Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #19

X-Factor vol. 3 #19

X-Factor vol. 3 #19

"X-Cell" - part 2

Postacie
Zapowiedź

W tym konflikcie stoją dokładnie po środku. Po jednej stronie populacja EX-Mutant Town w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z drugiej rząd gotowy do podjęcia zbrojnej akcji. Czy w tym zamieszaniu Madrox powie prawdę o wydarzeniach po M-Day i co ważniejsze, czy ktoś mu uwierzy?

Cytat

Monet: "You're bleeding badly. She may have severed an artery."
Terry: "Thank god, red goes with my outfit."

Streszczenie

Rictor zagryza zęby z powodu bólu w podbrzuszu i przysięga, że Blob pożałuje tego ruchu. Dopiero teraz zauważa, że coś się stało z duplikatem Madroxa, a gdy pyta o co chodzi, dowiaduje się, że trucizna z ostrza Fatale powoli go zabija. Kiedyś, Jamie zmusiłby go do stworzenia kolejnych kopii, w których trucizna rozproszyłaby się, aby mógł zaabsorbować wszystkie kopie nie ryzykując własnego zdrowia, jednak teraz waha się przed takim rozwiązaniem, ponieważ duplikaty są zbyt nieprzewidywalne. Jakby tego było mało, duplikat nie chce współpracować i wygłasza mądrości zen na temat śmierci. Zauważa, że jego kopie często ostatnio przejawiają obsesję śmierci, a sam też kilka razy mocno ryzykował. Nie ma jednak czasu na zastanowienie, bo Rictor pogania go, decyduje się więc wchłonąć duplikat i sam osuwa się na ziemię bez przytomności.


Kilka ulic dalej, Rahne i Guido szukają śladów. Ona obwąchuje alejkę, w której wcześniej natknęli się na Crossa, a kiedy on po raz kolejny pyta, czy coś znalazła, wybucha i krzyczy, że słyszała go za pierwszym razem, bo w końcu ma wyostrzone zmysły. Guido zauważa, że kiedy jest w wilczej formie zachowuje się trochę inaczej - zupełnie jakby miała pozostać w tej postaci na zawsze. Rahne odpowiada, że ją również to martwi, ale to nie jest właściwy moment na rozmowy, bo właśnie znalazła trop.


Niedaleko, Siryn próbuje przekonać Marrow do pokojowego rozwiązania konfliktu, grożąc jej subtelnie. Monet bynajmniej nie pomaga podkreślając, że w każdej chwili mogą spuścić im łomot, ale dopiero kiedy wspomina, że ludzie z rządu zainteresowali się X-Cell pojawia się problem, bo tamci zarzucają X-Factor, że zbyt łatwo podporządkowują się rozkazom jak na grupę, która ogłasza się obrońcami praw mutantów. Terry proponuje, żeby porozmawiali o tym później, ale kiedy próbuje złapać Marrow za rękę, ta wysuwa z bransolety ostrze, które wbija jej w ramię. To tylko denerwuje Siryn, ale zanim odpowie krzykiem, Blob przyciska ją do ziemi swoim ciałem. Monet rusza na pomoc, ale Fatale trafia ją z miotacza energii. Terry sama uwalnia się od Boba krzykiem, który wysyła go w powietrze.


Jej krzyk dociera do Rictora, który próbuje postawić na nogi Madroxa. Jamie w końcu budzi się i stwierdza, że połączenie z duplikatem wystarczyło, żeby rozproszyć truciznę i chociaż wciąż jest osłabiony, decyduje się ruszyć na pomoc koleżankom. Zanim jednak opuści uliczkę, spada na niego spada Blob.


Monet stawia sobie za cel zwiększyć liczbę połamanych kości Fatale, ale jej atak sprawia, że jeden z niecelnych strzałów tej drugiej ogłusza Rictora, który właśnie pojawił się na miejscu. Marrow próbuje pomóc koleżance, ale kolejny krzyk Siryn rzuca ją na budynek i pozbawia przytomności. Monet twierdzi, że poradziłaby sobie sama, ale Terry przypomina, że wciąż są drużyną. Jednak gdy to mówi, chwieje się na nogach, bo okazuje się, że jej rana jest poważniejsza, niż się wydawało i może nawet mieć uszkodzoną tętnicę. M. próbuje zatamować krwawienie na tyle, żeby zabrać ją do biura, podczas gdy Theresa wyrzuca z siebie nerwowe dowcipy. Tymczasem, jakiś mężczyzna wciąga Rica do alejki i oddala się, zarzuciwszy go sobie na plecy.


