Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #20

New Excalibur #20

New Excalibur #20

"The Best Laid Plans"

Postacie
Zapowiedź

Granice wojny zostały wyznaczone. Captain Britain rozpoczął budowę armii. W jej skład wchodzą pierwsi przeciwnicy New Excalibur w postaci Dark X-Men.

Cytat

Nocturne: "I am such a jerk!"

Streszczenie

Zaledwie kilka dni temu Sage, przedstawiając się jako Diana Fox, odnalazła kryjówkę Albiona, od tamtej chwili przekonując go o własnej lojalności i poświęceniu jego sprawie. Ostatecznie zostaje członkiem jego drużyny. Teraz musi jedynie znaleźć sposób, by go pokonać.

Londyn. Szpital Królowej Wiktorii. Wraz z pozostałymi pacjentami Talia siedzi przy stole i kontynuuje swoją rehabilitację. Tym razem niezbyt udanie próbuje czytać na głos. Podobnie idzie jej z pisaniem. Następnie widzimy ją żonglującą kilkoma piłeczkami, które lądują na podłodze, gdy tylko dziewczyna przerzuca je do prawej ręki.

Więzienie Crossmore. Excalibur stają naprzeciw Dark X-Men, szybko osiągając w tym starciu przewagę. Captain Britain orientuje się, że coś jest nie tak, a ich wrogowie zamierzali jeszcze przed chwilą zaatakować Lionheart. Efekt zaskoczenie powoli przestaje działać i X-Men przystępują do kontruderzenia. Promień Cyclopsa powala jednocześnie Briana i Kelsey, a Juggernaut pomimo, że jeszcze przed chwilą dobrze sobie radził z Beastem, zostaje razem z Dazzler zamrożony przez Icemana. Następuje wymiana ciosów, którą skrzętnie wykorzystuje Lionheart, podejmując próbę ucieczki. Telekineza Marvel Girl popycha Beasta w kierunku wycofującej się kobiety, jednak na jego drodze staje rozmrożony już Juggernaut. W międzyczasie przytomność tracą kolejni członkowie X-Men i Captain Britain. Gdy Brian budzi się, wszyscy X-Men są już pokonani, a bohaterowie zastanawiają się w dalszym ciągu, jaki jest plan Albiona.

Po kilku dniach treningu Sage oczekuje teraz na ostatni test. Razem z drużyną Albiona atakuje nieznany jej wcześniej, wypełniony wojskiem cel. Obserwując Braddocka w trakcie walki, mimowolnie Tessa zaczyna go podziwiać. W pewnym momencie zmusza go do uchylenia się przed strzałem, Albion nie jest jednak pewien, czy nie zrobiła tego, by chronić atakujących go żołnierzy. Stwierdza, że może nie jest taki sprytny jak ona, ale za to zawsze wygrywa i lepiej by było, gdyby o tym pamiętała. Następnie prosi ją, by podążyła za nim.

W międzyczasie Excalibur dowiadują się o ataku Albiona, obserwując transmisję na wyświetlaczu komórki Wisdoma. Wiedzą już, że Sage jest razem z nim.

W tym samym czasie Nocturne mierzy się z kolejnym wyzwaniem, którym tym razem jest próba wejścia i zejścia po kilku schodach. Próba ta kończy się małą wywrotką i sińcem na tyłku, jednak dziewczyna nie ma zamiaru się poddawać.

Tymczasem w skarbcu, pomiędzy stertami złota i innych rupieci Albion odnajduje rzecz, która według niego jest kluczem do zwycięstwa. Sage chce wykorzystać moment, gdy są sami, na wyeliminowanie swojego przeciwnika. Nagle pojawia się Lionheart, która rozpoczyna relację ze swojej misji. W tym czasie Albion przygotowuje się do rzucenia zaklęcia, a Kelsey zauważa, że Tessa wyciągnęła miecz. Obie kobiety pędzą w kierunku Albiona. W ostatniej chwili Lionheart wytrąca miecz z ręki Sage, ta zaś łapie laskę, którą Albion wznosi ku niebu. Wyładowanie energii sprawia, że kobieta traci przytomność. W tym samym momencie podążające w ich kierunku śmigłowce lecą w dół. Po chwili wszędzie gasną światła, wysiadają nawet komórki. Nad Londynem zaczyna spadać samolot.

Autor: dexx

Galeria numeru

New Excalibur #20 New Excalibur #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.