Avalon » Serie komiksowe » Silent War » Silent War #4

Silent War #4

Silent War #4

Act 4: "The Lover"

Postacie
Zapowiedź

Black Bolt ma coraz więcej problemów. Radykałowie wśród Inhumans naciskają na eskalację działań wojennych, a wahającego się Black Bolta spotyka zdrada. Jakby tego było za mało - ujawniony został straszny sekret z jego przeszłości.

Cytat

dowódca: "You heard the officer! You're expendable! How does make you feel, soldier?"
żołnierz: "Sir! It makes me feel good, sir!"

Streszczenie

Medusa klęczy przed Maximusem, który raz po raz wyznaje jej swoją miłość. Kobieta nie wie, co się z nią dzieje, próbuje jednak zapanować nad sobą, powtarzając w myślach, że kocha tylko Black Bolta. W jej głowie pojawiają się obrazy z niedawnej rozmowy z Quicksilverem w jego biurze [Patrz: Silent War #3 - Jaro].

Mając w pamięci pełen furii atak Bolta na Pietra, Medusa zasugerowała, że obawia się on pójścia w ślady Maximusa. Wspomniała wtedy też o ich synu, Ahurze, także pochłoniętym przez szaleństwo. Ciągnąc temat, wyrzuciła mężowi zakazanie nawet wymawiania imienia ich jedynego dziecka. Nie zważając na brutalną reprymendę Bolta, zaczęła krzyczeć imię Ahury i zarzucać mężowi brak jakichkolwiek uczuć. Wreszcie wyznała, iż wbrew jego zakazowi dwa razy odwiedziła ich syna. Za pierwszym razem stało się to tuż po orzeczeniu przez Radę szaleństwa Ahury. Chłopiec został poddany wpływowi istot, które miały za zadanie zniwelować jego moc. Po jakimś czasie Medusa odwiedziła go, lecz on jej się wyparł. Drugie odwiedziny miały miejsce całkiem niedawno. Ahura nie poznał matki, był otumaniony, ale cała jego agresja zdawała się zaniknąć. Medusa próbowała więc wytłumaczyć mężowi, że ich syn może być uleczony. Miałaby tego dokonać Luna, która zyskała zdolności uzdrawiania chorych psychicznie [Patrz: Son Of M #5 - Jaro], a by mieć pewność, że nie zrobiłaby krzywdy chłopakowi, dziewczynka najpierw mogłaby spróbować uleczyć Maximusa. Słysząc to, Black Bolt wpadł w szał, niszcząc stojący obok niego mebel.

Maximus, cały czas głaszcząc po włosach klęczącą u jego stóp Medusę, zaczyna jej wmawiać, iż król nie chce jego uleczenia. Szaleniec ma powód, by nienawidzić Bolta. Brat odebrał mu tron, miłość ludu i miłość najpiękniejszej kobiety, jaką kiedykolwiek znał. Słysząc to, Medusa zaczyna się zastanawiać, jak jej szwagier mógł odzyskać swoją moc narzucania innym swojej woli, która została stłumiona podobnie, jak zdolności Ahury. Jest już za późno - kobieta nie jest w stanie odejść od krat. Szaleniec tymczasem kontynuuje, stwierdzając, że tylko jeden z braci może rządzić Attilanem i być kochankiem Medusy, dlatego Bolt nigdy nie zechce go uwolnić. Na te słowa kobieta odpowiada, iż jej mąż boi się, że i ludzie, i ona wybraliby Maximusa. Jednocześnie w myślach stwierdza, że to nie są jej słowa. Maximus pyta, czy Medusa wybierze jego. Zaczynają się całować, lecz kobieta cały czas powtarza w myślach, że kocha tylko Black Bolta. Nie widzi swojego męża, obserwującego z przerażeniem tę scenę. Maximus posyła bratu pełen triumfu uśmiech i głaszcze całkowicie już uległą Medusę. Załamany Bolt wybiega z więzienia. Wylatuje jak szalony daleko poza kopułę Attilanu. W pewnym momencie pada na kolana i długo krzyczy rozpaczliwie w pustkę.