Layla próbuje dogadać się z Nicole, a przynajmniej wysłuchać jej opowieści i dopasować ją do wielkiego schematu, w którym tylko ona się orientuje. Przypomina sobie, że Monet ma siostrę o imieniu Nicole i zgaduje, że stąd wziął się jej nagły przypływ sympatii. Nicole zauważa, że mają w kuchni nową posadzkę, więc Layla od niechcenia wyjaśnia, że musieli ją wymienić po tym jak awaria instalacji elektrycznej spaliła jednego gościa, który z nią zadarł [X-Factor #3 - Gil]. Słysząc to, Nicole pospiesznie oddala się.


Rahne i Guido docierają po tropie Crossa do budynku, w którym Quicksilver urządził swoją siedzibę. Guido przypomina o zachowaniu ostrożności, ale zanim jeszcze ruszą w stronę budynku, owijają go jakieś mechaniczne zwoje i wciągają na dach. Co prawda nie kojarzy swojego przeciwnika, ale jest pewien, że kilka ciosów wystarczy, żeby go załatwić. Abyss przedstawia się więc, ale zamiast wysłuchać odpowiedzi, wyrzuca Guido daleko od siebie. Rahne mogła tylko przyglądać się temu z ulicy, ale teraz wyczuwa znajomy zapach, w który nie chce nawet uwierzyć. Kiedy się obraca, zauważa Reapera, który niesie nieprzytomnego Rictora. Tamten ostrzega ją, żeby się nie zbliżała, ale ponieważ Wolfsbane nie zamierza posłuchać, rzuca Rica na ziemię i formuje ze swoich cybernetycznych ramion ostrza. Rahne powala go kilkoma ciosami, ale wtedy zjawia się Callisto, która atakuje ją serią ostrzy i oskarża, że stoi po niewłaściwej stronie. Słysząc teorię, że to rząd pozbawił mutantów ich zdolności, Rahne próbuje wyjaśnić co zaszło naprawdę, ale zanim powie cokolwiek, pojawia się Quicksilver, który samym chwytem pozbawia ją przytomności i cofa do ludzkiej postaci. Następnie każe swoim kompanom pozbyć się jej, a kiedy Reaper proponuje wykorzystać ją jako zakładnika, przypomina mu, że jeśli chcę jego pomocy, muszą być posłuszni. Calisto i Reaper postanawiają więc wrzucić Rahne do najbliższego kanału i przy okazji znajdują przy niej karteczkę z adresem, którą dostała od Layli. Tymczasem Pietro wciąga Rictora do budynku.


Terry wierci się i marudzi, kiedy Madrox próbuje zaszyć jej ranę i ciągle powtarza, że powinni ścigać pozostałych członków X-Cell. On twierdzi jednak, że wszystkiego mogą się dowiedzieć od Bloba, który jest teraz ich zakładnikiem. Monet nie może się już doczekać, kiedy będzie mogła wziąć go na telepatyczne tortury i ze szczegółami opisuje, co zamierza zrobić. Kiedy Nicole pyta, czy zawsze tyle się tu dzieje, Layla stwierdza, że to raczej wyjątkowo nudny dzień.


Rictor budzi się i zauważa, że Pietro siedzi przy jego łóżku. Kiedy orientuje się gdzie jest, Quicksilver mówi, że znalazł go nieprzytomnego na ulicy i dodaje, że to doskonały moment, bo ma do niego interes. Ric twierdzi, że musi wracać do bazy, ale Pietro mówi, że wie jak mogą wspólnie ocalić wszystkich byłych mutantów. Rictor przypomina, że wcześniej uważał ich za niegodnych pomocy, ale tamten twierdzi, że mogą to zmienić wspólnie, dzięki więzi, jaką Ric ma z matką ziemią. Słysząc, ze jest kluczem do ocalenia całej rasy, Rictor postanawia zostać i wysłuchać go.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #19 X-Factor vol. 3 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.