Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #541

Amazing Spider-Man #541

Amazing Spider-Man #541

"Back in Black" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Kula snajpera zmienia wszystko w życiu Petera Parkera. Nic nie powstrzyma odzianego w czarny kostium Spider-Mana przed odnalezieniem osoby, która pociągnęła za spust, a nawet dalej, tego, który wydał zlecenie.

Cytat

Kingpin: "But I don't die. It would be a violation of the laws of nature, Mr. Parker."
Peter: "In the last 48 hours, I've broken just about every law there is, Mr. Fisk. What's one more?"

Streszczenie

Kingpin, siedząc w więziennej celi, rozmawia przez telefon z Peterem. Oznajmia mu, że nie może spełnić jego prośby i nie zginie, gdyż to nie działa w ten sposób. Ma ludzi, którzy giną i zabijają dla niego. On sam nie może zginąć, gdyż było by to naruszenie praw natury. Parker oświadcza, że w ciągu ostatnich 48 godzin złamał tak wiele praw, że jedno nie zrobi dla niego różnicy, po czym odkłada słuchawkę. Zrywa pajęczynę z twarzy oprycha, po czym każe mu wyśpiewać wszystko co wie, ostrzegając, że potrafi wykryć każdego jego kłamstwo. Blef spełnia swoją rolę i mężczyzna mówi, iż mieli polecenie zabicia Martino, ponieważ wiedział o czymś, o czym miał wiedzieć tylko Fisk. Peter widząc przerażenie w jego oczach jest pewien, że mówi prawdę. Obiecał sobie, że zabije każdego zamieszanego w postrzelenie May, jednak ten zbir jest tylko marionetką w rękach Kingpina, aczkolwiek musi za jego pomocą przesłać "wiadomość". Nagle słyszy kroki zbliżającej się MJ, aby chronić miejsce jej pobytu, szybko chwyta oprycha i ucieka.

W więzieniu Kingpin rozmawia ze strażnikiem, Charliem. W trakcie rozmowy zaczyna niszczyć wszystkie znajdujące się w celi przedmioty, opowiadając, iż w czasach starożytnych pojmany król był więziony dopóty, dopóki nie został za niego zapłacony okup odpowiadający wartości króla. Kończąc swoją wypowiedź trzyma w rękach prześcieradło wypełnione dolarami. Zwraca się do strażnika, iż po udzielonej lekcji historii powinien już wiedzieć, co Fisk trzyma właśnie w rękach. Zszokowany Charlie pyta, czy to okup za króla? Kingpin potwierdza, dodaje, że jego adwokat wspomniał ostatnio, że jest szansa na jego wcześniejsze zwolnienie [więcej na ten temat w Daredevil #92 i #93 - Foxdie], więc te pieniądze nie będą już mu potrzebne i może przeznaczyć je na coś innego. Podaje strażnikowi pieniądze mówiąc, aby podzielił się nimi ze swoimi kumplami z nocnej zmiany i przekonał ich, aby tej nocy spoglądali w inną część więzienia. Sugeruje też, aby ulokowali swoje pieniądze gdzieś, gdzie ich przełożeni nie będą grzebać, dla przykładu w Szwajcarii. Druga prośba sprowadza się do rzeczy, które mu odebrano, kiedy zamknięto go w więzieniu. Chce, aby Charlie przyniósł mu jego ubranie.

W kanałach Jim, oprych którego złapał Peter, wisi przyczepiony nogami do sufitu, a pod nim kłębi się masa szczurów. Parker wyjaśnia, że zgodnie z daną sobie obietnicą powinien go teraz zabić, ale w końcu zdecydował, że nie powinien sobie brudzić rąk kimś stojącym tak nisko w łańcuchu pokarmowym. Jim zaczyna krzyczeć o pomoc. Peter siedzi na rozciągniętej w kanale pajęczynie i wyjaśnia mu, jak wygląda łańcuch pokarmowy i jak w tym wypadku starsza bezbronna kobieta była ofiarą dla człowieka z karabinem, pełniącego rolę drapieżnika. Szczury zaczynają obłazić oprycha. Peter pyta się o kolejny przykład ofiary i drapieżnika. Przerażony mężczyzna prosi o uwolnienie i obiecuje zrobić wszystko. Parker rzuca pokrywą śmietnika, zrywając pajęczynę. Mówi, że ma przekazać każdemu, ludziom z którymi pracuje i wszystkim dookoła, aby każdy wiedział, że jego rodzina jest poza ich zasięgiem i nikt nie ma prawa ich tknąć. Niech zrozumieją, że ktokolwiek spróbuje ruszyć ofiary z dołu łańcucha pokarmowego, automatycznie sam stanie się ofiarą, a w tym wypadku to ani szczury, ani ludzie z bronią nie są drapieżnikami, tylko on.

