też o postrzelonej ciotce Petera, udowadniając, że dla niego wszystko jest jednym wielkim eksperymentem. Jest nim nawet Jordan, który pojawia się z fiolką w dłoni, zawierającą w sobie chemikalia. Widząc, że chłopak chce rzucić w niego fiolką, zaczyna go podpuszcza testując, do czego jest zdolny. Na chwilę przed rzutem Spider strzela siecią przyznając, że Zabo zasługuje na śmierć, ale nie z ręki Jordana...

Później. Peter opowiada Felicii o tym, co stało się w metrze. Fiolka rzucona w twarz Hyde'a zawierała kwas fluorowodorowy, każdy uczeń szkoły średniej uczy się, jak go zrobić. Mimo zatkania siecią na twarz wylała się dostateczna ilość substancji, która oślepiła Hyde'a, wypalając mu oczy. Black Cat pyta, czy to już koniec. Peter odpowiada, że nie całkiem. Hyde stworzył sobowtóry Spider-Mana żeby przekonać się, czy ktoś z identycznym życiem jak Peter mógł stać się złym człowiekiem. Jak się okazało, wszyscy chcieli uczynić coś dobrego, mając moce. Jedynie Jordan pokazał swoją czarną stronę i będzie musiał żyć z tą myślą do końca swoich dni.

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #37 The Sensational Spider-Man vol. 2 #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.