Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #6

The Punisher: War Journal vol. 2 #6

Postacie
Zapowiedź

Tragiczne wydarzenia poprzedniego numeru wciąż odbijają się głośnym echem w głowie Franka Castle który budzi się przywiązany drutem kolczastym do słupa i podziwia wschód słońca, możliwe że jego ostatni. Gdzieś wzdłuż granicy Meksykańsko Amerykańskiej oddziały super-milicji gotowe są rozpocząć wojnę w której giną dziesiątki ludzi. Zanim padnie ostatni strzał i zginie ostatnia ofiara poznacie współczesne wcielenie HATEMONGER i całkiem nowy wygląd Punishera.

Cytat

Punisher o Mongerze: "I'm going to Mexico and I'm gonna shot that guy in the face."

Streszczenie

Punisher, przywiązany do pala, ogląda malowniczy wschód słońca. Wie, że umrze. Rozmyśla jak znalazł się w tym miejscu.

Wcześniej. Normalny dzień pracy policyjnej telefonistki przerywa dziwny telefon. Dzwoniący mężczyzna, mówi, że jest kojotem [szmugler ludzi - redevil] i właśnie przewiózł do USA czterech arabów, którzy rozmawiali o ataku na San Diego. Mówi, że mężczyźni zostawili w bagażniku torbę z dokumentami i on przerzucił ją przez graniczny mur. Podaje dokładne miejsce.

Chwilę później wskazane miejsce przeżywa istny najazd strażników granicznych. Wszyscy szukają torby. Niedaleko nich, po drugiej stronie granicy, nagle niebo rozbłyska łuną pożaru. Amerykanie zachodzą w głowy co tam się dzieje.

Meksyk. Wioska płonie, jej mieszkańcy umierają zabijani przez atakujących je oddziały ubrane w białe mundury. Żołnierze na piersi noszą symbol swastyki wtopionej w pięcioramienną gwiazdę. Żołnierze mordują wszystkich mieszkańców. Jedna z kobiet, mimo świadomości nadchodzącej śmierci, robi zdjęcia. Nawet, gdy przybywa dowódca oddziałów nie przerywa. Ten, o dziwo, zamaist ją zabić, każe jej fotografować dalej. Ma opowiedzieć światu co widziała i powiedzieć im, że Ameryka jest dla Amerykanów.

Hellicarier S.H.I.E.L.D. Bridge musi tłumaczyć się przed Sitwellem ze swojej niedawnej akcji na Times Square. Zdaje sobie sprawę, że była ona porażką, ale dzięki niej zdobyli informacje i teraz mogą wyśledzić Castle. Bridge ustawia już oddziały do akcji.

Frank kupuje u dostawcy broń. Nagle wyczuwa zbliżających się agentów. Wsiadają z mężczyzną do furgonetki z towarem i szybko uciekają. W pogoń za nimi lecą agenci z odrzutowymi plecakami.

Furgonetka pędzi przez miasto. Kieruje Clarke. Frank szuka pistoletów. Jedyne co znajduje to sprzęt do nurkowania. Zdenerwowany otwiera tylne drzwi furgonetki i rzuca w najbliższego agenta skrzynią. Ten spada pociągając za sobą partnera z oddziału. Kierowca kieruje samochód na most Brookliński. Agenci S.H.I.E.L.D. po chwili, dzięki temu, iż jest mały ruch, otaczają go. Następnie otwierają ogień. Furgonetka spada do rzeki.

Hellicarier. Sitwell wierzy, że Castle zginął. Bridge mówi, że pewność będą mieli tylko wtedy, gdy znajdą ciało. W końcu Punisher wychodził z gorszych opresji.

Frank i Clarke wypływają na powierzchnię. Udało im się przeżyć dzięki akwalungom jakie były w skrzyniach.

Później w barze. Frank i jego znajomy jedzą posiłek. Kelnerka przymila się do Castle'a. Jednak wzrok Punishera koncentruje się na gazecie, jaką znalazł jego kompan. Hiszpańskojęzyczny dziennik przedstawia mężczyznę z meksykańskiej wioski. Nagłówek krzyczy; "Diabeł!". Frank przygląda mu się i widzi, że mężczyzna ma strój podobny w kroju, do tego, jaki nosił Steve Rogers. Poznaje Hate-Mongera. Punisher ze złością mówi, że pojedzie do Meksyku i zabije go.

Teraz. Meksyk. Frank jest ciągle przywiązany do pala. Podchodzi do niego Monger. Trzyma w rękach strój Franka, w którym ten przyjechał tu walczyć. Jest podobny do stroju Kapitana Ameryki. Hate mówi Frankowi, że zaraz zginie.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.