W szpitalu Mary Jane siedzi przy łóżku May, gdy zjawia się Peter. MJ zasłania kotary. Stan ciotki do tej pory nie uległ zmianie na lepsze i jedynie maszyny podtrzymują ją przy życiu. Mary Jane oznajmia, że to nie koniec ich zmartwień. Wszystkie pieniądze, jakie wyciągnęła, rozchodzą się zastraszającym tempie. Prywatna sala i dodatkowa opieka dużo kosztują i to tylko kwestia czasu, zanim zacznie im brakować gotówki. Peter mówi, że jakoś zdobędzie więcej pieniędzy. MJ dodaje, że większym problemem jest, iż płacą za wszystko gotówką. Wszyscy płacą za leczenie poprzez ubezpieczalnie, chyba że chcą się ukryć przed prawem lub kimkolwiek innym. Im więcej gotówki wydają na leczenie May, tym bardziej przykuwają uwagę innych. Gdy już wszyscy się połapią kim jest, dojdą także i do Petera, a wtedy sprowadzą na siebie tylko więcej złych ludzi. Peter myśli przez chwilę, po czym przypomina sobie, jak bardzo dawno temu [w The Amazing Spider-Man #10 - historyk Foxdie] lekarz wykonał transfuzję jego krwi dla May, co uratowało jej życie. MJ dodaje jednocześnie, że napromieniowanie w jego krwi prawie ją zabiło i musiał wtedy podjąć się radykalnych środków, aby zapobiec jej śmierci [w The Amazing Spider-Man #31-33 - Foxdie]. Peter pamięta o tym, ale jeśli serum, które uratowało ją, miało długotrwały efekt, to może pozwolić na przyjęcie jego krwi teraz. Poza tym, podczas poprzedniej transfuzji oczyszczono ją zostawiając jedynie czerwone krwinki, gdy jego białe krwinki mogłyby zapobiec niechcianej reakcji. Musi więc to być bezpośrednia transfuzja z jednego ciała do drugiego, bez jakiejkolwiek ingerencji. Mary Jane pyta go, czego potrzebuje.

MJ przynosi ze szpitalnego magazynu wszystkie rzeczy potrzebne do transfuzji, po czym Peter przystępuje do działania. Efekt powinien być widoczny dość szybko. Po transfuzji Parker chce wyjść, by uporać się z resztą problemów. Mary Jane próbuje go zatrzymać, gdyż jest teraz zbyt osłabiony. Do drzwi puka pielęgniarka, w tym czasie Peter wymyka się przez okno.

W więzieniu na wyspie Rykera otwierają się wszystkie cele bloku D i zapalają się światła. Zdziwieni tym zajściem więźniowie powoli wychodzą na korytarz. Wilson Fisk otwiera pudło ze swoimi rzeczami siedząc w swojej celi. Wyciąga z niego biały garnitur i muszkę. Peter siedząc na przystani przed więzieniem zakłada maskę. Fisk zakłada swoje ciuchy. Strażnicy nie zwracają uwagi na wkradającego się do więzienia Spider-Mana. Wilson idzie więziennym korytarzem, uderzając rytmicznie w ziemię swoją laską. Zatrzymuje się na środku, otoczony przez innych więźniów i staje twarzą w twarz ze Spider-Manem. Ten oświadcza mu, że to koniec jego drogi.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #541 Amazing Spider-Man #541

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.