W Pentagonie Maria Hill informuje profesora Cartwrighta o przybyciu żołnierzy, którzy mieliby zostać poddani Terrigenezie. Ubrany w szlafrok naukowiec ma poważne obiekcje. Początkowo próbuje odwieść Hill od jej zamiarów, wymawiając się słabym zaawansowaniem testów, ta jednak nie daje za wygraną. Cartwright wyznaje wtedy kobiecie, że już za młodu był wielkim uczonym, lecz bez wahania oddałby nagrodę Nobla za muskulaturę Kapitana Ameryki. Hill nie jest pewna, dlaczego słyszy te wyznania. Naukowiec przeprasza i kaszle w chusteczkę. Na skrawku materiału widać krew, a uczony tłumaczy, iż Terrigeneza działa w dwojaki sposób, dając albo to, czego poddany wpływowi Mgieł najbardziej pożąda, albo to, czego najbardziej się obawia. Cartwright uważa jednak, że Marines, dzięki swojej dyscyplinie i treningowi mogą być w stanie kontrolować proces przemiany na tyle, by uzyskać oczekiwany efekt i staną się żywą bronią. Maria cieszy się na myśl o zdyscyplinowanej super-armii, lecz jej entuzjazm szybko zostaje zgaszony przez profesora. Mężczyzna wstaje, zrzucając szlafrok. Oczom Hill ukazuje się jego pełne wrzodów i ran ciało. Cartwright, lekkim pociągnięciem wyrywając sobie garść rzadkich już włosów, jednoznacznie stwierdza, że człowiek nie może przetrwać Terrigenezy. Jemu samemu zostały już dwa-trzy dni. Żołnierze mogą przetrwać nieco dłużej, lecz nie zmienia to faktu, że wejście w Mgły Terrigenu będzie dla nich samobójstwem.

Maria Hill stoi przed oddziałem Marines. Informuje ich, że zostali zakwalifikowani do tej misji nie tylko ze względu na swoją sprawność czy odwagę, lecz również przez to, że nie mają praktycznie nic do stracenia. Bezdzietni, bez dbających o nich rodzin, dla świata są zbędni. Hill pyta, czy dbają o to. Jej pytanie zostaje wykrzyczane przez dowódcę oddziału, a odpowiedzi tylko potwierdzają oddanie żołnierzy. Hill przechodzi do dalszej części swojej mowy, informując Marines, że żaden człowiek nie ma szans przeżyć po Terrigenezie dłużej niż kilka tygodni. Żołnierze są dla kraju jedyną nadzieją na zakończenie konfliktu z Inhumans, lecz do tej samobójczej misji muszą zgłosić się sami. Dowódca na rozkaz Hill każe ochotnikom wystąpić krok do przodu. Maria kontaktuje się z sekretarzem obrony. Wszyscy z wybranych Marines zgodzili się na poddanie Terrigenezie i udział w misji.

Crystal odnajduje snującą się po korytarzu Medusę i woła ją na posiedzenie Rady. Okazuje się, iż Luna po raz kolejny miała wizję. Oznacza to, że Amerykanie ponownie używają Mgieł. W miejscu posiedzeń Rady Carthus próbuje przeforsować plan ataku na Ziemię. Karnak upomina go, że Rada nie może podjąć decyzji wbrew woli Black Bolta. Medusa pyta, gdzie jest jej mąż. Zdziwiona tym Crystal mówi jej, że ostatni raz Bolt widziany był, gdy opuszczał atmosferę Attilanu. W tym momencie władca pojawia się w pomieszczeniu. Nie patrząc na nią, podaje Medusie zwój, na którym zapisana jest jego decyzja. Królowa, czując się upokorzona takim potraktowaniem, rozwija pismo. Czyta je, a na jej twarzy pojawia się przerażenie.

W waszyngtońskim centrum dowodzenia S.H.I.E.L.D. agentka informuję Marię Hill, że niedaleko Pentagonu pojawiły się przynajmniej dwa tuziny Inhumans i kierują się teraz na rządowy budynek. Hill zarządza ewakuację i wydaje dalsze dyspozycje, każąc zawiadomić Starka, że potrzebni są Avengers. Na zewnątrz kierowani przez Black Bolta Inhumans szturmują już budynek Pentagonu.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Silent War #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.