Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Power » Ultimate Power #6

Ultimate Power #6

Postacie
Zapowiedź

Wspaniali bohaterowie dwóch wymiarów kontynuują swoją historyczną walkę spowodowaną eksperymentami młodego Reeda Richardsa. Kiedy będzie już po wszystkim, czy któraś z Ziem ocaleje? Nie ma nic lepszego niż Squadron Supreme walczący ze śmietanką Ultimate Marvela.

Cytat

Reed Richards: "Are you calling me a liar, Dr. Burbank?"
Emil Burbank: "You're the one that can make your nose grow, Pinocchio. You tell me." 

Streszczenie

Ultimates i ich sprzymierzeńcy ruszają do walki ze Squadronem Supreme. Nawet Nick Fury, który w swoim życiu widział już wiele, jest pod wrażeniem tego widoku. Doctor Spectrum realizuje przyjęty plan obrony i pierwszego do ataku wysyła Blura. Kapitan Ameryka odpowiada na to wypuszczeniem w bój Quicksilvera. Wszyscy inni widzą jedynie wir wytworzony przez parę walczących, ale w rzeczywistości pomiędzy Stanem i Pietrem toczy się brutalny pojedynek. Pułkownik Ledger strzela w kierunku intruzów, ale wiązka zostaje zneutralizowana przez Iron Mana. Tony domaga się, żeby Spectrum pokazał coś więcej niż zabawki od jubilera. Zarda staje naprzeciw Bena Grimma, który mówi jej, że ma zasady i nie bije kobiet. Ona wobec tego uderza go, ale wtedy Ben kończy oznajmiając, że jego zasady nie dotyczą porywaczy jego przyjaciół i rusza do walki.

Wewnątrz kompleksu, Reed znajduje doktora Burbanka, który zaprasza go do pokoju na rozmowę. Richards mówi, że muszą powstrzymać walkę i proponuje, żeby Emil go wypuścił, a on wytłumaczy jego przyjaciołom, że zgodził się na swoje aresztowanie. Burbank nie wierzy Reedowi, na co ten odpowiada, że gdyby dobrowolnie się nie poddał, to by go nie utrzymali jako więźnia. Chcąc to udowodnić, uwalnia się z kajdan. Emil spokojnie tłumaczy Richardsowi, że i na to jest przygotowany. Wynalazł gaz, którego nie da się wykryć, a który pozbawia przytomności każdego, kto jest poddany jego działaniu przez kilka chwil, a nie jest chroniony filtrami. Takimi, jakie Burbank ma umieszczone w swoim nosie. Reed rzuca się na niego, ale jest już za późno i po chwili pada na podłogę.

Nick zauważa Scarlet Witch na pokładzie Helicarriera i pyta się jej, dlaczego nie walczy. Wanda odpowiada, że jedna ze Squadronu, Arcanna Jones również dysponuje mocami związanymi z magią. Ostrzega więc Fury’ego, że ich starcie może doprowadzić do zniszczenia całego świata. Pułkownik zastanawia się przez chwilę, po czym stwierdza, że to nie jest jego Ziemia i każe Scarlet Witch wracać do walki, ponieważ jej towarzysze jej potrzebują. Po odejściu Wandy, Nick pyta się, czy wszyscy z obu stron zaangażowani są w walkę. Słysząc, że jedynie Spider-Man się gdzieś zapodział, każe czekać na rozkazy, po czym opuszcza mostek. Najpierw uzbraja się po zęby, a następnie idzie do pomieszczenia, w którym wcześniej rozmawiał z tajemniczą postacią. Mówi człowiekowi w płaszczu, że teraz jest dobry moment, aby odzyskać sondy wysłane przez Reeda. Nieznajomy pyta się, co z bohaterami. Fury stwierdza, że uratuje kogo będzie mógł, ale nie oni są najważniejsi w tym zadaniu. Postać w płaszczu mówi, że Nick również nie jest, po czym poraża go wystrzałem energii. Fury odpowiada ogniem z karabinu, ale ponowny atak pozbawia go przytomności. Żołnierze S.H.I.E.L.D. słysząc strzały spieszą swemu dowódcy na pomoc, ale oni również zostają pokonani przez moc tajemniczej osoby. Zakapturzona postać następnie przerywa wystrzałem energii pojedynek Quicksilvera i Blura, rozdeptuje miniaturowych Toma Thumba i Wasp oraz pozbawia przytomności Arcannę i Scarlet Witch.

Doctor Spectrum i Iron Man zdają się mieć podobny poziom mocy i ich walka jest wciąż nierozstrzygnięta, ale nagle kryształ przejmuje kontrolę nad Joe, ponieważ wyczuwa obecność wroga, który stanowi zagrożenie dla Squadronu. Tymczasem Zarda dusi Bena, ale przerywa jej Ledger i zabiera ją ze sobą. Grimm próbuje się podnieść, ale zostaje trafiony wystrzałem energii. Zanim traci przytomność, rozpoznaje swojego napastnika i nie wierzy, że go widzi.

Spider-Man budzi Fury’ego, który od razu zaczyna strzelać, więc Peter musi zabrać mu broń. Mówi mu, że wiedział, że pułkownik coś ukrywa. Ten każe mu zejść z drogi, zanim wszyscy uczestnicy misji zginą. Biegnąc na mostek mówi, że nie może pozwolić „jemu” zdobyć sond. Spider-Man pyta się, o kim Fury mówi, na co pułkownik każe pokazać na monitorze anomalię wykrytą przez załogę. Peter stwierdza, że mają przechlapane, ponieważ nad ciałem nieprzytomnego Bena Grimma stoi Doctor Doom, gotowy do rozpoczęcia podboju tego świata.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Power #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.