Avalon » Serie komiksowe » X-23: Target X » X-23: Target X #6

X-23: Target X #6

Postacie
Zapowiedź

Facility odebrali bohaterce wszystko. Teraz nadszedł czas zapłaty. Pora dojść do samego Ľródła problemu. Mężczyzny, którego DNA zgotowało jej ten żywot. Wolverine powinien mieć się na baczności.

Cytat

Laura: "We are weapons!"

Streszczenie

Trwają kolejne minuty przesłuchania X-23. Captain America pyta, czy udała się do Instytutu Xaviera i czy zrobiła to w poszukiwaniu Wolverine'a. Odpowiedź brzmi "tak" na oba pytania. W tym czasie, Matt Murdock zapoznaje się z rzeczami osobistymi Laury, którymi są chociażby broń, pieniądze czy dokumenty. Intryguje go zaś mocno zniszczony egzemplarz "Pinokia". Jak się okazuje, tę książkę czytała Laurze jej matka. Następną ciekawą rzeczą jest list od matki dziewczyny, który jest niestety na tyle zakrwawiony, że nieczytelny. Po chwili, zniecierpliwiony Captain America kieruje rozmowę z powrotem na, jego zdaniem, właściwe tory, więc X wraca wspomnieniami do Instytutu Xaviera.

Laura przez cały czas z ukrycia obserwowała szkołę, a w szczególności Logana. Przez fakt obecnych tam 9 telepatów oraz wielu innych mutantów, zaskoczyć Wolverine'a samego okazało się bardziej niż trudne. Pewnego dnia jednak, bohater wyczuł dziewczynę i opuścił szkołę, jakby wiedząc, że ona podąży za nim. Na swym motorze pojechał w tereny granicy U.S.A. z Kanadą, gdzie w małym wąwozie rozpalił ognisko. Kiedy Wolverine głośno ujawnia, że już godzinę temu wyczuł, że Laura go obserwuje, bohaterka przystępuje do ataku. Na początku, Rosomak wyraźnie unika walki, tylko się broniąc. Traci cierpliwość, gdy zostaje czysto trafiony pazurami przeciwniczki, w paru miejscach jednocześnie. Rozpoczyna się zażarta potyczka. Bohaterka, sprytnym posunięciem łapie w garść piach i przy kontakcie wciera w krwawiące rany Logana. Tym sposobem, rany nie zabliźnią się, a Wolverine wykrwawi się na śmierć. Po jeszcze paru morderczych cięciach, X-23 ma swego rywala na łopatkach. Dziewczyna zaczyna krzyczeć, że musi zabić go oraz siebie, gdyż są jedynie bronią, która musi zostać powstrzymana. Logan łapie ją jednak za rękę, twierdząc, że nie pozwoli jej się zabić, gdyż to nie ona wybrała sobie takie życie. Leżąc już w kałuży krwi, wyjawia, że jej matka wysłała mu kiedyś list z wszystkimi wyjaśnieniami, na wypadek, gdyby sama nie przeżyła. Już w pokojowej atmosferze, przy ognisku, Rosomak przekonuje Laurę, by ta udała się z nim do Instytutu, gdyż jest tam ktoś, kto może jej pomóc. Nagle, rozmowa zostaje przerwana pojawieniem się helikopterów S.H.I.E.L.D.. Logan przyjmuje na siebie serię z karabinu i każe dziewczynie uciekać. Po kilku przebiegniętych metrach, X-23 zostaje dosłownie skoszona przez tarczę Captaina, który pojawia się znikąd i ogłasza jej, że jest aresztowana.

Z powrotem podczas przesłuchania, Matt twardo wyraża swój pogląd, że dziewczyna powinna zostać z Wolverinem. Na odpowiedź Steve'a, że jest masową morderczynią i musi odpowiedzieć za swoje czyny, Murdock pokazuje mu kopię listu, w którym to matka Laury, Sarah, bierze na siebie wszystkie zbrodnie jej córki. Daredevil wie, że jeśli Rogers przekaże ją S.H.I.E.L.D., oni także użyją jej jako broni. Kapitan stoi jednak stanowczo przy swoim i zabiera bohaterkę, by stanęła przed sądem, przepraszając przy tym zdenerwowanego Matta, że wplątał go w tę całą sprawę.

12 godzin później, Captain wjeżdża, wraz z siedzącą obok spętaną Laurą, jeepem do jednej z baz S.H.I.E.L.D.. Jeszcze raz ze smutkiem stwierdza, że nie ma innego wyboru i musi ją oddać w ich ręce. Gdy spogląda na nią, coś się w nim jednak przełamuje.

Później, na stacji autobusowej Greyhound w Waszyngtonie, Captain puszcza Laurę wolną. Dziewczyna nie rozumie jego nagłej zmiany zdania co do jej osoby, a wtedy Rogers wyjawia, że nie dopuści, by ta była znowu wykorzystywana. Chce, by zbudowała sobie normalne życie i pojechała do Logana. Wchodząc do autobusu, X-23 słyszy, jak matka pyta swego małego syna, jak inaczej można nazwać ptasi pazur. Dziecko spogląda na bohaterkę i odpowiada "szpon"(z angielskiego "talon"). Kiedy Laura siada i zaczyna czytać list od jej matki, łzy ciurkiem płyną jej po policzkach.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

X-23: Target X #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.