Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #199

X-Men #199

X-Men #199

"CONDITION CRITICAL" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Do magicznego wydania 200 pozostał jeden numer i oby Rogue i Cable tyle wytrzymali.

Cytat

Iceman: "Minus two hundred. The superconductivity threshold."
Cable: "Iceman, that's enough."
Iceman: "You worried about the repair bill?"
Cable: "Yes."
Iceman: "Then give them the high sign. And start praying."

Streszczenie

X-Men kontynuują pojedynek z Hecatombem. Karima próbuje wylądować Conquistadorem, na który mutanci planowali ewakuować ludność cywilną wyspy Providence, jednak kontrolę nad nim przejął uwolniony w niewyjaśniony sposób Creed. Ten teraz beztrosko przygląda się z kokpitu statku zmaganiom X-Men. Za chwilę jednak pojazd traci stabilność i ku zaskoczeniu Sabretootha bezwładnie opada w kierunku Hecatomba. Obserwujący to z wyspy mutanci nie kryją zaskoczenia takim obrotem sprawy. Za chwilę dochodzi do eksplozji w wyniku zderzenia Conquistadora z Hecatombem. Wyjaśnia się też przyczyna ostatniego lotu byłego już statku X-Men. Za wszystko odpowiedzialny jest Cable, który teraz dzieli ciało z Mummudrai, Urizen. Dzięki temu połączeniu stał się on dużo potężniejszy, odzyskał też telekinetyczne zdolności. Jak się jednak okazuje, nawet ważąca sto pięćdziesiąt tysięcy ton konstrukcja zrzucona na głowę Hecatomba nie była w stanie skutecznie go powstrzymać. Nathan postanawia zrobić to na własną rękę, a pozostałym X-Men sugeruje oddalić się na bezpieczną odległość. Summers próbuje przedostać się do wnętrza przeciwnika. Udaje mu się, tu jednak natrafia na silny opór w postaci świadomości niezliczonych istot, które Hecatomb zdołał wchłonąć w trakcie swej egzystencji. W starciu przeciwko tym przeważającym siłom Nathan i zespolony z nim Mummudrai muszą uznać wyższość wroga. Za chwilę pojawia się i sam właściciel organizmu i z całą bezwzględnością atakuje intruzów. W efekcie dochodzi do rozdzielenia świadomości Summersa i Mummudrai, który następnie zostaje skonsumowany przez Hecatomba, zaś sam Cable znajduje się teraz w wielkim niebezpieczeństwie. Z opresji ratuje go Cannonball, który dosłownie wyciąga Nathana z wnętrza obcej istoty.

Tymczasem w szpitalu Rogue budzi się ze śpiączki. Błagalny głos Cable’a wypełnia głowę dziewczyny. Ta podejmuje decyzję by ruszyć na ratunek. Opiekująca się nią pielęgniarka stanowczo sprzeciwia się temu postanowieniu i próbuje zatrzymać dziewczynę. Czyni to jednak na tyle niefortunnie, że dotyka Annę gołą ręką, co kończy się utratą przez pielęgniarkę życia, gdy Rogue przejmuje jej świadomość i wspomnienia. Przybyła pani doktor przypomina dziewczynie o wirusie, który wobec tak nieodpowiedzialnego zachowania może poczynić w ciele Rogue potworne spustoszenie. Anna pozostaje jednak nieugiętą i już po chwili leci w kierunku walczących.
Na miejscu śladem Nathana dostaje się do środka Hecatomba. Jednak równie szybko zostaje wyrzucona z wnętrza obcego. Ta krótka chwila fizycznego kontaktu wystarczyła jednak, by zarazić Hecatomba wirusem jątrzącym ciało Rogue. Teraz obcy przygotowuje się do autodestrukcji. By temu zapobiec Iceman zamraża wroga. Stale obniżająca się temperatura osłabia metalową powierzchnię Hecatomba. Gdy już całą okolicę spowija lodowa powłoka, z powietrza atakują Sam i Karima. Następuje potężny huk i olbrzymia eksplozja. Po wspólnej akcji mutantów wyspę Providence zdobi pokaźnych rozmiarów krater. Doszedłszy do siebie X-Men rozglądają się po okolicy. Ku zdumieniu wszystkich Rogue okazuje się być całkiem zdrowa. Wirus zniknął. Jakkolwiek jednak fizycznie sprawna, dziewczyna ma za sobą traumatyczne przeżycia, co nie pozostaje bez wpływu na jej psychiczną kondycję. Przyglądając się zniszczeniom X-Men zastanawiają się teraz, gdzie też mógł podziać się Creed.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #199 X-Men #199

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.