Avalon » Serie komiksowe » Omega Flight » Omega Flight #2

Omega Flight #2

Omega Flight #2

"Alpha to Omega" - Part 2 of 5

Postacie
Zapowiedź

Trwa napływ superbohaterów do Kanady, który wzmacnia skład Omega Flight. Do grupy dołącza U.S. Agent, który ratuje Toronto przed kataklizmem.

Cytat

Arachne: "Omega Flight calls, flyboy. Time to serve the white and red."

Streszczenie

Rezerwat Indian Sarcee. Agent Brown powiadamia Elizabeth Twoyoungmen o tym, co stało się z Sasquatchem [w poprzednim numerze – przyp. S_O]. Liz wyrzuca sobie, że odrzuciła jego ofertę przyłączenia się do nowej drużyny. Agent stwierdza, że Omega Flight zbiera się w tej chwili, jednak Indianka podkreśla, że chce jedynie pomóc w znalezieniu i uratowaniu jej przyjaciela i nie ma zamiaru dołączać do zespołu. Na razie Brown zaprasza ją do helikoptera, gdzie będą mogli przeprowadzić odprawę. Talisman zamierza jednak wykorzystać własne źródła.

Odwiedza na planie astralnym zniszczone miasto. Pyta jednego z przechodniów, czy widział Sasquatcha, ten jednak szybko odpowiada, że nie, po czym stara się jak najszybciej oddalić. Talisman wyczuwa jednak jego kłamstwa i atakuje go, każąc mówić prawdę, jednak ten tylko krzyczy, że jeśli to zrobi, „oni” przyjdą po niego. Nagle, kobietę atakują pojawiające się znikąd niezliczone zastępy demonów. Ratuje ją jednak ta sama śnieżna sowa, z którą wcześniej rozmawiała w swojej wizji [i nosząca ślady podobieństwa do Snowbird, innej członkini Alpha Flight – przyp. S_O]. Wybuch strąca je jednak z nieba, a Liz ląduje przy leżącym nieruchomo ciemnoskórym żołnierzu. Nazwisko wygrawerowane na nieśmiertelniku brzmi „Simon Walters”...

Nazwisko to wypowiada na głos w rzeczywistości, stwierdzając przy tym, że muszą go znaleźć. Agent Brown poszukuje jego danych przy pomocy pokładowego komputera. Jak się okazuje, był amerykańskim żołnierzem, ale od jakiegoś czasu nie żyje. Pyta, w jaki sposób to im pomoże.

Chatka na odludziu. Bulldozer wychodzi z głębokiej dziury, którą właśnie wykopał, a Thunderball wrzuca na jej dno nieprzytomnego Sasquatcha i mówi, że ich więzień nie będzie miał ochoty na wspinaczkę, kiedy już z nim skończy. Wrecker stwierdza, że on i reszta drużyny pójdą zdobyć trochę gotówki, i życzy Franklinowi dobrej zabawy.

Przez okno jednego z wieżowców w Toronto wylatuje okładany przez Daisy USAgent. Po twardym lądowaniu na jednym z dachów wściekła siłaczka odrzuca herosa, jednak ten odbija się od ściany innego budynku i kopie obunóż skaczącą w jego stronę łotrzycę. Oboje spadają na ulicę poniżej, ciągle walcząc, a w końcu lądują na vanie. USAgent okłada przeciwniczkę swoją energetyczną pałką, jednak gdy jego uwagę odwracają przechodnie komentujący „Captaina Americę” walczącego z laską, Daisy odrzuca Walkera i łapiąc zniszczony wóz, stwierdza, że chciała tylko usunąć historię swojego konta. Zamierza się, by zmiażdżyć mężczyznę autem, jednak jej ręka zostaje przymocowana do zderzaka psychokinetyczną pajęczyną. Wrak spada na nią samą, a Arachne siada na masce samochodu i obwieszcza USAgentowi, że nadszedł czas na służbę Kanadzie.

