Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #2

Mighty Avengers #2

Mighty Avengers #2

[brak tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Ultron powróciła, tak - powróciła gdyż, jak widać na okładce Ultron jest kobietą! Mighty Avengers nie zdążyli jeszcze dobrze się poznać, a już zostają wciągnięci w jedną z najbardziej epickich przygód w historii Mścicieli.

Cytat

Agent: "Baby, You're already famous. You're a %@#&$$ Avenger"
Wonder Man: "No. I was an Avenger. And don't say %@#&$$"  

Streszczenie

Manhattan. Pięćdziesiąt pięć minut przed atakiem Mole Mana. Wonder Man właśnie sprzecza się ze swoim agentem, powodem jest rola w reality show, którą odrzucił. Nie zależy mu na tym, by być sławnym, a jako aktor chce po prostu grać w filmach. Rozmówca kontruje, mówiąc, że jako Avenger już od dawna jest sławny. Simon odpowiada, że w byciu Avengerem nie chodziło o to, aby być sławnym, ale o to aby być częścią zespołu złożonego z ludzi, którzy walczą o wspólną sprawę. Nie chce tego sprzedawać publice i woli zapomnieć o swoim życiu Mściciela i zmienić je w miejsce gdzie może się wykazać jako aktor. Pojawiająca się właśnie za jego plecami Ms. Marvel komentuje, że może po prostu znowu być Avengerem, bo filmy i tak są do kitu.

Czas teraźniejszy. Avengers stoją przed Ultronem, który pojawił się w miejscu Iron Mana. Carol musi siłą zatrzymać wściekłego Aresa, a Wasp pyta się czy zauważyli, że nowy Ultron wygląda zupełnie jak ona tylko z gorszą fryzurą. Mole Man pyta Ultrona czy zniszczenia w jego podziemnym królestwie są jej sprawką. Niewzruszona kobieta odpowiada, że to prawda, ale był to tylko efekt uboczny. Wściekły władca rozkazuje swoim potworom zaatakować, a Ms. Marvel krzyczy w stronę Sentry'ego, żeby ratował Tony'ego, który w jakiś sposób stał się Ultronem [ciało Tony'ego mogło być najprawdopodobniej przeprogramowane ze względu na Extremis i jest teraz połączone z interfejsem zbroi - dop. naukowy Gamart].

Avengers Tower. Pięćdziesiąt pięć minut przed atakiem Mole Mana. Bob spędza właśnie czas z Lindy. Opowiada żonie o tym, że czasami sam nie wie, czym się zająć. W tym mieście dzieje się pięćdziesiat rzeczy na sekundę, którymi musiałby zająć się Sentry i to tylko w tym mieście. Czy napad na bank w Queens jest mniej ważny niż huragan w Luizjanie? Jak ma wybierać w takim wypadku, bo przecież nie może być zawsze tam gdzie jest potrzebny. Żona zwraca mu uwagę, że znowu mówi o Sentrym jak o obcej osobie, a uzgodnili, że ma przestać. Pyta się czy rozmawiał o tym z terapeutą, kiedy pojawiają się Ms. Marvel i Iron Man, który każe mu wkładać kostium ponieważ Bob staje się członkiem nowego składu Avengers. Ku zdziwieniu reszty Lindy wychodzi.

Ms. Marvel nie wie jak mu to powiedzieć, ale chociaż szanuje jego porozumienie z Tonym to Reynolds ją przeraża. Jest potężniejszy niż oni wszyscy razem i na pewno będzie wielką pomocą dla zespołu, ale musi wiedzieć czy może na niego liczyć, kiedy będzie miał jedno ze swoich załamań. Jeśli poczuje, że to wszystko go przerasta ma im natychmiast powiedzieć, nawet podczas walki.

Czas teraźniejszy. Sentry nie zdążył nawet się ruszyć, gdy Ultron z miejsca pokonała wszystkie potwory. Ares ignoruje rozkazy Carol i rzuca się na przeciwniczkę. Danvers nie mając innego wyjścia każe atakować całemu zespołowi, lecz po chwili piorun kładzie na ziemię Boba i Aresa.

Niewzruszona Ultron kontynuuje obrażanie Mole Mana, pytając czy bezpośrednio przyczynił się do powstania potworów, co byłoby kompletnie obrzydliwe, po czym zaczyna niszczyć jego "dzieci". Carol podlatuje do androida pytając się kim jest? W tym czasie Black Widow celuje do niej z karabinu snajperskiego. Nagle Ultron spogląda prosto w celownik.

S.H.I.E.L.D. Helicarrier. Dwadzieścia dwie minuty przed atakiem Mole Mana. Black Widow kolejnymi ciosami kładzie na ziemie kolejnych kadetów, którzy trzymając się za bolące części ciała pytają jak niby to ma ich wytrenować. Natasha odpowiada, że jeśli musi pytać to trening  nie jest skończony. Iron Man, który właśnie się pojawia mówi, że to przez nich siedzi tutaj, zamiast być na jakiejś misji. Każe jej zabrać swój sprzęt i spotkać się z nimi na mostku, ponieważ znowu jest w Avengers. Uśmiechnięta Natasha dziękuje.

Czas teraźniejszy. Ares po raz kolejny chce rzucić się na Ultrona, która coraz bardziej go prowokuje. Na słowa mówiące, że wolała Thora, Ares wyrywa się trzymającym go Simonowi i Bobowi i rzuca się z krzykiem na kobietę. Atak kończy się nim się zaczął ponieważ aura androida niszczy jego broń, a potężny piorun zwala z nóg. Kolejne wyładowania trafiają w jego ciało, gdy w końcu podnosi go Sentry. Kolejny piorun trafia ich obu. Ultron mówi, że ma o nim bardzo interesujące dane i trochę jej zajmie zniszczenie go. Jest dla niej jasnym, że nie rozumieją, co się dzieje i mówi, że będzie gotowa do walki za chwilę. Ms. Marvel każe drużynie się wycofać przy okazji wrzeszcząc na Aresa, że jeśli jeszcze raz zlekceważy jej polecenia to wyleci z zespołu.

Van Dyne Desing Studio, Soho. Czternaście minut przed atakiem Mole Mana. Janet nie odbiera telefonu od Hanka Pyma podczas spotkania z Carol. Danvers zachęca ją do ponownego wstąpienia do zespołu. Wasp odpowiada, że obiecała sobie, że już więcej nie użyje Avengers do ukrycia się przed swoimi życiowymi problemami. Ms. Marvel mówi, że nikt jej nie każe tego robić, chcą tylko, że by robiła to, w czym jest najlepsza. Taka odpowiedź wyraźnie odpowiada Van Dyne.

Czas teraźniejszy. Wasp decyduje się porozmawiać z androidem. Widzi powiązania między sobą, a Ultronem i wydaje jej się, że nic jej nie grozi. Staje przed kobietą i pyta się, dlaczego wygląda dokładnie jak ona. Android odpowiada, że dlatego, że ją kocha. Janet idzie do reszty zespołu i pyta się czy ktoś wie gdzie jest Henry, ponieważ Ultron powrócił. Zniszczy świat i zabił Tony'ego Starka, aby móc tego dokonać.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.