W dziurze Thunderball torturuje Sasquatcha. Chce zmusić go do krzyku, jednak Walter tylko patrzy na niego spode łba. Gdy Franklin zamierza się hakiem na swoją ofiarę, Wrecker, który właśnie wrócił razem z kompanami, stwierdza, że źródełko wyschło i czas się wybrać gdzie indziej – do Toronto.

Czarnoskóry mężczyzna siedzi w autokarze. W notesie, który trzyma, znajduje się rysunek gigantycznej włochatej bestii i równie wielkiej bramy stojących nad miastem. Patrząc na znajdującą się z prawej strony rysunku sowę, głośno zastanawia się, co ona może mieć z tym wspólnego. Pasażer siedzący obok niego pyta, czemu zawsze musi siedzieć koło czubków, po czym zmienia miejsce, nazywając współpasażera dziwakiem. Mężczyzna, patrząc na tablicę witającą podróżnych w Toronto, stwierdza, że to tylko część jego dziwaczności...

W Ottawie agent Brown i Elizabeth wchodzą do kwatery głównej CSIS. Sekretarka informuje mężczyznę, że Tony Stark już się z nimi połączył, więc Brown zaprasza bohaterkę do sali konferencyjnej. Tam wita widocznych na ekranie Iron Mana i Ms. Marvel. Talisman pyta tylko, co oni tu robią, na co Carol twierdzi, że chcą pomóc. Liz zaprzecza jednak – chcą ukryć bałagan, który wywołali. Pyta, czemu za każdym razem, kiedy Ameryka nawali, Kanada musi za to płacić? Przypomina, że w jej kraju Akt Rejestracji Superbohaterów obowiązuje od lat. Tony stwierdza, że Akt chroni zwykłych obywateli, jednak Talisman nie daje się przekonać. Stark daje za wygraną i zmienia temat. Mówi, że zdaje sobie sprawę z zalewu superłotrów i jako dyrektor S.H.I.E.L.D. ma zasoby, żeby nad tym zapanować. „Zasobami” tymi okazuje się być Arachne, która razem z córką zjawia się w pokoju. Wita się z Liz i mówi, że zgadza się z jej poglądami na temat Aktu Rejestracyjnego i w sumie dlatego tu jest. Wkraczający do sali jako następny USAgent stwierdza jednak, iż jest tu dlatego, że jest zdrajczynią. Talisman nie może uwierzyć, że podróbka Captaina America ma przewodzić kanadyjskiej drużynie, ale agent Brown tłumaczy, że dowódcą miał być Sasquatch. USAgent dodaje, że to jeszcze nic, bo następny członek grupy zwali ją z nóg. Kobieta z niedowierzaniem patrzy na wspomnianą osobę...

Królewskie Muzeum Ontario, Toronto. Czarnoskóry mężczyzna siedzi na ławie przed dwoma wielkimi głazami zastanawiając się, co właściwie tu robi. W notesie, pod wielką bramą rysuje łom...

Ulicami Toronto idzie Wrecking Crew. Podczas gdy Thunderball pokazuje przechodniom pobitego i związanego Sasquatcha, Wrecker tłumaczy Piledriverowi, że nie sprowadziły go tu „głosy”, jak żartuje rozmówca, lecz uczucie bycia wzywanym, tak jak wtedy, gdy otrzymali swoją moc od Karnilli [a było to w Thor #148 – przyp. S_O]. Bulldozer w końcu się denerwuje i pyta, gdzie jest to całe muzeum, do którego idą. Wrecker proponuje „spytać” strzelających do nich policjantów.

Ottawa. Zdenerwowana Elizabeth pyta, jak mogli to zrobić. Iron Man próbuje wytłumaczyć, ale Liz niszczy monitor. Zmieniając się w Talisman krzyczy do nowoprzybyłej osoby, że jest mordercą i że zabiła jego ojca. Michael Pointer, unieruchomiony i ubrany w strój Guardiana odpowiada, że był narzędziem użytym przez Collective’a do zniszczenia Alpha Flight, jednak nie jest mordercą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Omega Flight #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.